2012 06 21 /23:37

Cristiano Ronaldo siunčia čekus namo, portugalai keliauja į „Euro 2012“ pusfinalį – 1:0

Cristiano Ronaldo! Ryškiausia „Euro 2012“ žvaigždė prakirto čekų gynybos užtvaras ir išvedė Portugalijos rinktinę į pirmenybių pusfinalį. 1:0 – tokiu rezultatu pergalę ketvrtifinalyje šventė Portugalija, o vienintelį įvartį 79 minutę pelnė ne kas kitas, o Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynes aktyviau pradėjo čekai, tačiau portugalai pamažu perėmė iniciatyvą. Vis dėlto pirmajame kėlinyje Čekijos gynėjai žaidė pagirtinai, ir kone visos dažniausiai Nani ir Cristiano Ronaldo regztos atakos užgesdavo dar iki smūgio stadijos.

Tiesa, baigiantis kėliniui C.Ronaldo, įspūdingai suklaidinęs varžovą baudos aikštelėje, turėjo idealią progą pelnyti įvartį, tačiau pataikė į virpstą.

Antrajame kėlinyje visas žaidimo taisykles diktavo Portugalija. Viena pavojinga ataka keitė kitą, čekų gynyba trūkinėjo. Čekus ne kartą gelbėjo fantastiškai žaidęs vartininkas P.Čechas, tačiau galiausiai ir jam teko nuleisti rankas: 79 minutę po Joao Moutinho perdavimo iš dešinio atakos krašto C.Ronaldo griūdamas galva nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

Čekai per visas rungtynes atliko vos 2 smūgius ir nė vieno į vartų plotą. Portugalų sąskaitoje 20 smūgių, bet į vartų plotą kamuolys skriejo tik 5 kartus.

Portugalų varžovai pusfinalyje paaiškės penktadienį Gdanske, po Vokietijos ir Graikijos rinktinių ketvirtfinalio mačo.

Dabar metas plačioms šypsenoms ir gerai muzikai, – sakė C.Ronaldo

KOMENTARAI

Cristiano Ronaldo:  „Manau, žaidėme labai gerai. Sukūrėme daug progų. Tikslas buvo žengti į pusfinalį, todėl esame laimingi. Žinome, kad bus sunku, bet pasitikime savimi ir esame pasiruošę kovai.  Daug progų iššvaistėme, kelis kartus pataikėme į virpstą. Svarbiausia, kad sugebėjome laimėti. Dabar metas plačioms šypsenoms ir gerai muzikai“.

Nani: „Kitos rungtynės bus sunkios, bet ši pergalė suteikia pasitikėjimo. Daugelis iš mūsų šįvakar neišnaudojo daug puikių progų. Laimė, Cristiano Ronaldo įvartį pelnė. Buvo sunkios rungtynės, bet mes puikiai su šia našta susitvarkėme. Visi žaidė su dideliu atsidavimu, ir tai lėmė rezultatą“.

FAKTAI:

• Rungtynes Varšuvos Nacionaliniame stadione stebėjo 55,6 tūkst. sirgalių.
  • Čekai iki akistatos su portugalais bent po įvartį buvo pelnę 9 rungtynėse iš eilės.
  • 2008 m. Europos čempionate Portugalija čekus įveikė 3:1, bet tai buvo grupės varžybos.
  • 1996 m. Europos čempionato ketvirtfinalyje Čekija portugalus įveikė rezultatu 1:0.
Švieslentė
Nacionalinis stadionas, Varšuva / Arbitras: Howardas Webbas (Anglija)
Čekija 0 1 Portugalija
  79 min. Cristiano Ronaldo
AFP/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Čekijos futbolininkai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka

RUNGTYNIŲ EIGA:

94 min. Rungtynės baigiasi portugalų pergale 1:0.

93 min. Kampinis prie portugalų vartų. P.Čechas taip pat ateina prie varžovų vartų. Portugalija apsigina.

89 min. Portugalai toliau naudojasi skylėmis čekų gynyboje. M.Veloso šįkart smūgiuoja virš vartų.

88 min. C.Ronaldo įsiveržia į baudos aikštelę, krenta ant vejos... 11 m baudinio nėra.

84 min. Custodio keičia Nani.

81 min. Dar vienas pavojingas portugalų smūgis. Šįkart P.Čechas gelbsti savo komandą.

79 min. ĮVARTIS!!!! Cristiano Ronaldo!!! Po perdavimo iš dešinio atakos krašto C.Ronaldo griūdamas galva nukreipė kamuolį į P.Čecho vartus. Perdavimą atliko J.Moutinho. Tai trečiasis C.Ronaldo įvartis čempionate. Portugalai iki šio įvarčio atliko net 16 smūgių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./C.Ronaldo įvartis

75 min. Nani iš dešinio krašto! Rikošetas, kamuolys skrieja visai šalia vartų...

71 min. C.Ronaldo meistriškai susistabdo kamuolį baudos aikštelėje, pritraukia prie savęs iškart kelis čekus. Atmeta kamuolį R.Meirelesui, bet šis smūgiuoja Dievui į langus. Tiek C.Ronaldo, tiek R.Meirelesas griebiasi už galvos.

66 min. P.Čechas kol kas aktyviausias Čekijos rinktinės žaidėjas. Gesina vieną gaisrą po kito. Tuo tarpu Čekijos gynėjai portugalų žaidėjams leidžia jaustis vis laisviau.

64 min. J.Moutinho gauna šansą tolimam smūgiui... P.Čechas gelbsti vartus.

61 min. Vladimirą Daridą čekų komandoje keičia Janas Rezekas.

60 min. Netikėtas Pilaro reidas kairiuoju kraštu, „išmaudo“ du portugalus, bet perdavimas vartų link nutraukiamas.

59 min. H.Almeida smūgiu galva siunčia kamuolį į vartus... Nuošalė, įvartis neįskaitomas.

58 min. Nani suklaidina gynėją, bet smūgiuoja tiesiai į P.Čechą, kuris kamuolį atmuša. Portugalai dominuoja aikštėje.

56 min. Čekai išmuša kamuolį po portugalų kelto kampinio, tačiau už baudos aikštelės ribų buvęs R.Meirelesas pabando smūgiuoti nestabdęs kamuolio. Stiprus, bet netikslus smūgis.

Reuters/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka

54 min. Po R.Meireleso perdavimo C.Ronaldo krūtine priima kamuolį baudos aikštelėje, pasimeta į priekį ir smūgiuoja... Virš vartų. Padėtis nebuvo pati lengviausia, šalia buvo net keli čekų gynėjai.

49 min. C.Ronaldo baudos smūgis... Į sienelę, bet fiksuojamas žaidimas ranka. Dar vienas baudos smūgis... Virpstas!! Kol kas sėkmė nusisukusi nuo portugalų lyderio.

46 min. Antrasis kėlinys prasideda pavojingu H.Almeidos smūgiu galva. Be priežiūros paliktas portugalas prašauna pro šalį.

45+1 min. Įspūdingą kamuolio valdymo techniką baudos aikštelėje pademonstruoja Ronaldo. Išsisuka nuo varžovo globos ir smūgiuoja... Į virpstą... Tai bene pavojingiausia proga pirmajame kėlinyje.

44 min. Nani krenta baudos aikštelėje, bandydamas susistabdyti kamuolį. Reikalauja 11 m baudinio, bet švilpukas tyli.

40 min. Priverstinis keitimas Portugalijos rinktinėje. Helderis Postiga aikštę palieka ant neštuvų, jį keičia Hugo Almeida.

35 min. Cristiano Ronaldo tolimas baudos smūgis. Galingas šūvis, bet Petras Čechas matė, kad kamuolys skries greta virpsto, tad palydėjo jį akimis...

33 min. Kelių minučių čekų vartų apgultį portugalai baigia Cristiano Ronaldo smūgiu per save... Šalia vartų.

29 min. Selassie spurtuoja dešiniu kraštu, atlieka aštrų perdavimą į portugalų baudos aikštelę, tačiau prie kamuolio pirmasis suskumba Pepe.

27 min. Portugalai Nani ir Miguelis Veloso baudžiami geltonomis kortelėmis.

25 min. Cristiano Ronaldo gauna pirmąjį šansą. Išbėga prieš vartininką, tačiau prieš smūgį atsistumia šalia buvusį čekų gynėją ir yra baudžiamas pražanga.

21 min. Blankus, atsargus futbolas. Kamuolį komandos stumdo aikštės viduryje, vartininkai daug darbo kol kas neturi. Čekai kartais pabando suregzti atakas kraštais, bet vaisių jokių.

16 min. Pavojinga čekų ataka dešiniuoju kraštu. Darida perduoda kamuolį vartų link, bet Barošas net ir griūdamas kojomis į priekį kamuolio nepasiekia.

10 min. Portugalai kelia pirmąjį kampinį. Čekai atsimuša, bet portugalai iš varžovų baudos aikštelės prieigų nesitraukia. Čekai nutraukia keletą pavojingų perdavimų į baudos aikštelę.

6 min. Čekija tęsia atakas. Portugalai atsimušinėja, nors dauguma specialistų prognozavo, kad būtent portugalai aktyviau pradės rungtynes.

2 min. Čekai uždirba pirmąjį kampinį. Iniciatyva rungtynių pradžioje priklauso jiems, tačiau atakuoja atsargiai.