2012 06 17 /2012 06 18

Vokiečiai pratęsė pergalių seriją ir užtrenkė danams duris į „Euro 2012“ ketvirtfinalį – 2:1

Vokietijos rinktinė liko neparklupdyta ir trečiose Europos futbolo čempionato B grupės rungtynėse. Paskutiniame ture Joachimo Lowo auklėtiniai rezultatu 2:1 (1:1) įveikė Danijos futbolininkus ir su trimis pergalėmis žengė į pirmenybių ketvirtfinalį.
Lukas Podolskis
Lukas Podolskis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Čia vokiečiai susikaus su Graikijos futbolininkais, tuo tarpu Danijos komandai Europos čempionatas baigėsi. Kartu su Vokietija iš mirtininkų grupės į kitą etapą keliauja Portugalija, kuri vedama Cristiano Ronaldo palaužė Nyderlandų pasipriešinimą.

Vokietijos rinktinė Daniją įveikė pirmą kartą nuo 1996 metų. Geriausiu rungtynių žaidėju išrinktas pirmąjį įvartį 19 minutę pelnęs Lukas Podolskis. Beje, 27-erių L.Podolskiui tai buvo 100-osios rungtynės vilkint nacionalinės rinktinės marškinėlius, L.Podolskio sąskaitoje iš viso – 44 įvarčiai.

Nors vokiečiai kontroliavo žaidimo gijas kone visą rungtynių laiką, savų progų turėjo ir danai. Vieną jų po pakelto kampinio realizavo Michaelis Krohn-Dehlis, kai rezultatas 24 minutę tapo lygus. Puikų šansą išsiveržti į priekį danai turėjo antrojo kėlinio pradžioje, bet Jakobas Poulsenas pataikė į virpstą.

Taškus ant „i“ sudėjo tikslus Larso Benderio smūgis 80 minutę. Dešiniuoju kraštu į kontrataką pasijungęs gynėjas be didesnio vargo pergudravo danų vartininką. L.Benderiui tai buvo debiutinės rungtynės šiame Europos čempionate: jis startinėje sudėtyje pakeitė dėl geltonų kortelių negalėjusį žaisti Jerome'ą Boatengą.

Verta pastebėti, kad rungtynės vyko labai korektiškai. Nebuvo parodyta nė viena geltona kortelė, o abi komandos prasižengė vos 14 kartų (danai – 8, vokiečiai – 6)

Įdomu tai, kad šiame mače Vokietijos ekipos sudėtis buvo jauniausia per Europos čempionatų istoriją – vidutinis futbolininkų amžius siekė 25 metus ir 107 dienas.

„Man tai buvo ypatingos vakaras, nes tai 100-osios mano rungtynės nacionalinėje rinktinėje. Vis dėlto svarbiausias dalykas yra pergalė ir tai, kad įveikėme pirmą etapą“, – po rungtynių kalbėjo Lukas Podolskis.

Vokiečių gynėjas Larsas Benderis sakė: „Net nekalbant apie įvartį, man tai buvo puiki diena. Debiutavau Europos čempionate, pelniau pergalingą įvartį, kuris mums padėjo atsidurti ketvirtfinalyje. Labai ilgai neužmiršiu šios dienos“.

Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Lowas pridūrė: „Ketvirtfinalyje su graikais mūsų lauks visai kitokios rungtynės. Kita vertus, graikai žaidžia labai panašų futbolą į danų. Jie yra pavojingi atakose ir labai stiprūs gynyboje.“

Danijos rinktinės saugas Michaelis Krohn-Dehli džiaugėsi rinktinės pasirodymu: „Šiuo metu esu labai nusivylęs, kaip ir likusi mūsų komanda. Tačiau, žinoma, labai didžiuojuosi mūsų pastangomis šioje grupėje ir, manau, kad mes pridėjome papildomų spalvų turnyre.“

Švieslentė
Arbitras: Carlosas Velasco (Ispanija) / Lvovas, Ukraina
Vokietija 2 1 Danija
19 min. Lukas Podolskis
80 min. Larsas Benderis
24 min. Michaelis Krohn-Dehlis
AFP/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka

RUNGTYNIŲ EIGA:

93 min. Rungtynės baigiasi vokiečių pergale 2:1.

85 min. Toni Kroosas keičia Th.Mullerį.

84 min. Pavojingas kampinis prie vokiečių vartų. Danai smūgiuoja virš vartų.

80 min. ĮVARTIS!!! Vokietija priekyje 2:1. Larsas Benderis jungiasi prie kontratakos dešiniuoju kraštu ir gavęs kamuolį be didesnio vargo pergudrauja danų vartininką.

79 min. Danija atlieka keitimą: N.Zimlingą keičia Christianas Poulsenas.

77 min. Vokiečiai terorizuoja danų baudos aikštelę aukštais perdavimais, danai sėkmingai atsimuša.

74 min. Mario Gomezas pirmą kartą šiame čempionate aikštę palieka be įvarčio. Jį keičia Mirsoslavas Klose.

70 min. Labai tolimas Nikio Zimlingo smūgis... kampinis.

67 min. Andre Schurrle įsiveržia į baudos aikštelę kairiuoju kraštu. Nestipriai, bet tiksliai stengiasi smūgiuoti į tolimą vartų kampą... Vartininkas pasiekia kamuolį.

64 min. Keitimas Vokietijos komandoje: Andre Schurrle keičia L.Podolskį.

61 min. Vokiečiai užsibuvo danų baudos aikštelės prieigose. Tiesa, kol kas nieko pavojingo.

58 min. Žaidimas nurimo, nė viena komanda nelinkusi rizikuoti.

53 min. Pavojingą vokiečių ataką nutraukia apmaudi M.Ozilio klaida... Prieš smūgį vokietis paslysta ant vejos ir nukrenta šalia kamuolio, šio net nepalietęs...

50 min. Puikios progos neišnaudoja danai... Po reido kairiuoju kraštu kamuolys siunčiamas į baudos aikštelę, kur be priežiūros paliktas J.Poulsenas... Galingas smūgis pažeme, kamuolys pralekia visiškai šalia virpsto.

45 min. Pirmasis kėlinys baigiasi lygiosiomis 1:1. Beje, Charkove vykstančiose rungtynėse tarp Portugalijos ir Nyderlandų po pirmojo kėlinio taip pat lygu – 1:1.

43 min. M.Gomezas atsiduria vienas prieš vartininką, tačiau užsižaidžia su kamuoliu, kurį galiausiai pagriebia S.Anderesenas.

41 min. S.Khedira po M.Gomezo perdavimo įsiveržia į baudos aikštelę, tačiau smūgiuoja pro šalį.

36 min Th.Mulleris griaunamas kone ant baudos aikštelės linijos. L.Podolskis stoja atlikti baudos smūgį: šauna tarsi iš patrankos, tačiau šiek tiek virš vartų.

32 min. Pavojingas vokiečių baudos smūgis. Stephanas Andersenas pirštų galais nutraukia aukštą perdavimą.

28 min. Ph.Lahmas įsiveržia į baudos aikštelę, danai griūdami perima kamuolį iš vokiečio.

24 min. ĮVARTIS!!! Danai lygina rezultatą 1:1. Po kampinio įvartį galva muša Michaelis Krohn-Dehlis.

21 min. Vokiečiai toliau kontroliuoja kamuolį.

19 min. ĮVARTIS!!! Vokiečiai priekyje 1:0. Lukas Podolskis muša įvartį!!! Vokiečiai atliko puikią kelių perdavimų kombinaciją išsimetę kamuolį iš už šoninės linijos.

17 min. Baudos smūgis prie danų vartų. Labai netikslus aukštas perdavimas.

15 min. Kitas B grupės rungtynes Nyderlandai – Portugalija galite sekti čia. Šiame mače olandai jau priekyje 1:0

13 min. Tolimu smūgiu bando atsakyti ir Niklasas Bendtneris... Šalia vartų.

12 min. Mario Gomezas pabando laimę iš toli... Netiksliai.

10 min. Vokiečiai kol kas labai lengvai įveikia aikštės vidurį, danai ginasi baudos aikštelės prieigose.

9 min. Ilga pozicinė danų ataka galiausiai baigiasi prarastu kamuoliu, tačiau neišdega ir vokiečių kontrataka.

6 min. Fantastiškai dėkingos progos neišnaudoja Thomas Mulleris... Danų vartininkas Stephanas Andersenas atspėja, kur muš vokietis, ir išgelbsti savo komandą nuo įvarčio. Th.Mulleris ir pusė Vokietijos rinktinės futbolininkų griebiasi už galvos...

5 min. Danų išpuolį kairiuoju kraštu nutraukia Larsas Benderis.

2 min. Pirmieji pavojingą ataką surezga vokiečiai: Thomas Mulleris susistabdo kamuolį baudos aikštelėje, bet smūgiuoja virš vartų.

Thomas Mulleris (84 min. T.Kroosas) Jakobas Poulsenas
Sami Khedira Nikis Zimlingas (79 min. Ch.Poulsenas)
Puolėjai: Lukas Podolskis (64 min. A.Schurrle) Puolėjai: Michaelis Krohn-Dehlis
Mario Gomezas (74 min. M.Klose) Niklasas Bendtneris
Atsarginiai: Wiese'as, Zieleris, Schmelzeris, Howedesas, Mertesackeris, Gundoganas, Schurrle, Kroosas, Gotze, Reusas, Klose Atsarginiai: Lindegaardas, Schmeichelis, Bjellanda, Okore, Wassas, C.Poulsenas, Schone, Silberbaueris, Kahlenbergas, Rommedahlis, Pedersenas, Mikkelsenas
Treneris: Joachimas Lowas Treneris: Martenas Olsenas

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius