Laipiojimo uolomis entuziastai iš Lietuvos Kaliningrade šlavė prizines vietas

Savaitgalį Kaliningrado srityje vykusiame laipiojimo sudėtingumo į aukštį apskrities čempionate dalyvavo Kauno „Miegančių dramblių“ ir Klaipėdos kalnų sporto centro sportininkai. Varžybos organizuotos paminėti15 metų Gurjevsko salės atidarymą.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Aliaus Koroliovo nuotr.

Kauniečius atstovavo du sportininkai. Antrą vietą savo amžiaus grupėje užėmė Ūla Koroliova. Mėgėjų grupėje Ignas Savukynas pateko i finalą, bet prizinės vietos neiškovojo.

Klaipėdiečių sportininkai Semionas Kozliukas savo grupėje užėmė pirmą vietą, o Vera Kozliuk – antrą vietą. Mėgėjų grupėje varžėsi Tatjana Ščelkun. Ji pateko į finalą ir  iškovojo antrą vietą.

Kaliningrade šiuo metu veikia 5 salės, pritaikytos sudėtingumo į aukštį laipiojimui. Salių aukštis siekia iki 12 metrų. Trasų ilgis būna 12 metrų ir ilgesnės, nes išnaudojamos lubos, todėl ši lipimo rūšis reikalauja daug ištvermės. Lietuvoje treniruočių salės pritaikytos „boulderingui“ – mažas aukštis, trumpos trasos, reikalaujančios didelės fizinės jėgos.