Antroji diena: kaimynai latviai iškovojo antrąją pergalę, kroatai palaužė gruzinus, suomiai – švedus, o Ukraina susitvarkė su Izraeliu

Ketvirtadienis – antroji Europos krepšinio čempionato Slovėnijoje diena. Pirmosiose ketveriose dienos rungtynėse pergales šventė Ukrainos, Suomijos, Kroatijos ir Latvijos rinktinės. Itin atkakli kova vyko tarp gruzinų ir kroatų bei juodkalniečių ir latvių.
Bojanas Dubljevičius
Bojanas Dubljevičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

B grupėje, kurioje rungtyniauja ir Lietuvos rinktinė, antrąją pergalę iš eilės šventė Latvija. Vakar vienu tašku nugalėjusi Makedoniją, šiandien Juodkalnijos rinktinė 72:73 (17:17, 20:20, 15:17, 20:19) turėjo pripažinti latvių pranašumą. Nugalėtoją vėl lėmė metimas paskutėnimis sekundėmis.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 17:17. Taškas į tašką klostėsi ir antrasis rungtynių kėlinys, kuris taip pat baigėsi lygiu rezultatu 37:37. Trečiasis kėlinys baigėsi jau Latvijos rinktinės naudai, tačiau skirtumas buvo vos du taškai. Ketvirtajame kėlinyje abi rinktinės toliau kovojo lygiai ir nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinės atakos metu. Po K.Janičenoko dvitaškio laimėjo latviai.

Penktadienį Juodkalnija susitiks su Bosnija ir Hercegovina, o latviai žais su Lietuvos rinktine.

Latvija: K.Janičenokas 15, R.Freimanis 12 (7 atk. k.) tšk.

Juodkalnija: T.Rice'as 24, B.Sekuličius 13 (6 atk. k.) tšk.

D grupėje antrą pergalę iš eilės šventė vakar Turkijos rinktinę įveikę suomiai. Suomija solidžia persvara 81:60 (27:27, 21:4, 19:15, 14:14) nugalėjo kaimyninę Švediją

Pirmasis šių rungtynių kėlinys klostėsi visiškai lygiai ir baigėsi 27:27. Tačiau antrąjį kėlinį suomiai laimėjo net 21:4 ir jau pirmavo 48:31. Trečiajame kėlinyje suomiai ir toliau didino pranašumą bei įgijo 19 taškų persvarą – 67:46. Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas ir suomiai be vargo nugalėjo kaimynus, įsirašę antrąją pergalę iš eilės.

Penktadienį Suomija žais su Italija, o Švedija išbandys jėgas su Rusija.

Suomija: G.Lee 14, K.Muurinenas 12, S.Huffas 10, P.Koponenas 10, T.Rannikko 10 tšk.

Švedija: J.Tayloras 19, J.Jerebko 12 tšk.

C grupėje Kroatija 77:76 (17:15, 18:19, 5:18, 27:24) nugalėjo Gruziją ir iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionate.

Vakar visiems kiek netikėtai gruzinai lengvai įveikė lenkus. Pirmajame kėlinyje su kroatais vyko apylygė kova, po pirmojo kėlinio dviem taškais pirmavo kroatai. Antrajame gruzinai ir toliau nepasidavė bei baigė kėlinį atsilikdami vos vienu tašku. Trečiajame kėlinyje komandos grūmėsi taip pat įnirtingai, gruzinai sukaupė vos dviejų taškų pranašumą – 52:50. Sužaidus pusė ketvirtojo kėlinio trijų taškų pranašumą turėjo kroatai. Ketvirtajame kėlinyje Gruzijos komandą į priekį tempė fantastiškai žaidęs G.Cincadzė. Likus žaisti 40 sekundžių rezultatas buvo lygus 73:73. Galiausiai kroatų pergalę užtikrino A.Tomičiaus taiklus dvitaškis rungtynių pabaigoje.

Penktadienį Gruzija žais su Slovėnija, o Kroatija susitiks su Lenkija.

Kroatija: D.Draperis 16 (4 atk. k.), B.Bogdanovičius 15, D.Šaričius 12, D.Markota 10 tšk.

Gruzija: G.Cincadzė 25, R.Hickmanas 20, V.Sanikidzė 15 tšk.

A grupėje taip pat antrąją pergalę iškovojo Ukrainos rinktinė 74:67 (19:13, 16:13, 18:20, 21:21) nugalėjusi Izraelį.

Ukrainiečiai užtikrintai 19:13 laimėjo pirmąjį kėlinį ir vėliau atotrūkį tik didino. Po antrojo kėlinio Izraelio rinktinė jau atsiliko 26:35. Per trečiąjį kėlinį Izraeliui pavyko kiek priartėti, bet Ukraina išlaikė 7 taškų pranašumą.

Penktadienį Ukrainos rinktinė žais su Vokietija, o Izraelis grumsis su prancūzais.

Ukraina: S.Gladyras 17, V.Kravcovas 15 (8 atk. k.), M.Pustozvonovas 13, K.Natjažko 10 tšk.

Izraelis: A.Nissimas 12, G.Pninis 9 tšk.