Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 5d. 13:28

Guinnesso rekordas: su dviračiu aplink žemę per 105 dienas

Thomasas Groserihteris
Deutsche Welle nuotr. / Thomasas Groserihteris
Dviratininkas iš Vokietijos Thomasas Groserihteris paskutinę 2012 metų dieną Berlyne, prie Brandenburgo vartų baigė savo įspūdingą kelionę. Jis su dviračiu aplink žemę apvažiavo per 105 dienas, vieną valandą ir 44 minutes. Jo rekordą patvirtino Guinnesso knygos atstovai.

Per tris mėnesius 27 metų ekstremalas įvairiausiu oru kasdien vidutiniškai nuvažiuodavo 305 kilometrus.  Kelionę Thomasas pradėjo savo gimtadienio dieną – rugsėjo 17-ąją. 

T. Groserihteris ir jo komanda kelionę pradėjo Europoje, Moldovoje. Po to jis dviračiu važiavo Tailande, Malaizijoje, Australijoje, Naujoje Zelandijoje, JAV, Meksikoje ir Pietų Amerikoje – Peru, Čilėje, rašo ekstremalas.lt

Į  Europą vokietis sugrįžo Portugalijoje. Po to mynė pedalus į Ispaniją, Prancūziją iš kur jo laukė paskutinysis kelionės etapas – Vokietijos sostinė.

Thomasas – pirmasis pasaulyje žmogus, kuris siekadamas „Guinness“ rekordo dviračiu pervažiavo Andų kalnus, Pietų Amerikoje. Paskutinis sustojimas siekiant rekordo buvo Herbernas – gimtasis vokiečio miestas netoli Miunsterio. 

Iš viso T.Groserihteris su dviračiu nuvažiavo beveik 29 tūkstančius kilometrų.  Jį lydėjo pagalbininkų komanda su atsarginėmis dalimis, palapinėmis ir kitomis būtiniausiomis priemonėmis. 

Portugalijos sostinėje Lisabonoje Thomas buvo priverstas sustoti, nes jau negalėjo judinti kojų. Tačiau per dvi dienas padedamas fizioterapeuto, jis tęsė kelionę. 

Vokietis su dviračiu važiavo pagal naujas „Guinness“ rekordų knygos taisykles: dabar skaičiuojamas laikas ne tik, kai ekstremalas praleidžia laiką važiuodamas dviračiu. 

Pagal taisykles žmogus privalo pabuvoti kardinaliai skirtinguose kontinentuose, jo kelionė gali vykti nuo Rytų iki Vakarų arba iš Vakarų į Rytų pusę. Kaip kardinaliai skirtingus taškus vokietis pasirinko Ispaniją ir N.Zelandiją. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:07
14:06
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką