2012 06 18 /23:22

Mario Balotelli įvarčiu nutildė kritikus, italai įveikė airius 2:0

2004 metų Europos čempionate italai nepralaimėjo nė vienerių grupės rungtynių (1 pergalė, 2 lygiosios), tačiau į kitą etapą neišėjo. Istorija nepasikartojo. Šįkart Italijos rinktinei 5 taškų užteko, kad prasibrautų į „Euro 2012“ ketvirtfinalį.
Gianluigi Buffonas ir Leonardo Bonucci / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Paskutinėse C grupės rungtynėse Italijos futbolininkai 2:0 įveikė autsaiderius airius, kuriems čempionatas jau baigėsi. Į kitą etapą iš C grupės taip pat keliauja čempionų titulą ginantys ispanai, kurie 1:0 nugalėjo Kroatijos vienuolikę.

Italai į priekį įsiveržė 35 susitikimo minutę, kai smūgiu galva po kampinio pasižymėjo Antonio Cassano. Taškus ant „i“ sudėjo ekstravagantiškasis Mario Balotelli. Po keitimo aikštėje pasirodęs žaidėjas įspūdingu smūgiu per save rezultatą padidino 90 minutę.

Pirmose dvejose čempionato rungtynėse M.Balotelli žaidė starto sudėtyje, bet įvarčio nepelnė ir susilaukė kritikos. Šįkart „Manchester City“ klubo žvaigždė kritikus sugebėjo užčiaupti.

Švieslentė
Poznanė, Lenkija / Arbitras: Cuneytas Cakiras (Turkija)
Italija 2 0 Airija
35 min. Antonio Cassano
90 min. Mario Balotelli

Robbie Keane'as: nežaidėme taip, kaip iš tiesų galime

„Paskutinėse trejose rungtynėse mūsų sirgaliai buvo tiesiog fantastiški. Apmaudu, kad nepasirodėme taip, kaip iš tiesų galėjome, nes kiekvienas, kuris yra šioje komandoje, nusipelnė sėkmės“, – po rungtynių kalbėjo Airijos rinktinės kapitonas Robbie Keanas.

Svarbiausia, kad mes kitame etape. Mes nieko nebijome, – sakė A.Cassano

„Šįvakar žaidėme gerai, tačiau nesukūrėme daug pavojingų progų. Esame nusivylę, kad neišėjome iš grupės, bet turime pripažinti, kad mus įveikė stipresnės komandos“, – pridūrė R.Keanas.

Anonio Cassano:  sunkios pergalės pačios gražiausios

„Sunkios pergalės pačios gražiausios. Svarbiausia, kad mes kitame etape. Mes nieko nebijome. Laukiame atkrintamųjų varžybų pradžios ir esame pasiruošę žaisti prieš bet ką“, – po rungtynių kalbėjo pirmojo įvarčio autorius Antonio Cassano.

Italijos rinktinės strategas Cesare Prandelli taip pat pripažino, kad pergalė nebuvo lengva, nors jo auklėtiniai demonstravo pagirtiną žaidimą: „Turime susikoncentruoti būsimoms rungtynėms. Jos nebus lengvesnės. Turėsime žaisti taip pat nesavanaudiškai, kaip tai darėme šįvakar. Šįvakar sukūrėme daug progų, diktavome žaidimo tempą, ir tikiuosi, kad tokį žaidimą demonstruosime ir kitose rungtynėse“.

„Tai labai sunki pergalė, nes žaidėme su nuostabia komanda, turinčia nuostabius gerbėjus. Labai troškome šios pergalės“, – pridūrė treneris.

AFP/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mario Balotelli

BE PRALAIMĖJIMŲ. Italai prieš čempionatą pralaimėjo tris paskutinius draugiškus susitikimus, tačiau oficialiose varžybose Cesare Prandelli treniruojama Italijos rinktinė dar nepralaimėjo nė karto – 9 pergalės, 4 lygiosios.

Oficialiose varžybose Cesare Prandelli treniruojama Italijos rinktinė dar nepralaimėjo nė karto – 9 pergalės, 4 lygiosios.

BE PERGALIŲ. Airiai į Europos čempionatą atvyko nepralaimėję 14 rungtynių iš eilės, tačiau „Euro 2012“ kampaniją baigė trimis pralaimėjimais. Per tris mačus airiai pelnė 1 ir praleido 9 įvarčius.

M.Balotelli gali tapti paskutiniu žaidėju, kuris įmušė įvartį į Sh.Giveno ginamus vartus, šiam atstovaujant Airijos rinktinei

PASKUTINIS KARTAS. Airijos vartininkas Shay‘us Givenas dar prieš rungtynes paskelbė, kad tai bus jo paskutinės karjeros rungtynės nacionalinėje rinktinėje. 36-erių vartininkas atstovaudamas Airijai sužaidė 125 rungtynes.

TARPUSAVIO MAČAI. Italai airius įveikė 8 kartą per 12 tarpusavio rungtynių. Airijos sąskaitoje – dvi pergalės, dukart rungtynės baigėsi lygiosiomis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka

RUNGTYNIŲ EIGA:

93 min. Rungtynės baigiasi italų pergale 2:0. Italai nepuola džiūgauti. Jų emocijos sprogsta, kai priėję prie atsarginių žaidėjų suolelio sužino rungtynių Ispanija – Kroatija baigtį. Ispanų pergalė atvėrė italams duris į ketvirtfinalį.

92 min. Dar vienas pavojingas M.Balotelli išpuolis. Galėjo atlikti perdavimą, bet nusprendžia smūgiuoti iš toliau... Pro šalį.

90 min. ĮVARTIS!! Italai pirmauja 2:0. Įspūdingą įvartį pelnė M.Balotelli!!! Italas pasižymėjo smūgiu per save.

89 min. K.Andrewsui rodoma antroji geltona kortelė, airis vejamas iš aikštės. Įtūžęs K.Andrewsas parodo gestą teisėjui, už kurį vėliau gali susilaukti papildomų sankcijų.

88 min. M.Balotelli smūgiuoja būdamas kelių varžovų apsuptyje. Nestiprus smūgis nesukelia jokių problemų Sh.Givenui.

83 min. Individualus M.Balotelli reidas prieš kelis airių žaidėjus baigiasi pražanga prie pat baudos aikštelės linijos. A.Diamnti smūgiuoja į sienelę.

80 min. Italų vartų apgultis tęsiasi...

78 min. Pavojingas airių baudos smūgis iš maždaug 20 metrų... G.Buffonas atmuša kamuolį po K.Andrewso smūgio...

77 min. Abi komandos atlieka keitimus. Italijos komandoje vietoj A.Di Natale pasirodo M.Balotelli. Airijos komandoje K.Doyle'ą keičia J.Waltersas.

76 min. Aistrų vis daugiau. Italų gynyba akivaizdžiai sutrikusi, airiai kontroliuoja žaidimą.

74 min. D. De Rossi po smūgio alkūne atsiduria ant vejos. G.Buffonas atbėga išsakyti savo nuomonę ir prieš akis išvysta geltoną kortelę.

72 min. Sunkiai, bet apsigina italai nuo kelių iš eilės airių baudos smūgių.

71 min. Daniele De Rossi pražanga stabdo greitą airių ataką ir yra baudžiamas geltona kortele.

70 min. Kiek apsnūdę italai bando susigrąžinti iniciatyvą.

69 min. A.Pirlo baudos smūgis. Virš vartų. Iš tokios pozicijos A.Pirlo šiame čempionate vieną įvartį jau įmušė.

65 min. Sh.Longas airių gretose keičia A.McGeady.

65 min. Nedidelė sumaištis kyla italų baudos aikštelėje po airių pakelto kampinio.

63 min. A.Diamanti keičia įvarčio autorių A.Cassaną.

60 min. Iš toli smūgiuoja Keithas Andrewsas. Galingas šūvis, bet tiesiai į italų vartininką G.Buffoną.

57 min. Giorgio Chiellini patiria traumą. Jį keičia Leonardo Bonucci.

55 min. A. di Natale įsiveržia visiškai vienas į baudos aikštelę kairiuoju kraštu, tačiau smūgiuoja į artimąjį vartų kampą, kurį vartininkas uždengė.

52 min. R.Dunne'as smūgiuoja galva po kampinio... Šalia vartų.

47 min. Antrasis kėlinys prasideda italų atakomis. Airių baudos aikštelę raižo italų perdavimai iš kraštų, tačiau trūksta tikslumo smūgiuojant. Airiai atsimuša.

AFP/Scanpix nuotr./Antonio Cassano
Antonio Cassano

45 min. Pirmasis kėlinys baigiasi italams pirmaujant 1:0. Per pirmą kėlinį italai atliko 10 smūgių, iš jų 8 – į vartų plotą. Airiai smūgiavo tik kartą, ir tą – pro šalį.

40 min. Italai nemažina spaudimo, jų atakos tęsiasi.

35 min. ĮVARTIS!!! Italai priekyje 1:0. Antonio Cassano po kampinio galva siunčia kamuolį į vartus. D.Duffas dar bandė išmušti kamuolį iš vartų, bet kamuolys jau buvo kirtęs vartų liniją. Perdavimą atliko A.Pirlo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./A.Cassao įvartis

35 min. A.Cassano smūgiuoja iš toli. Sh.Givenas sužaidžia neužtikrintai, nesugauna kamuolio. Italai uždirba kampinį.

33 min. Sh.Givenas palieka vartus. Italai A. di Natale iš sunkios padėties pabando nukreipti kamuolį į tuščius vartus, bet prie vartų atsidūręs Seanas St Ledgeris neutralizuoja pavojų.

30 min. Italų ataka kairiuoju kraštu. Po perdavimo į baudos aikštelę smūgiuoja A. di Natale, pataiko gynėjui į petį, italai skėsčioja rankomis, prašydami 11 m baudinio.

28 min. Italui Federicui Balzaretti rodoma geltona kortelė.

27 min. Keletą minučių užsibūna airiai varžovų aikštės pusėje. Turi galimybę baudos smūgiui, tačiau ne pirmą kartą patys airiai kovodami dėl aukšto kamuolio prasižengia italų baudos aikštelėje.

23 min. Airiai pavojingai kontratakuoja, tačiau uždelsia baudos aikštelės prieigose ir paskutinį perdavimą italai nutraukia.

17 min. Labai tolimas Federico Balzaretti smūgis. Ir labai netikslus.

AFP/Scanpix nuotr./Andre Pirlo
Andre Pirlo

14 min. A.Pirlo ant vejos. Panašu, italas galės tęsti rungtynes, nors susidūrimas su varžovu buvo skausmingas.

9 min. Italai apgula airių vartus. Keletas kampinių, bet aukšti perdavimai airių bokštams kol kas nekelia didelio pavojaus.

4 min. Pavojingas airių baudos smūgis. Kamuolys iš dešinio krašto keliamas į baudos aikštelę. Padrikai, bet italai apsigina.

2 min. Vos prasidėjus rungtynėms į žaidimą tenka įsijungti abiejų komandų vartininkams. Tiesa, pirmieji gaisrai prie abiejų vartų nebuvo dideli.