Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas pralaimėjimą sutiko be ašarų (video)

Sirgaliai Kaune
Organizatorių nuotr. / Sirgaliai Kaune
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos krepšinio čempionato metu Kauno Rotušės aikštė įgavo jai neįprastą vaizdą. Kauniečiai ir miesto svečiai vakar aktyviai rinkosi į aikštę stebėti krepšinio rungtynių tarp Lietuvos ir Lenkijos rinktinių.

Organizatoriai iš anksto neabejojo: Lietuvos krepšinio sostine vadinamo Kauno sirgaliai nebus abejingi svarbioms krepšinio rungtynėms. Tačiau vis dar buvo dvejojama, ar Kauno Rotušės aikštė, įprasta vestuvininkams, taps tokia pat sava krepšinio sirgaliams.

VIDEO: Krepšinis Kauno Rotušės aikštėje

Rungtynių stebėjimui Rotušės aikštėje kauniečiai pasirengė: marškinėliai, trispalvės kepurėlės, perukai ir vėliavos spalvino aikštės erdvę. Pirmosios sirgalių eilės pasirūpino ir savo patogumu – kas iš namų, kas tiesiog iš greta įsikūrusių barų atsinešę kėdes, vaišinosi užkandžiais ir gėrimais. Kiti patogiai įsikūrė tiesiai ant grindinio, o gudresnieji įsitaisė savuose automobiliuose, nes bene iš bet kurios Rotušės aikštės vietos buvo patogu stebėti dideliame ekrane rodomas rungtynes.

Visgi vos prasidėjus rungtynėms sirgaliai sutriko – ženkliai pralošianti Lietuvos rinktinė nebuvo tai, ko jie tikėjosi. Akimirksniu atgyti padėjo Vroclavo arenoje dingusi šviesa. „Lenkija staigmenų mums negaili“,- kandžiai juokavo krepšinio aistruoliai, prisiminę ir praėjusią dieną dingusį karštą vandenį, ir ypač ankstyvu laiku suplanuotą Lietuvos rinktinės treniruotę.

Varžyboms įsibėgėjus, Kauno sirgaliai prisiminė visus „triukus“, naudojamus krepšinio arenose: aidėjo sirenos, plojimai, šūksniai, atodūsiai, buvo skanduojama „Lietuva“. Pasak renginio saugumą užtikrinusių apsaugos darbuotojų, Rotušės aikštėje susirinko netoli tūkstančio krepšinio gerbėjų. Visgi jiems buvo lemta nusivilti: iki paskutinių minučių tikėję Lietuvos rinktinės pergale, paskutinėmis rungtynių sekundėmis sirgaliai santūriai padėkojo rinktinės vyrams ir pradėjo skirstytis. Likusios kelios dešimtys ištikimųjų, atrodo, vis dar vylėsi, kad tai – ne pabaiga arba tiesiog buvo linkę palaikyti rinktinę iki paskutinės sekundės.

Šiandien Lietuvos rinktinės laukia paskutinės grupės rungtynės – susitikimas su Bulgarijos krepšininkais. Jos nulems, ar Lietuvos vyrai dar tęs pasirodymą Europos krepšinio čempionate.

„Nepaisant to, kad ir vėl pralaimėjome, tikiu, jog pateksime į kitą etapą ir jame pamatysime atsigavusią rinktinę. Rankas nuleisti dar tikrai per anksti – turime dar labiau palaikyti mūsų krepšinio vyrus“,- po Lietuvos ir Lenkijos komandų susitikimo kalbėjo vienas iš sirgalių. Tikimasi, kad rungtynės tarp Lietuvos ir Bulgarijos rungtynių, vyksiančios šiandien 22.15 val., į Kauno Rotušės aikštę sutrauks nemažai optimizmo dar nepraradusių krepšinio aistruolių.

Lietuvos krepšinio rinktinės kovos tiesiogiai rodomos daugiau nei 9 kvadratinių metrų ploto mobiliame šviesos diodų TEOBUSO ekrane. Planuojama, kad kvalifikacinio etapo metu TEOBUSAS stovės Kauno Rotušės aikštėje, o finalinio etapo metu – Vilniaus V. Kudirkos aikštėje. Praėjusiais metais Vilniaus Rotušės aikštėje stovėjęs TEOBUSAS tapo Vilniaus krepšinio Meka – čia kiekvienas varžybas stebėjo keletas tūkstančių karštai rinktinę palaikiusių aistruolių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką