2012 06 23 /23:51

Prancūzai neišlaikė čempionų egzamino: po pergalės 2:0 į „Euro 2012“ pusfinalį žygiuoja ispanai

Du Xabi Alonso įvarčiai atvėrė Ispanijos rinktinei duris į „Euro 2012“ pusfinalį. Uždusę ispanų gynyboje prancūzai nepasižymėjo nė karto. Vincente Del Bosque auklėtiniai ketvirtfinalio mačą laimėjo rezultatu 2:0.
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Birželio 27 dieną Donecke vyksiančiose pirmosiose pusfinalio rungtynėse Ispanijos rinktinė žais su Portugalijos vienuolike, kuri ketvirtfinalyje dar antradienį 1:0 įveikė Čekijos futbolininkus.

Ispanai kontroliavo žaidimo ritmą nuo pradžių iki pabaigos. Po 19 minutę Xabi Alonso pelnyto įvarčio galva ispanai primetė lėto, pozicinio žaidimo taisykles, kurių sulaužyti prancūzai nepajėgė. Jų kontratakos buvo bedantės netgi rungtynių pabaigoje, kai, atrodytų, prancūzams buvo būtina kilti į lemiamą šturmą. Taškus ant „i“ rungtynėse sudėjo jau per pridėtą laiką to paties Xabi Alonso realizuotas 11 metrų baudinys. Jį uždirbo po keitimo aikštėje pasirodęs Pedro.

• Įdomu tai, kad tai buvo 100-osios Xabi Alonso rungtynės Ispanijos rinktinės sudėtyje.

Labiausiai apmaudu, kad ispanai įvarčiu pavertė pačią pirmą progą, kurią turėjo. Daug progų jie nesukūrė, sakė L.Blancas.

KOMENTARAI:

Laurentas Blancas, Prancūzijos rinktinės treneris: „Po pralaimėtų rungtynių visuomet žaidime gali atrasti klaidų. Labiausiai apmaudu, kad ispanai įvarčiu pavertė pačią pirmą progą, kurią turėjo. Jie daugiau kontroliavo kamuolį, bet progų daug nesukūrė. Mūsų nelaimei, jie išnaudojo jau pačią pirmą progą. Manau, jei pirmasis kėlinys būtų pasibaigęs 0:0, antrajame kėlinyje psichologiškai būtume jautęsi tvirčiau. Galite sakyti, kad mums trūko ambicijų ar technikos, tačiau mano vaikinai atidavė viską, ką galėjo. Visi žinome, kaip sunku su ispanais žaisti“.

Xabi Alonso, Ispanijos rinktinės saugas: „Buvo puiki diena. Kontroliavome žaidimą nuo pirmos iki paskutinės minutės. Svarbiausia, kad mes pusfinalyje, o faktas, kad tai buvo 100-osios mano rungtynės, tėra tik detalė“.

Pirmasis Xabi Alonso įvartis:

Sekmadienį Kijeve vyksiančiame paskutiniame ketvirtfinalio mače susitiks Anglijos ir Italijos komandos, o šių rungtynių nugalėtojo pusfinalyje laukia dvikova su Vokietijos rinktine.

FAKTAI

• Ispanijos rinktinė per pastarąsias 30 rungtynių tik dukart aikštę paliko neįmušusi įvarčio. „Sausus“ vartus žaidžiant su ispanais pavyko išsaugoti tik anglams ir portugalams.
  • Per paskutinį dešimtmetį Prancūzijos ir Ispanijos futbolininkai tarpusavyje žaidė 5 kartus: kartą laimėjo prancūzai, keturis – ispanai.
  • Tiesa, iki šio tarpusavio mačo vykusiose šešeriose oficialiose rungtynėse prancūzai buvo iškovoję penkias pergales ir vieną susitikimą baigę lygiosiomis.
  • Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės žais vienoje 2014 m. pasaulio čempionato atrankos grupėje.
Švieslentė
Stadionas: „Donbass“ arena, Doneckas (Ukraina) / Arbitras: Nicola Rizzoli (Italija)
Ispanija 2 0 Prancūzija

19 min. Xabi Alonso
91 min. Xabi Alonso

Reuters/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka

RUNGTYNIŲ EIGA:

94 min. Rungtynės baigiasi. Ispanai keliauja į „Euro 2012“ pusfinalį.

91 min. ĮVARTIS!!! Xabi Alonso realizuoja baudinį – 2:0.

90 min. Pedro griaunamas baudos aikštelėje. Skiriamas 11 m baudinys į prancūzų vartus.

89 min. Kur prancūzų lemiamas šturmas?

88 min. F.Ribery vėl kairiajame krašte. Prieš jį net trys ispanai. F.Ribery „išspaudžia“ kampinį.

84 min. Santi Cazorla keičia Andresą Iniestą. Tai paskutinis ispanų keitimas.

80 min. F.Torresas iššoka vienas prieš vartininką... Nuošalė. Teks palaukti kitos progos.

79 min. Prancūzija atlieka paskutinį keitimą: atraminį saugą Yanną M'Vila keičia puolėjas Olivier Giroud.

75 min. J.Menezas kovodamas dėl kamuolio baudos aikštelės prieigose prasižengia, o už pyktį, išlietą arbitro adresu, užsidirba geltoną kortelę. Jei prancūzai iškops į pusfinalį, J.Menezas privalės praleisti rungtynes.

AFP/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
Karimas Benzema

70 min. F.Ribery toliau drasko dešinį ispanų gynybos flangą. I.Casillasui tenka padirbėti gaudant kamuolį po aštraus F.Ribery perdavimo.

69 min. F.Torresas netrunka atsidurti atakos smaigalyje, tačiau prancūzai paskutinę akimirką išmuša kamuolį už vartų linijos.

67 min. V. Del Bosque atsakas: į kovą metamas Fernando Torresas ir Pedro (aikštę palieka D.Silva ir C.Fabregas).

65 min. Prancūzai atlieka iškart du keitimus: aikštėje pasirodo Samiras Nasri ir Jeremy Menezas (vietoj F.Malouda ir M.Debuchy).

62 min. Dar vienas gaisras ispanų baudos aikštelėje... Po nedidelio chaoso ispanai išneša sveiką kailį.

60 min. Po F.Ribery perdavimo galva smūgiuoja Mathieu Debuchy... Vos vos virš vartų...

58 min. Tyla prieš audrą? Prancūzų atakos tampa vis pavojingesnės.

55 min. Prancūzai bando rodyti nagus, užmegzdami atakas, tačiau paskutiniams jų perdavimams vis pritrūksta tikslumo.

51 min. Xabi Alonso tolimas smūgis. Virš vartų.

49 min. Mathieu DebuchyMathieu DebuchyMathieu Debuchy dešiniuoju kraštu įsiveržia į baudos aikštelę, tačiau pats prasižengia, nustumdamas jį pavyti bandžiusį ispaną.

45 min. Pirmasis kėlinys baigiasi ispanams pirmaujant 1:0.

44 min. Nurimo ir žaidimas, ir tribūnos. Panašu, kad visi laukia pertraukos.

42 min. Yohanui Cabaye rodoma geltona kortelė, o F.Ribery privalo pasikeisti suplyšusius marškinėlius.

38 min. G.Pique paliekamas visiškai laisvas ispanams keliant kampinį... Prancūzų laimei, G.Pique smūgis galva ne itin vykęs...

36 min. F.Ribery apibėga G.Pique kairiajame atakos krašte, tačiau po perdavimo S.Ramosas išmuša kamuolį iš baudos aikštelės.

32 min. Yohano Cabaye baudos smūgis – kol kas pavojingiausias prancūzų sukurtas epizodas. I.Casillasas pasiekia į viršutinį vartų kampą skriejusį kamuolį.

31 min. S.Ramosas griauna įsibėgėjusį K.Benzema ir užsidirba geltoną kortelę.

29 min. A.Iniesta gauna kamuolį baudos aikštelėje kontratakos metu, tačiau ispano smūgį prancūzai blokuoja.

24 min. Praleidę įvartį prancūzai nepuola stačia galva į atakas. K.Benzema turi galimybę baudos smūgiui, tačiau kamuolį siunčia gerokai virš vartų,

Štai tokiu smūgiu X.Alonso pelnė įvartį

19 min. ĮVARTIS!!! Ispanai priekyje 1:0. Xabi Alonso muša įvartį. Jordi Alba suklaidino gynėją kairiajame krašte ir atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę: be priežiūros paliktam X.Alonso neliko nieko kito, kaip pasiųsti kamuolį į vartus.

14 min. Paskutines kelias minutes kamuolį kontroliuoja prancūzai, bet didesnio pavojaus ispanų vartams nekelia.

8 min. Ispanai kontroliuoja žaidimą. Prancūzai atsimuša. Siekiant nutraukti ispanų perdavimus į baudos aikštelę, tenka padirbėti ir vartininkui Hugo Llorisui.

4 min. Cescas Fabregas su G.Clichy kovoja dėl aukšto kamuolio ir krenta varžovų baudos aikštelėje. Ispanas skėsčioja rankomis – 11 metrų baudinys nėra skiriamas.

2 min. Abi komandos stengiasi aktyviai žaisti nuo pat rungtynių pradžios. Tačiau tiek K.Benzema, tiek D.Silvos pirmieji reidai buvo sustabdyti.