2012 06 11 /2012 06 12

Ukrainos didvyris: Andrijus Ševčenka smūgiais galva nokautavo Švediją – 2:1

Ukraina – ekstazėje. 35-erių veteranas Andrijus Ševčenka įmušė dukart ir nokautavo Švediją. Pirmą kartą Europos futbolo čempionate dalyvaujantys ukrainiečiai, vieni iš „Euro 2012“ šeimininkų, startavo pergale 2:1 (0:0) ir tapo D grupės lyderiais.
Andrijus Ševčenka
Andrijus Ševčenka / „Scanpix“ nuotr.

Patyręs A.Ševčenka iššovė tada, kai to labiausiai reikėjo. Antrojo kėlinio pradžioje švedai po Zlatano Ibrahimovičiaus įvarčio išsiveržė į priekį (52 min., 1:0) ir atsidūrė arčiau pergalės.

Su tuo nesutiko buvęs „AC Milan“, Londono „Chelsea“, o dabar Kijevo „Dynamo“ puolėjas. Nepaisant solidaus amžiaus ir prieš čempionatą kankinusių traumų, A.Ševčenka dukart aplenkė jaunesnius švedų gynėjus ir dviem smūgiais galva per šešias minutes apvertė mačą aukštyn kojomis (55 ir 61 min., 2:1).

Priremti prie sienos švedai metėsi lyginti rezultatą. Z.Ibrahimovičius sukūrė ne vieną progą komandos draugams, tačiau Johanas Elmanderis, Olofas Mellbergas, Rasmusas Elmas šovė pro šalį.

Abi rinktinės žaidė itin atvirą futbolą, savo vartų saugumui skirdamos antraeilį vaidmenį.

Už pergalę tris taškus pelniusi Ukrainos rinktinė D grupėje lenkia taip pat pirmadienį lygiosiomis 1:1 sužaidusią Angliją ir Prancūziją. Švedai žengia paskutiniai – ketvirti.

Šiomis rungtynėmis baigsėsi pirmasis „Euro 2012“ ratas – visos rinktinės jau bus sužaidusios po vieną mačą.

Rungtynių eiga

90+5 min. Aidi finalis teisėjo švilpukas. A.Ševčenka iš laimės puola į aikštelę – Ukraina švenčia pergalę.

90+4 min. M.Olssonas krenta prie pat baudos aikštelės, bet teisėjo švilpukas tyli.

90+3 min. Švedai turi dar vieną progą, bet O.Mellbergo smūgiuotas kamuolys skrieja kiek virš skersinio.

90+1 min. Paskutinis keitimas: M.Deličius keičia aktyvųjų J.Konoplianka.

89 min. Švedai paleidžia vėjais dar vieną progą. Puikus Z.Ibrahimovičiaus perdavimas, bet J.Elmanderis šauna pro šalį.

88 min. Ukrainiečiai turi galimybę padėti tašką, bet uždelsia ir praranda kamuolį.

85 min. Itin pavojinga švedų ataka, bet Ch.Wilhelmssono perdavimo niekas „neuždaro“.

84 min. Dar vienas keitimas: A.Voroninas sėda ant suolo, o jį keičia R.Rotanas.

82 min. Geltona kortelė už pražangą R.Elmui.

81 min. Pirmasis keitimas Ukrainos rinktinėje. Keičiamas A.Ševčenka išlydimas audringomis ovacijomis – vietoje jo žais A.Milevskis.

76 min. Z.Ibrahimovičius šauna lyg iš patrankos, bet kamuolys skrieja tiesiai į A.Piatovą, kuris atmuša kamuolį. Suprasdami pralaimėjimo kainą, švedai puola lyginti rezultato.

71 min. Trečiasis ir paskutinis keitimas švedų gretose – M.Rosenbergas užleidžia vietą kitam puolėjui Johanui Elmanderiui.

70 min. Puikus Z.Ibrahimovičiaus perdavimas, bet R.Elmui smūgis nepavyksta. Dar vienu smūgiu aukštai virš vartų atsako ir J.Konoplianka.

67 min. Švedai atrodo išmušti iš vėžių. Treneris E.Hamrenas atlieka dar vieną keitimą: Christianas Wilhelmssonas keičia S.Larssoną.

62 min. Pirmasis keitimas: A.Toivonenas vietą aikštelėje užleidžia Andresas Svenssonas.

61 min. ĮVARTIS!!! A.Voroninas uždirba kampinį, kurį įvarčiu paverčia Andryjus Ševčenka. Ukrainos rinktinės kapitonas pirmasis suskumpa prie artimojo virpsto pakelto kamuolio ir klastingu smūgiu galva muša antrąjį įvartį. Olimpinis stadionas Kijeve sprogsta nuo teigiamų emocijų (2:1).

55 min. ĮVARTIS!!! Kas kitas, jei ne Ukrainos kapitonas gelbsti komandą. 35-erių Andryjus Ševčenka aplenkia varžovų gynėją ir smūgiu galva iš kelių metrų muša išlyginamąjį įvartį (1:1).

52 min. ĮVARTIS!!! Zlatanas Ibrahimovičius kyšteli koją, pakeičia kamuolio skriejimo kryptį ir šis suspurda Ukrainos vartų tinkle (1:0).

50 min. Grėsmė ukrainiečiams – šlubčioja jų kapitonas A.Ševčenka.

48 min. Grėsminga ataka atsako M.Rosenbergas, bet švedų puolėjo smūgį ukrainiečiai pasiaukojamai atmuša.

46 min. Ukrainiečiai tiesiai iš rūbinės bėga į ataką ir užkuria tikrą pirtį prie švedų vartų. Svečiai vargais negalais išspiria kamuolį tolyn.

45+1 min. Pirmasis kėlinys baigiasi. Nors aikštelėje vyrauja atviras futbolas ir auksinių galimybių įvarčiui turėjo abi rinktinės, švieslentėje toliau dega du nuliai – 0:0.

42 min. A.Konoplianka turi dar vieną progą, bet šauna Dievui į langus.

39 min. Mirtina proga atsako švedai. Laisvas paliktas Z.Ibrahimovičius galva kamuolį pataiko į virpstą. Abi ekipos nori įvarčio, tad gynybai skiria antraeilį vaidmenį.

38 min. Dar viena auksinė galimybė šeimininkams. A.Ševčenkos smūgis blokuojamas, bet jis atkovoja kamuolį, galva numeta jį A.Jarmolenkai, kuris atsiduria vienas prieš vartus, bet kiek sudelsia iš švedai masyviomis pajėgomis atmuša kamuolį.

36 min. Ukrainiečiai vargais negalais atima kamuolį iš Z.Ibrahimovičiaus.

35 min. Į vartų plotą pirmą kartą pataiko A.Voroninas. Galingą smūgį atmuša A.Isakssonas.

31 min. Kamuolys nukrenta M.Rosenbergui, tačiau jo smūgį užtikrintai atremia A.Piatovas.

28 min. Abi ekipos stengiasi žaisti greitai, bet aikštelėje netrūksta techninio broko ir chaoso.

23 min. Auksinė galimybė A.Ševčenkai. Ukrainos rinktinės kapitonas atsiduria vienas prie švedų vartininką, tačiau puolėjo smūgis skrieja pro šalį. Stadione nuaidi tūkstančių sirgalių atodūsis. Pavojingiausia ataka kol kas šiose rungtynėse.

20 min. Pavojinga švedų kontrataka, tačiau M.Rosenbergas atsiduria nuošalėje.

16 min. Z.Ibrahimovičiaus perdavimą į baudos aikštelę kumščiais išmuša A.Piatovas.

10 min. K.Kallstromas baudžiamas geltona kortele.

9 min. Švedų baudos smūgis. Kamuolys siunčiamas į baudos aikštelę iš 40 metrų, Z.Ibrahimovičius krenta ant vejos, bet teisėjo švilpukas tyli.

4 min. Rinktinės mačą pradėjo atsargiai. Jevgenijus Konoplianka pabandė laimę iš 30 metrų, tačiau į vartų plotą nepataikė.

Švieslentė
Stadionas: Kijevo Olimpinis (Ukraina). Teisėjas: Cuneytas Cakiras (Turkija)
Švedija 1 2 Ukraina
52' [1 – 0] Zlatanas Ibrahimovičius

55' [1 – 1] Andryjus Ševčenka
61' [1 – 2] Andryjus Ševčenka

Puolėjai: Ola Toivonenas (62' A.Svenssonas) Puolėjai: Andryjus Jarmolenka
Zlatanas Ibrahimovičius (kapitonas)  Andryjus Ševčenka (kapitonas) (81' A.Milevskis)
Markusas Rosenbergas (71' J.Elmanderis) Andryjus Voroninas (84' R.Rotanas)
Atsarginiai: J.Wilandas, P.Hanssonas, J.Olsson, M.Antonssonas, B.Safari, A.Svenssonas, P.Wernbloomas, S.Holmenas, E.Bajrami, Ch.Wilhelmssonas, J.Elmanderis, T.Hysenas  Atsarginiai: M.Kovalas, A.Gorjainovas, A.Kučeris, V.Ševčiukas, J.Rakitskis, B.Butko, D.Garmašas, A.Alijevas, R.Rotanas, A.Milevskis, J.Selezniovas, M.Devičius
Treneris: Erikas Hamrenas Treneris: Olegas Blochinas

15min.lt prognozė: ukrainiečiai rungtyniauja namuose, tačiau lenkų pavyzdys rodo, kad tai gali tapti ne pranašumu, o kliūtimi. Be to, Švedijos rinktinė pastaruoju metu rungtyniavo geriau nei šiandieniniai jų varžovai. Be to, švedai turi ir daugiau individualiai pajėgių žaidėjų, galinčių nulemti mačo baigtį. Tuo tarpu A.Ševčenko geriausios dienos jau yra praeityje. Prognozuotume, kad rungtynes rezultatu 2:0 laimės Švedija.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti