„Eurobasket 2013“: Vokietija įveikė Izraelį, Kroatija – Čekiją, o Italija liko nenugalėta

Europos krepšinio čempionate pirmadienį be pralaimėjimų liko Italijos rinktinė, kuri įveikė Švediją. Tiesiu keliu į kitą etapą išvyko Kroatija, kuri išsiuntė namo čekus, o vokiečiai nugalėjo Izraelį.
Krunoslavas Simonas
Krunoslavas Simonas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmadienį Suomijos rinktinė pateikė staigeną ir įveikė Graikiją, latviai pasiuntė namo makedonus, o ispanai ir ukrainiečiai sutriuškino savo varžovus.

A grupė: Vokietija – Izraelis 80:76 (12:20, 19:10, 22:19, 27:27).

Izraelio rinktinė per pirmas 5 pirmo ketvirčio minutes tvirtai išsiveržė į priekį (16:8) ir persvarą išlaikė iki pat kėlinuko pabaigos – 20:12. Vis dėlto per antrą ketvirtį vokiečiai sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir išsiveržti į priekį – 31:30.

Vokiečiai trečią ketvirtį pradėjo trim taikliais tritaškiais ir padidino savo persvarą (47:39), tačiau vėliau ji kiek sumažėjo – 53:49. Per lemiamą ketvirtį komandos žaidė lygiai, o vokiečiai iškovojo antrą pergalę čempionate, Izraelio krepšininkus palikdama vos su viena. Abi rinktinės priverstos važiuoti namo.

Vokietija: L.Staigeris ir P.Guntheris (3/4 trit.) po 15, T.Pleissas (14 atk. kam.) 14, R.Benzingas 12.

Izraelis: O.Casspi (7/12 dvit., 13 atk. kam.) 22, L.Eliyahu (11 atk. kam.) ir Y.Halperinas (1/8 trit.) po 14.

C grupė: Kroatija – Čekija 70:53 (16:17, 16:16, 15:9, 23:11)

Mačas prasidėjo labai atkakliai, o po dešimties minučių dominavo gynyba, čekai pirmavo 17:16. Po pertraukėlės Kroatijos krepšininkai trumpai buvo priekyje, tačiau čekai netrukus kiek nutolo (25:19). Vis dėlto kroatai netrukus pasivijo varžovus ir sužaidus 20 minučių rezultatas liko toks pats – taškas čekų naudai – 33:32.

Po didžiosios pertraukos aikštėje ir toliau dominavo gynyba, o po penkių minučių kroatai išsiveržė priekin (42:40), o iki ketvirčio pabaigos ir kiek nutolo – 47:42. Per lemiamą ketvirtį Kroatijos krepšininkai įrodė savo pranašumą prieš čekus ir pasiuntė juos namo.

Kroatijos rinktinė C grupės varžybas užbaigė su 4 pergalėmis ir pralaimėjimu Ispanijai, tačiau į kitą etapą išsineš vieną įskaitinį tašką dėl pergalės mače su Slovėnija.

Kroatija: A.Tomičius (9 atk. kam.) 12, D.Šaričius ir B.Bogdanovičius po 11, K.Simonas ir L.Zoričius (6 atk. kam.) po 10.

Čekija: P.Pumplra (3/5 trit.) 19, J.Vesely (11 atk. kam.) 11, T.Satoransky (8 rez. perd.) 9.

D grupė: Italija – Švedija 82:79 (27:20, 16:28, 20:15, 19:16)

Kur kas geriau mačą pradėjo italai, kurie sėkmingų atakų dėka po dešimties minučių buvo įmetę net 27 taškus ir tvirtai pirmavo – 27:20. Iki pat antro ketvirčio vidurio italai jautėsi saugiai (41:33), tačiau švedai susiėmė, spurtavo 15:3 bei po 20 minučių buvo priekyje 48:43.

Švedų persvara po pertraukos ilgą laiką buvo ties 6-8 taškų riba, tačiau besibaigiant trečiam ketvirčiui italai pavijo varžovus – 63:63. Lemiamą ketvirtį italai pradėjo spurtu 7:0, tačiau švedai netrukus juos pavijo ir likus žaisti tris minutes Italijos persvara siekė vos tašką – 76:75. Per likusį laiką italai sugebėjo iškovoti penktąją pergalę čempionate ir likti nenugalėti.

Šis mačas abiems rinktinėms reikšmės neturėjo – italai jau anksčiau buvo užsitikrinę vietą kitame etape, o švedai susikrovę lagaminus.

Italija: A.Gentile 19, P.Aradori (7 atk. kam.) 16, A.Cinciarini 12, N.Meli (4/4 dvit., 1/1 trit.) 11.

Švedija: J.Tayloras (7/11 dvit, 2/7 trit., 7 atk. kam.) 28, J.Jerebko (2/6 trit., 8 atk. kam.) 21.