Graikiškas riešutas – per kietas (komentarai)

Europos krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė nesėkme baigė Akropolio taurės turnyrą. Trečiadienį paskutinėse trečiose kontrolinėse rungtynėse Atėnuose ji po permainingos ir dramatiškos kovos 73:75 nusileido Jono Kazlausko vadovaujamai Graikijos rinktinei.
Rungtynės Lietuva-Serbija
Lietuvos rinktinė / Tomo Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr.
Temos: 1 Riešutai

Akropolio taurė liko visas tris pergales keturių komandų turnyre iškovojusių J.Kazlausko auklėtinių rankose. Lietuvos krepšininkams turnyre Atėnuose pavyko laimėti tik vieną pergalę – pirmose rungtynėse 78:61 įveikė rusus, vėliau pralaimėjo serbams (70:78) ir graikams (73:75). Galutinėje rikiuotėje mūsų šalies krepšininkai aplenkė tik visus tris pralaimėjimus patyrusią Rusijos rinktinę ir liko treti.

Trečiadienio rungtynės iš pradžių sėkmingai klostėsi Ramūno Butauto auklėtiniams. Jie nuo pat pradžios turėjo nedidelę iniciatyvą, tačiau graikai po truputį juo įvėlė į klampų ir nerezultatyvų pozicinį žaidimą, tad įpusėjus dvikovai žaidimas išsilygino – 34:34. Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinei vėl pavyko spurtuoti, ypač sėkmingai žaidė vienu metu aikštėje pasirodę broliai Lavrinovičiai. Daugiausia jų dėka svečiams pavyko susikrauti 10 taškų pranašumą – 54:44.

Į lemiamą šturmą ketvirtame kėlinyje pakilusius J.Kazlausko auklėtinius akivaizdžiai palaikė vietos teisėjai – sprendimus daugiausia priimdavo šeimininkų naudai. Tai išmušė mūsų šalies komandos lyderius iš vėžių ir leido graikams nesunkiai perimti iniciatyvą. Pabaigoje dar buvo įmanoma išplėšti pratęsimą, tačiau abu Artūro Jomanto baudos metimai skriejo pro šalį.

Lietuvos rinktinėje išsiskyrė po 15 taškų pelnę Kšyštofas Lavrinovičius ir Linas Kleiza. Po 13 taškų pridėjo Darjušas Lavrinovičius ir Marijonas Petravičius, 6 – Mindaugas Lukauskis, 4 – Simas Jasaitis, 3 – A.Jomantas, po 2 – Andrius Mažutis ir Robertas Javtokas. Nugalėtojus į priekį vedė Antonias Fotsis. Jo sąskaitoje – 17 taškų.

Ketvirtadienį į Lietuvą grįžusi mūsų šalies rinktinė pasirengimą Europos čempionatui (vyks Lenkijoje rugsėjo 7–20 dienomis) baigs dvejomis kontrolinėmis rungtynėmis. Rugpjūčio 31 dieną Panevėžyje ji žais su rusais, o rugsėjo 3 dieną Vilniuje išmėgins jėgas su būsimo turnyro Lenkijoje favorite laikoma Ispanijos ekipa.

Komentarai po rungtynių

Robertas Javtokas, vidurio puolėjas:
„Galvojome apie pergalę. Pabėgo nuo mūsų važovai. Gal su teisėjų pagalba, gal mes padarėme nedovanotinų klaidų ir leidome jiems perimti iniciatyvą. Šiaip buvo kieta kova. Nežinau, ką reikia pridėti – mažus dalykus, bet jeigu taip žaisime, turime laimėti. Šiek tiek banguotas žaidimas, bet turime išbristi iš to.“

Artūras Jomantas, puolėjas:

„Labai kieta kova, kurios pabaigoje pralaimėjome. Buvo daug abejotinų teisėjų sprendimų. Aišku, tai suprantama, juk žaidėme su šeimininkais graikais. Tačiau tai ne pasiteisinimas. Žaidėme geriau nei su serbais. Reikėjo pataikyti  baudų metimus, tuomet dar neaišku, kaip būtų viskas pasibaigę. Paskutiniame epizode buvo pražanga, kai pagavau nuo lanko atšokusį kamuolį.“

Ramūnas Butautas, Lietuvos rinktinės treneris:

„Labiausiai nerimą kelia tai, kad mūsų žaidimas banguoja. Su rusais atrodėme neblogai, su serbais nuvylė, šiandien vėl visai neblogai. Galbūt šiek tiek chaotiškai žaidėme pabaigoje, tačiau po kiekvienų rungtynių taisome klaidas. Pavyzdžiui, šįryt skyrėme puolimui ir matėsi pagerėjimą. Labiausiai kelią nerimą techninis brokas. Jis būna po taktinių klaidų – neteisingas išsidėstymas, judėjimas. Turime daugiau nei savaitę laiko, manau, kad padirbėsime dar Vilniuje, užlopysime skyles ir pasieksime optimalią sportinę formą.“

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Lietuviai sėkmingai pradeda rungtynes spurtuodami 4:0, tačiau netrukus graikai atsako tuo pačiu – 4:3. R.Butauto auklėtiniai drausmingai ginasi, o po K.Lavrinovičiaus 3 iš eilės taškų išsiveržia į priekį 7:3.

Turnyro šeimininkai mėgina vytis varžovus, po dviejų tritaškių iš eilės jiems pavyksta išlyginti rezultatą – 11:11. Į aikštę J.Kazlauskas leidžia Mažuoju Šaku vadinamą vidurio puolėją S.Shortsianitį. Lietuviai nardo graikų baudos aikštėje – šių aukštaūgiai nusileisdami greičiu dažniausiai stabdo mūsų šalies krepšininkus prasižengdami. Po pirmojo kėlinio 15:14 pirmauja lietuviai.

Antras kėlinys

J.Kazlausko auklėtiniai mėgina perimti iniciatyvą, tačiau Lietuvos rinktinė to neleidžia padaryti – 21:17. Graikai lipa mūsų šalies krepšininkams ant kulnų, tačiau D.Lavrinovičiaus ir M.Lukauskio dėka pavyksta išlaikyti nedidelį pranašumą – 26:22. Po keturių iš eilės Lietuvos krepšininkų klaidų graikams pavyksta išlyginti ir persverti rezultatą – 26:27.

Visiškai perimti iniciatyvos aikštės šeimininkams nepavyksta – komandos apsikeičia klaidomis ir rezultatas švieslentėje – 28:29. Graikai vėl mėgina pabėgti, tačiau L.Kleiza ir M.Petravičius to padaryti neleidžia – 32:32. Įpusėjus rungtynėms rezultatas lygus – 34:34.

Trečias kėlinys

Po pertraukos lietuviai šokteli į priekį 5:0 ir pirmauja 39:34, tačiau klaidos neleidžia atitrūkti. S.Shortsianitis suklumpa baudos aikštėje ir gauna traumą. Sužaidus tris minutes R.Butauto auklėtiniai vėl priekyje 45:38, J.Kazlauskas prašo minutės pertraukėlės. Įpusėjus ketvirčiui lietuviai pirmauja 45:42.

L.Kleiza pataiko tritaškį,  broliai Lavrinovičiai  prideda po du taškus ir mūsų šalies komanda susikrauna 10 taškų persvarą – 54:44. Po trečio kėlinio skirtumas nedaug sumažėja – 59:50.

Ketvirtas kėlinys

Teisėjas neįskaito D.Lavrinovičiaus metimo, nors kamuolį varžovas numušė nuo lentos. Graikai kyla į paskutinį šturmą, o jiems, atrodo, padeda ir teisėjai. Netrukus skirtumas tampa minimalus 59:58, tačiau D.Lavrinovičius nutildo vietos publiką trtiaškiu – 62:58. Lietuviai klysta, o J.Kazlausko auklėtiniai pelno 5 taškus iš eilės ir persveria rezultatą savo naudai 62:63.

Graikai perima iniciatyvą ir įpusėjus kėliniui pirmauja 64:68. Mūsų šalies krepšininkai baltos vėliavos nekelia. Netrukus jie išlygina ir persveria rezultatą savo naudai 69:68. Prasideda nervinga kova taškas į tašką. Pasinaudodami lietuvių klaidomis aikštės šeimininkai susikrauna 4 taškų pranašumą – 71:75.  M.Petravičius pelno du taškus (73:75), graikai suklysta ir likus 4 sek. lietuviai turi kamuolį savo rankose. A.Jomantas stabdomas pražanga, nepataiko pirmo baudos metimo, antrą prameta specialiai, tačiau nieko iš to nepeša. Lietuvos rinktinė pralaimi 73:75.