Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 1d. 17:37

Kraujo vėžys netrukdo amerikietei tęsti profesionalios sportininkės karjerą

Alexa Score
startribune.com / Alexa Score

Kai guvi, smulkutė mergaitė iš Amerikos Alexa Score sugalvojo tapti profesionalia vandenlentininke, daugelis į tai žiūrėjo skeptiškai. Tačiau šešeri metai trenituočių nenuėjo veltui. Ji toliau tvirtai žengia savo tikslų link. Ir ne tik sporte. Jau penkeri metai mergina kovoja su sunkia liga – kraujo vėžiu.

Sunki liga A.Score buvo nustatyta lygiai prieš penkis metus – gruodžio 1 dieną. Tačiau gydytojus labiau nei diagnozė nustebino pacientės reakcija. A.Score neištryško nė viena ašara. 

„Visi žino, kad esu užsispyrusi“, – sako 21- erių amerikietė. – Pradėjau užsiiminėti vandenlenčių sportu, kai man buvo 10 metų, o nuo šešiolikos sportuoju profesionaliai. Kai kažkas mane nervina,  aš darau viską, kad susitvarkyčiau su tuo. Tai mano motyvacija. Lygiai taip pat kovoju ir kovosiu su liga.“

Daugumai sportininkų ji yra tikras kovotojos pavyzdys. “Nepaisant to, jog tenka praeiti chemoterapijos procedūras ir pastoviai vartoti tabletes, manau jog 90% mano sveikatos priklauso nuo požiūrio, nusiteikimo ir apsisprendimo “, – sako A.Score.

Po alinančių procedūrų sportininkė neteko apie 10 kg svorio. Tuomet  jai buvo sunku pakilti laiptais, bet naujų vaistų dėka ji greitai sustiprėjo. Beje, merginos tėvas  yra farmacininkas ir daro viską, kad dukra jaustųsi kuo geriau.

startribune.com/Alexa Score
startribune.com/Alexa Score

Gimusi Minesotoje, A.Score persikraustė į Orlando, kur yra puikios sąlygos treniruotis.

Ji sudomino dviračių sporto žvaigždės Lenso Amstrongo organizaciją “Livestrong“ ir dabar padeda šiam fondui rinkti lėšas, kurios skiriamos kovai su vėžiu. „Gruodžio 1 diena – man labai aktuali data. Šią dieną aš noriu praleisti kartu su savo šeima bei draugais, renkant lėšas „Livestrong“ organizacijai, kuria aš tikiu. Ir tikrai labai didžiuojuosi,  būdama viso to dalimi“, – sako Alexa Score.

Sportininkė sako, jog už viską yra dėkinga  vandenlenčių sportui: “Būdama vandenyje, aš jaučiu atgaivą. Gali būti suirzęs, pilnas streso, bet vanduo visa tai sugeria. Čiuoždama vandenlente ir treniruodamasi suprantu, jog tie dalykai, kurie atrodė neįveikiami, pasidaro įmanomi ir tai suteikia didžiules perspektyvas“.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką