Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 2d. 14:12

LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis: dėl negarbingo Živilės Balčiūnaitės elgesio nukentėjo kiti sportininkai

Skrabulis, Eimantas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Eimantas Skrabulis

Živilei Balčiūnaite nepavyko iš dopingo skandalo išlipti sausai. 33-iojo gimtadienio išvakarėse sportininkę iš Šveicarijos pasiekė nemaloni žinia: Sporto arbitražo teismas (CAS) Lozanoje atmetė Ž.Balčiūnaitės apeliaciją dėl Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) sprendimo dvejiems metams diskvalifikuoti ją už Antidopingo taisyklių pažeidimą.

Sprendimas galutinis ir neskundžiamas. Ž.Balčiūnaitės pasiekti rezultatai ir iškovotas Europos čempionės titulas 2010 m. Europos čempionate Barselonoje yra anuliuojami, sportininkė privalės grąžinti Europos čempionės medalį.

Ž.Balčiūnaitės košmaras prasidėjo iš karto po auksinio triumfo – bėgikės šlapimo mėginyje buvo rasta sintetinio steroido metabolitų. Ž.Balčiūnaitė kaltinimus dopingu visą laiką neigė, o 2011-ųjų balandį priimtą LLAF sprendimą dėl diskvalifikacijos apskundė CAS.

Alfredo Pliadžio nuotr./Živilė Balčiūnaitė
Živilė Balčiūnaitė

E.Skrabulis: toks sprendimas ir turėjo būti

LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis, CAS galiausiai atmetus Ž.Balčiūnaitės skundą, teigė, kad kitokio sprendimo buvo sunku tikėtis.

„Neabejojome, kad bus toks sprendimas. Laimėjo teisingumas ir garbė. Sportininkės komanda elgėsi ne visiškai garbingai, vilkino visą procesą ir tai mums kainavo daug laiko ir pinigų. Tai kainavo Lietuvos lengvajai atletikai. Nė kiek nenustebome dėl sprendimo: taip ir turėjo būti. Jokio kito varianto neįsivaizdavome, – 15min.lt sakė E.Skrabulis.

Labai gaila, kad federacija tam, kad įrodytų savo poziciją – teisingą, pasvertą poziciją, turėjo švaistyti lėšas visiškai nereikalingai, kai pinigų sportininkams ir taip trūksta.

Ji pažeidė taisykles ir taškas. Mes nesakome, ji vartojo (dopingą) ar ne, bet ji pažeidė taisykles. Ir turėjo būti atitinkamai už tai įvertinta. Nereikia vaidinti nuskriaustą. Manau, pati puikiai žinojo, kuo viskas baigsis. Ji turėtų būti mažiausia nustebusi.“

Pasibaigus diskvalifikacijai, bus laukiama rinktinėje

Pasak E.Skrabulio, jei Ž.Balčiūnaitė norės tęsti karjerą, federacija jokių kliūčių nedarys. Sportininkės diskvalifikacija baigsis šių metų rugsėjo 6 dieną.

„Pati Živilė yra sakiusi, kad sportuoja. Jei treniruosis ir pasieks aukštų rezultatų, nedarysime jokių kliūčių dalyvauti varžybose. Seniai visą šį reikalą buvo galima pamiršti ir kibti į darbus. Tai nebuvo į naudą ir pačiai sportininkei. Bet tai jos sąžinės reikalas.“

„Labai gaila, kad federacija tam, kad įrodytų savo poziciją – teisingą, pasvertą poziciją, turėjo švaistyti lėšas visiškai nereikalingai – kelionėms, advokatams, ekspertams, patarėjams, kai tų pinigų sportininkams ir taip trūksta. Jų laukai dešimtys lengvaatlečių. Živilės komanda jų atžvilgiu elgėsi labai negarbingai. Kiek šis procesas federacijai kainavo? Nuostolis didelis. Nenoriu konkretizuoti skaičių, bet nuostolis didelis. Tai šimtatūkstantinės sumos“, – kalbėjo E.Skrabulis.

Bet ne finansai šiuo atveju svarbiausi. Sportininkę, kaip savo vaiką, nuo pat pirmų dienų gynėme, bet po to ji išvertė odą ir pradėjo kaltinti federaciją. Mes sportininkei suteikėme išskirtinę teisę papildomai padaryti B mėginį, o ji atsisakė. Mažai federacijų pasaulyje taip humaniškai su savo sportininku elgtųsi.

Jei norės sportuoti, tegu sportuoja. Turi teisę. Jei rodys rezultatus, bus įtraukiama į rinktinę atstovauti Lietuvai. Viskas jos rankose ir kojose.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką