2012 06 22 /23:47

Šešių įvarčių liūtis graikus nuskandino, vokiečius išplukdė į „Euro 2012“ pusfinalį

Sensacija neįvyko. Graikai parodė nagus, antrajame kėlinyje sugebėdami išlyginti rezultatą, tačiau vokiečių pranašumas buvo pernelyg akivaizdus, kad pergalė išslystų iš jų rankų.
Philippas Lahmas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vokietijos futbolininkai rezultatu 4:2 įveikė graikus ir žengė į „Euro 2012“ pusfinalį. Vokiečių varžovai šiame etape paaiškės sekmadienį Kijeve, kur ketvirtfinalio mače susitiks Anglijos ir Italijos vienuolikės

Tokiais atvejais sakoma – žaidimas vyko į vienus vartus. Vokiečiai kone visą rungtynių laiką leido graikų aikštės pusėje, o graikai atsimušinėjo ir stengėsi kontraatakuoti.

70 proc. – tik laiko kamuolį kontroliavo vokiečiai, atlikę net 24 smūgius (14 į vartų plotą). Graikai smūgiavo 9 kartus, 5 – į vartų plotą.

Nepaisant akivaizdžios persvaros ir daugybės sukurtų progų, vokiečiai į priekį išsiveržė tik pirmojo kėlinio pabaigoje, kai tolimu smūgiu pasižymėjo gynėjas Philippas Lahmas.

Krūptelėti vokiečių sirgalius Graikijos rinktinė privertė 55 minutę. Po žaibiškos kontraatakos ir perdavimo iš dešinio krašto kamuolį į Manuelio Neuerio vartus nukreipė Giorgos Samaras.

Tai supykdė vokiečius, kurie per 13 minučių atsakė dviem įvarčiais ir iš esmės nulėmė rungtynių baigtį.  Abu kartus po aukštų perdavimų iš dešinio krašto pasižymėjo Sami Khedira ir Miroslavas Klose.

74 min. rezultatas tapo 4:1. Įvartį pelnė Marco Reusas. Sušvelninti skirtumą graikams pavyko pačioje rungtynių pabaigoje, kai už žaidimą ranka į vokiečių vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys. Dimitris Salpingidis nuo žymo neprašovė – 4:2.

Įdomu tai, kad Vokietijos starto sudėtyje nebuvo trijų puolimo grandies lyderių – Mario Gomezas ir Thomas Mulleris aikštėje pasirodė tik susitikimo pabaigoje, Lukasas Podolskis rungtynes praleido ant atsarginių suolo.

FAKTAI:

• Susitikimą Gdansko PGE arenoje stebėjo 38,7 tūkst. sirgalių.
  • Vokiečiai graikams dar nepralaimėjo nė karto istorijoje – šešios pergalės ir trejos lygiosios.
  • Graikai 22-ejose iš paskutinių 25 rungtynių pelnė bent po įvartį. Įvarčiu pasižymėjo visuose pastaruosiuose 9 mačuose, tiesa, iš jų laimėjo vos 2.
  • Oficialiose varžybose vokiečiai laimėjo jau 15 rungtynių iš eilės, ir tai yra komandos visų laikų rekordas.
Švieslentė
Gdanskas, Lenkija / Arbitras: Damiras Skomina (Slovėnija)
Vokietija 4 2 Graikija

39 min. Philippas Lahmas
61 min. Sami Khedira
68 min. Miroslavas Klose
74 min. Marco Reusas

55 min. Giorgos Samaras
88 min. Dimitris Salpingidis (11 m)
AFP/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka

RUNGTYNIŲ EIGA:

92 min. Rezultatyvios rungtynės baigiasi – 4:2. Vokietija keliauja į pusfinalį.

88 min. ĮVARTIS!!! Graikai realizuoja 11 metrų baudinį ir švelnina rezultatą. Pasižymėjo Dimitris Salpingidis. Baudinys buvo skirtas už tai, kad J.Boetengas sužaidė ranka.

85 min. M.Ozilas gauna dar vieną progą smūgiuoti, bet ir vėl Michalio Sifakio nepergudrauja.

83 min. Graikų tolimas šūvis. M.Neueris be vargo prispaudžia kamuolį prie žemės.

81 min. M.Ozilas „guldo“ iškart net kelis graikus, bet smūgiuoja tiesiai į vartininką.

79 min. Žaidimo tempas nukrito.

74 min. ĮVARTIS!!! Graikai triuškinami 4:1.  Marco ReusasMarco ReuMarco Reusas!

68 min. ĮVARTIS!! Vokiečiai jau priekyje 3:1. Miroslavas Klose pasižymi smūgiu galva. Tai 64-as jo įvartis, atstovaujant rinktinei.

67 min. Šešis smūgius atlikęs Andre Schürrle palieka aikštę. Jį keičia Th.Mulleris.

61 min. ĮVARTIS!!! Sami Khedira grąžina vokiečiams pranašumą 2:1.

58 min. 70 proc. kamuolio kontrolės priklauso vokiečiams. Jie jau atliko 14 smūgių, graikai – vos 3.

G.Samaro įvartis

55 min. ĮVARTIS!!! Graikai lygina rezultatą 1:1. Giorgos Samaras kontraatakos metus siunčia kamuolį į tinklą!

53 min. Kamuolys vidurio aikštėje neužsibūna. Vokiečiai toliau perdavimais drasko graikų baudos aikštelę, keletą kontraatakų surezgė ir graikai.

50 min. Apmaudžiai klysta graikų vartininkas: bandydamas išmušti kamuolį, numuša jį tiesiai A.Schürrlei. Šis turi šansą tolimu smūgiu pasiųsti kamuolį į tuščius vartus, tačiau uždelsia.

46 min. Graikai atlieka ne du keitimus: Fotakis keičia Tzavellą, Gekas pasirodo vietoj Ninio.

45 min. Po pirmojo kėlinio vokiečiai pirmauja 1:0.

44 min. Vokiečiai toliau atakuoja, Andre Schürrle toliau šaudo pro šalį.

39 min. ĮVARTIS!!! Vokiečiai priekyje 1:0. Ko nepadarė puolėjai, padarė į ataką atskubėjęs gynėjas Phillipas Lahmas.

36 min. S.Khedira suklaidina varžovą baudos aikštelėje, atmeta kamuolį Andre Schurrle, tačiau šio smūgį vartininkas atremia.

33 min. Andre Schürrle smūgiuoja šalia vartų.

32 min. Ninis iš dešinio krašto šauna tarsi iš patrankos. M.Neuriui tenka padirbėti, kad smūgį atremtų.

30 min. Vokiečių atakos nuslūgo.

26 min.  Marco Reusas toliau smaginasi apšaudydamas graikų vartus. Bet vėl pro šalį.

25 min. Vokiečiai didina spaudimą. M.Klose prie tolimo virpsto griūdamas bando pasiekti kamuolį, bet šiek tiek pritrūksta...

Reuters/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
Marco Reusas

24 min. Dar vienos  Marco Reuso smūgis...

23 min. Puiki perdavimų kombinacija išveda M.Ozilą prieš graikų vartininką. Michalis Sifakis atremia smūgis, kuris nebuvo pats sėkmingiausias.

18 min. Iniciatyva priklauso vokiečiams, tačiau graikai kol kas randa priešnuodžių vokiečių atakoms.

14 min. Graikai kol kas žaidžia labai grubiai. Ne pirmą kartą šiurkščiai griauna varžovus iš nugaros. Giorgui Samarui galiausiai už tai parodoma geltona kortelė.

12 min. Marco Reusas atsidengia, gauna kamuolį ir smūgiuoja maždaug iš 16 metrų... Šalia vartų.

10 min. Dukart iš eilės vokiečiai praranda kamuolį aikštės viduryje, tačiau graikų kontraatakas pavyksta užgesinti.

7 min. Grigoris Makos smūgiuoja iš toli. Manueliui Neueriui tai lengvas grobis.

4 min. Andre Schürrle siunčia kamuolį į vartus. Vokiečių džiaugsmas akimirksniu dingsta: fiksuojama nuošalė.

2 min. Vokiečiai negaišta laiko. Pirmoji pavojinga ataka dešiniuoju kraštu. Miroslavas Klose visiškai laisvas baudos aikštelėje, tačiau perdavimas jam netikslus. Slystelėjęs M.Klose nepasiekia kamuolio.