Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvyniai statybininkai iš Kauno: apie Lietuvos rinktinės žaidimą, krepšininkų išgertuves ir „juodąją“ rinką (video)

Krepšinio ekspertai dirba ir statybose.
Kadras iš filmuko / Krepšinio ekspertai dirba ir statybose.
Šaltinis: 15min
0
A A

Turbūt visi sutiks, jog Lietuvoje yra trys milijonai krepšinio trenerių, ekspertų ir kitokio plauko specialistų. Tačiau visų jų mintys nublanksta prieš dviejų brolių dvynių iš Kauno samprotavimus, stebinančius savo tvirta logika, netikėtomis išvadomis bei pikantiškomis detalėmis apie žymiausių Lietuvos krepšininkų išgertuves.

Nepriklausomų kūrėjų komandai „VPK“ priklausantys kauniečiai Vaidas Bulikas, Paulius Vaitiekūnas ir Kęstas Vaikšnoras tikrų tikriausius krepšinio teorijos grynuolius – statybininkus Dainių ir Kęstą – atrado visai atsitiktinai.

„Juos sutikome Žaliakalnyje dirbančius statybose. Užkalbinome, padiskutavome apie krepšinį ir jų mintys mums labai patiko“, – apie idėjos gimimą pasakojo vienas trilogijos autorių V.Bulikas.

Visi trys filmukai yra dedikuoti šiuo metu Lenkijoje vykstančiam Europos vyrų krepšinio čempionatui – kiekviena trilogijos dalis buvo skirta pirmosios trejoms Lietuvos rinktinės varžyboms. Filmukus pirmieji išvydo viename Rotušės aikštėje įsikūrusio baro klientai, iš statybininkų Dainiaus ir Kęsto sąmojų krykštavę per varžybų pertraukas.

„Žinau tą Krapiką, gėrėm kartu. Jis amžiais to krepšio nesuprato, o jis dabar strategas pasidarė, – akmenį į Kauno „Žalgirio“ trenerio daržą metė broliai dvyniai. – Būdavo Europoj mėtymas aukščiausios klasės. Profesionalai mesdavo net atsigulę. (...). Jiems gal padėdavo tas alkoholis (...) vieną kartą stovim, atėjo Kurtinaitis. Sako, vyrai, nueikit pas babulką, mano bonką paimsit“.

VIDEO: Dvyniai I dalis Apie Meistrus

„Pagrinde krepšį atrado anglai, hokėjų (ledo ritulį, – aut. past.) atrado anglai, futbolą atrado anglai ir nemoka žaisti, – sporto istorijos žinias demonstravo trilogijos herojai. – Aš niekada neskaičiau krepšininkais tų turkų, bet jie yra pripirkę žaidėjų, (....) legaliai ar nelegaliai, nežinau. Pilietybės“.

„Tą plūgą (Robertą Javtoką, – aut. past.) iš „Panathinaikos“ išvijo. Į Rusiją išsiuntė. Jeigu tu eini nugara, tai tu nieko nematai. Ką tu matysi nugara eidamas? Tai kablys jo toksai – nugara nustūmiau tave iki krepšio taranu, apsisukau ir įdėjau. Tai didžiausia technika jo. Čia *ūdas, ne technika, (....) tu užpakaliu ką tu gali matyt“.

VIDEO: Dvyniai II dalis Apie Vakar Ir Apie Centrą

„Buvo Lekerauskas ir Jankauskas (legendinio „Žalgirio“ puolėjai, – aut. past.) Du plūgai. „Inkaro“ bendrabutyje pas panas ateina. Į Maskvą važiuos žaisti Sabonis, visi ****. Ateina, prilaka, neša vienas kitą. Į Maskvą rytoj reikia žaisti finale. Mes žaisime, sako. Galvoju, *ūdą jūs žaisit. Ar taip ar taip sėdit ant atsarginių suolelio, galit ir lakti“, – balsu nusijuokė keliolikos metų senumo istoriją prisiminę statybinkai.

VIDEO: Dvyniai III dalis Vėl Apie Meistrus Ir Strategiją
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką