Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 24d. 11:22

Lietuvos laipiotojams – nauji horizontai pasaulinėje arenoje

Lietuvos laipiojimo uolomis čempionas V.Petrašiūnas
V.Petrašiūno archyvo nuotr. / Lietuvos laipiojimo uolomis čempionas V.Petrašiūnas

Lietuvos laipiotojai pirmą kartą per visą šio sporto gyvavimo istoriją pakviesti dalyvauti pasaulio laipiojimo sporto čempionate Kinijoje. Penktadienį iš Lietuvos išvykstantys du Lietuvos atstovai prizinių vietų nežada, bet teigia, kad sukaupta patirtis bus labai naudinga ateityje.

Į Kiniją išskrenda Vilimantas Petrašiūnas ir Eglė Kirdulytė.

Varžybas rengianti Tarptautinė laipiojimo sporto federacija finansuos tik dalį kelionės, o jauna Lietuvos laipiojimo sporto asociacija gausiais finansiniais ištekliais kol kas pasigirti negali. Todėl dalyviai deleguoti atsižvelgiant ne tik į sportinius pasiekimus, bet ir į jų finansines galimybes. Tačiau asociacijos prezidentas Andrius Smirnovas džiaugėsi, kad šį kartą finansinės ir sportinės galimybės sutapo – šalį atstovaus bene pajėgiausi sportininkai.

V.Petrašiūnas portalui aukštų rezultatų pasaulio čempionate pažadėti negalėjo. Jo teigimu, pagrindinis dalyvavimo tikslas – patirties kaupimas.Ekstremalas.lt prieš gerą mėnesį rašė, kad V.Petrašiūnui pakluso naujas Lietuvos laipiojimo uolomis rekordas, o Italijoje studijuojanti E.Kirdulytė yra ne kartą laimėjusi Lietuvos laipiojimo čempionatą.

V.Petrašiūnas portalui aukštų rezultatų pasaulio čempionate pažadėti negalėjo. Jo teigimu, pagrindinis dalyvavimo tikslas – patirties kaupimas.

Be to, vaikinas sakė neturėjęs pakankamai laiko pasiruošimui. Kurį laiką jis nesitreniravo, nes jautė rankos piršto sąnario skausmus, o žinia apie galimybę dalyvauti pasaulio pirmenybėse pasiekė likus vos mėnesiui iki jų starto.

„Bet žinoma, ne tai turės daugiausiai įtakos mano rezultatams. Tokiose varžybose labai svarbi patirtis“, – šyptelėjo V.Petrašiūnas.

Kol Lietuvos laipiojimo sporto asociacija netapo tarptautinės federacijos nare, jai buvo uždaros svarbiausių, prestižinių renginių durys. Joms atsivėrus, šalies laipiotojai ketina įsisukti į varžybų maratoną. Šiais metais jie turėtų sudalyvauti Europos čempionate Kaliningrade.

ekstremalas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką