Lietuviai – ant iškritimo ribos (nuotraukos, video)

Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė patyrė antrąjį pralaimėjimą. Antradienį ji D grupės antrose rungtynėse po klampios kovos 75:86 nusileido turnyro šeimininkams Lenkijos krepšininkams ir iki minimumo sumažino savo šansus patekti į kitą etapą. Po mačo – žaidėjų ir trenerių komentarai.
Rungtynių momentas
Po pralaimėjimo lietuviams reikia reabilituotis. / Tomo Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr.
Temos: 2 Lietuviai Lenkija

Tai jau antras pralaimėjimas Lenkijos rinktinei per visą istoriją. Pirmą kartą tai nutiko 1997 metais Europos čempionate, kai mūsų šalies kaimynai triumfavo 88:69. Šiose Senojo žemyno pirmenybėse lietuviams liko paskutinis šiaudas – trečiadienio rungtynės su Bulgarijos ekipa. Pastaroji antradienį antrose D grupės rungtynėse triuškinamai 66:94 pralaimėjo Turkijos rinktinei.

Rungtynių eiga

Starto penketai
Lietuva: A.Mažutis, A.Jomantas, L.Kleiza, K.Lavrinovičius, R.Javtokas.
Lenkija:K.Szubarga, M.Ignerskis, D.Loganas, M.Gortatas, M.Lampe.

Pirmas kėlinys

Prieš prasidedant dvikovai komentatorius kelis kartus klausė minios, kas laimės. "Polska" skamba arena Vroclave, lietuvių tiesiog per mažai, kad peršauktų namie žaidžiančių lenkų sirgalius. Atrodo tas spaudimas jų palaikomiems krepšininkams padeda. Lenkai išsiveržia į priekį 0:7. R.Butautas prašo minutės pertraukėlės.

Po trijų minučių tylos lietuvių sąskaitą atidaro L.Kleiza, tačiau lenkai į tai atsako tritaškiu - 2:12. R.Butauto auklėtiniai po truputį įsibėgėja - įpusėjus ketvirčiui - 7:14. Lenkai žaidžia užsivedę, po kiekvieno taiklaus metimo sulaukia milžiniško arenos palaikymo, o lietuviai kol kas nesugeba užkamšyti skylių gynyboje.

Lietuviai spurtuoja 7:0 ir lipa varžovams ant kulnų - 16:20. Paskutines dvi minutes kaip iš natų sužaidę lietuviai persveria rezultatą savo naudai po J.Mačiulio dvitaškio 23:22, tačiau paskutinę kėlinio sekundę lenkai smeigia tritaškį. Po pirmo kėlinio 23:25 pirmauja lenkai.

Antras kėlinys

Po keturių iš eilės S.Jasaičio taškų lietuviai išlygina rezultatą - 27:27, tačiau neapsigina nuo taiklaus varžovų tritaškio. Turnyro šeimininkai vėl ima diktuoti savo sąlygas ir pabėga į priekį išnaudodami lietuvių klaidas - 27:36 priekyje lenkai.

Dėl techninių kliūčių arenoje netikėtai dingsta apšvietimas. Likus mažiau nei 5 minutėms salę apšviečia tik monitorių ekranai ir fotoaparatų blykstės. Šviesa po minutės vėl įsijungia. Puiki proga susiimti Lietuvos komandai ir sustyguoti žaidimą.

M.Petravičius vėl tempia komandą pelnydamas savo 10-ą tašką, įžaidėjo vaidmens imasi T.Delininkaitis - 29:38. Lietuvių puolimas vėl stringa, lenkai tuo naudojasi. Po dviejų kėlinių  lietuviai atsilieka 32:42. Lietuvių ekipoje 11 taškų pelnė M.Petravičius, 9 - S.Jasaitis, o lenkų komandoje išsiskyrė trys krepšininkai - K.Szubarga (12), D.Loganas ir M.Gortatas - po 10.

Trečias kėlinys

Po pertraukos rinktinės apsikeitė taikliais metimais. Po abejais krepšiais siautėja M.Lampe ir M.Gortatas. Jų tandemas kelia daugiausia rūpesčių lietuviams - lenkai pirmauja 34:48. Lietuviai kabinasi į žaidimą, tačiau problemos gynyboje, netaiklūs metimai ir klaidos neleidžia jiems priartėti prie varžovų - 40:52.

Iniciatyvos imasi ir komandai vadovauja A.Jomantas, tačiau skirtumas nemažėja - lenkai tvirtai laiko iniciatyvą savo rankose. Lengvai išdraskydami netvirtą lietuvių gynybą lenkai pelno taškus, R.Butauto auklėtiniai vargsta puldami. Į aikštę išbėga Lietuvos rinktinės sirgalius, jį greitai pačiumpa apsauga ir išveda iš arenos. Po trijų kėlinių lenkai tebeturi 10 taškų pranašumą - 50:60.

Ketvirtas kėlinys

Lietuviai pakeisti rezultatui turi 10 minučių. Prabyla lenkų toliašaudė artilerija. Po dviejų tritaškių iš eilės turnyro šeimininkai pirmauja jau 15 taškų - 56:71. Po minutės pertraukės lietuviai mėgina taisyti padėti individualiais reidais - nesėkmingai. D.Loganas krauna iš viršaus kamuolį - 56:73. Kvepia triuškinimu?

R.Butauto auklėtiniai mėgina spausti varžovus - šie klysta. Po 4 iš eilės lietuvių taškų skirtumas mažėja 63:75. Mūsų šalies krepšininkams pavyksta išmušti varžovus iš vėžių, tačiau jie nesugeba sukurti rezultatyvių atakų. J.Mačiulis M.Gortatą priverčia prasižengti ketvirtą kartą - 68:78. Lietuvių tragiškas baudų pataikymo procentas - 36 proc. (5/14).

J.Mačiulis tritaškiu mažina skirtumą iki 8 taškų - 71:79. Likus minutei - 73:82, lenkai jau kelia pergalingai rankas. Stebuklo per likusį laiką lietuviams sukurti nepavyksta - antras pralaimėjimas 75:86.

Daugiau statistikos ir kitų rungtynių rezultatus rasite įrankių juostoje aukščiau „Eurobasket 2009 statistika“.