Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmą kartą Lietuvoje – šuolis su guma iš oro baliono

Šuolis iš oro baliono
Šuolis iš oro baliono
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iš karto po Joninių, Lietuvos padangę pakuteno pirmą kartą istorijoje atliekamas šuolis. Iš 2,3 km aukštyje skrendančio oro baliono buvo atliktas šuolis su guma, po to šuolininkas atsikabino nuo gumos ir nusileido ant žemės su parašiutu. Tokiu būdu Lietuvoje buvo atliktas šuolis su guma iš rekordinio aukščio.

Šios avantiūros idėja kilo dar praėjusiais metais, tačiau šuolio detalių derinimas ir dalyvių paieškos užtruko, - sakė V.Sindaravičiūtė.

„Šios avantiūros idėja kilo dar praėjusiais metais, tačiau šuolio detalių derinimas ir dalyvių paieškos užtruko“, – kalba šuolį organizavusios įmonės LaisvalaikioDovanos.lt rinkodaros vadovė Vaida Sindaravičiūtė.

„Kadangi Lietuvoje šuolių su guma entuziastų nėra, ekstremalaus šuolio dalyvių teko ieškoti kaimyninėje Latvijoje. Siguldoje jau 22-ejus metus šuolius su guma organizuoja Bungee.lv komanda, jie sutiko įgyvendinti mūsų ekstremalų projektą“, - sakė ji.

Bungee.lv komanda šuoliui su guma iš oro baliono delegavo Ingus Augstkalns, kuris nuo 2005 m. yra profesionalus parašiutininkas, atlikęs daugiau nei 700 šuolių, o nuo 2011 m. atlieka šuolius su parašiutu nuo kalnų ir pastatų. Tokių šuolių savo sąskaitoje turi virš 100. Šuolius su guma latvis atlieka jau 10 metų, tad šis šuolis iš oro baliono jo neišgąsdino: „Jaučiuosi puikiai! Kada kylam vėl?“, – po skrydžio šmaikštavo Ingus.

Oro balionas
Oro balionas

Rekordinį skrydį oro balionu atliko „Orobalionai.lt“ komanda, turinti 14 metų skraidymo patirties. Šie ekstremalių iššūkių nebijantys oreiviai jau ne kartą džiugino Lietuvą savo išskirtiniais skrydžiais: jiems priklauso absoliutūs skrydžio atstumo (334 km be nusileidimo), trukmės (9,21 val.) ir aukščio (10 064 metrai) Lietuvos rekordai, jie pilotavo oro balioną, iš kurio iššoko 10 parašiutininkių bei su šiuo skrydžiu pretenduoja į dar vieną Lietuvos rekordą.

Esu praleidęs apie 200 valandų ore, tačiau šis skrydis oro balionu išsiskiria iš kitų. Tai išbandymas net savo srities profesionalams, - teigė A.Kukštys.

Prisidėti prie šio neeilinio įvykio Lietuvoje nutarė ir viena didžiausių mūsų šalyje veikiančių kompanijų AB „Kauno Grūdai“. Šį kartą kompanijos oro balioną rekordiniam skrydžiui į dangų kėlė Artūras Kukštys, oreivystėje esantis nuo 2011 m. „Esu praleidęs apie 200 valandų ore, tačiau šis skrydis oro balionu išsiskiria iš kitų. Tai išbandymas net savo srities profesionalams“ – prieš skrydį kalbėjo oro baliono pilotas Artūras.

Avantiūros dalyviai gražų birželio 25–osios vakarą rinkosi Molėtų aeroklube. Lengvas 15 km/val. vėjelis ant žemės ir giedras dangus iš anksto pranašavo puikų skrydį ir sėkmingą šuolį.

19 val. prasidėjo pasiruošimo darbai: prie oro baliono krepšio buvo pritvirtinta šuolio su guma įranga, pradėtas pūsti oro balionas. Lygiai 20 val. oro balionas atsiplėšė nuo žemės ir pradėjo savo ekstremalią kelionę rekordo link.

Po 15 min. balionui pakilus į 2,5 km aukštį, šuolininkas su guma pasiruošė šuoliui. Oro balionas pradėjo žemėti 2 m/sek. greičiu. Toks greitis reikalingas tam, kad iš krepšio iššokus latviui, palengvėjęs oro balionas nešautų į viršų ir nebūtų deformuotas baliono kupolas.

Pasiruošimas šuoliui
Pasiruošimas šuoliui

2,3 km aukštyje, oro baliono pilotas liepė visiems keleiviams laikytis už krepšio bei davė leidimą šuolininkui su guma palikti balioną. Išgirdęs oreivio komandą „Ready – Steady – Go“, nuo baliono krepšio iššoko Latvijos šuolininkas, kelis kartus paspyruokliavusi guma sustojo vietoje. Tuo metu oro balionas buvo nestipriai timptelėtas žemyn, tačiau jokio poveikio baliono stabilumui tai nepadarė.

Ingus atsikabino nuo gumos ir krento žemyn, 20 sek. mėgaudamasis laisvo kritimo pojūčiais. Likus vos 1 km nuo žemės, jis išskleidė parašiutą ir ramiai nusileido žemėn. Po 3,5 min. Ingus nusileido su parašiutu visai šalia pakilimo vietos. Po 15 min. Markeliškių pievose, už 7 km nuo Molėtų aeroklubo, nusileido ir oro balionas. Taip šuolio dalyviai sėkmingai įsirašė į Lietuvos skrydžių istoriją atlikdami šuolį su guma iš 2,3 km aukščio.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką