Ispanijos rinktinė sutriuškino kroatus, graikai – švedus, Ukraina vienu tašku palaužė Belgiją, Juodkalnija – Makedoniją

Trečiadienio popietę Europos krepšinio čempionate Slovėnijoje buvo sužaisti dar keturi mačai. Ispanija čempionatą pradėjo užtikrinta pergale prieš Kroatiją, graikai nesunkiai susitvarkė su švedais, ukrainiečiai vienu tašku nugalėjo belgus, o tarp Makedonijos ir Juodkalnijos užvirusi kova taip pat baigėsi tik vieno taško juodkalniečių pranašumu.
Rungtynių akimirka / Tomo Tumalovičiaus/„Krepšinio širdis“ nuotr.

Pirmųjų ketverių Europos čempionato rungtynių aprašymus ir rezultatus galite rasti čia.

Antrosiose B grupės, kurioje varžosi ir Lietuva, rungtynėse juodkalniečiai 81:80 (25:24, 20:22, 19:21, 17:13) įveikė ketvirtąją vietą praėjusiose pirmenybėse užėmusią Makedonijos komandą. Gausios sirgalių armijos palaikomi makedonai pirmavo viso pirmojo kėlinio metu ir tik paskutinėmis sekundėmis juodkalniečiai sugebėjo persverti rezultatą. Antrajame kėlinyje vėl užvirė lygi kova ir, prasidėjus ilgajai pertraukai, Juodkalnija turėjo vos vieno taško pranašumą – 46:45. Galiausiai juodkalniečiams palankiau susiklostė ketvirtojo kėlinio pabaiga ir makedonai pralaimėjo vienu tašku.

Ketvirtadienį makedonai susitiks su Lietuvos rinktine, o Juodkalnijos krepšininkai išbandys latvių stiprybę.

Makedonija: B.McCalebbas (7/15 dvit.) 23, D.Stojanovskis (2/3 trit.) 19, V.Ilievskis (2/3 trit.) 10.

Juodkalnija: Suadas Sehovičius (4/7 trit.) ir T.Rice'as (4 perimt. kam., 5 rez. perd.) po 16, Milko Bjelica 12, Seadas Sehovičius 11.

C grupės rungtynėse tarp Ispanijos ir Kroatijos rinktinių tokios dramos žiūrovai neišvydo. Ispanai 68:40 (24:9, 9:11, 16:17, 19:3) sutriuškino kroatus. Dabartiniai Europos čempionai ispanai dominavo visų rungtynių metu ir kroatams apie pergalę pasvajoti neleido.

Rezultatyviausias Ispanijos rinktinėje buvo 15 taškų pelnęs ir 8 kamuolius atkovojęs Rudy Fernandezas.

Ketvirtadienį Kroatija susitiks su šiandien netikėtai lenkus įveikusia Gruzija, o Ispanija žais su turnyro šeimininkais slovėnais.

Ispanija: R.Fernandezas (5/8 dvit., 8 atk. kam.) 15, M.Gasolis (11 atk. kam.) 14, J.Calderonas (3/4 trit.) 13.

Kroatija: B.Bogdanovičius (0/6 trit., 7 atk. kam.) 12, L.Zoričius 8, R.L.Uki2ius (7 atk. kam.) 7.

D grupėje Švedijos rinktinė nusileido čempionato favoritei Graikijos rinktinei 51:79 (13:15 8:24 14:20 16:20). Švedai drąsiai pradėjo rungtynes ir pirmavo didžiąją dalį pirmojo kėlinio, tačiau graikai greitai atsipeikėjo ir antrajį kėlinį laimėjo 24:8. Per likusias rungtynes graikai susikauptos persvaros neišvaistė ir užtikrintai laimėjo.

Ketvirtadienį Švedijos rinktinė susitiks su kaimynine Suomija, o Graikijos krepšininkai žais su rusais.

Graikija: V.Spanoulis (3/5 trit.) 13, Y.Bourousis (5/6 dvit., 6 atk. kam.) 12, K.Sloukas 10.

Švedija: J.Tayloras (2/7 dvit.) 16, J.Jerebko 8, D.Pita 7.

A grupės rungtynėse po atkaklios kovos Belgijos rinktinė nusileido Ukrainai 57:58 (12:11, 24:15, 12:14, 9:18). Pirmąjį kėlinį vos vienu tašku laimėjo Belgija, tačiau antrajame belgai įsibėgėjo ir užtikrintai pirmavo. Nepaisant to, ukrainiečiai trečiąjį kėlinį 2 taškais laimėjo ir pradėjo vytis belgus. Likus žaisti 2 minutes ketvirtajame kėlinyje belgai turėjo tik trijų taškų pranašumą, tačiau jo nepakako.

Ketvirtadienį Belgijos rinktinė žais su Didžiaja Britanija, o Ukraina priims vokiečių iššūkį.

Belgija: C.Beghinas 14, J.Tabu 13, A.Hervelle (0/6 dvit., 3/4 trit., 9 atk. kam.) 9.

Ukraina: I.Zaicevas (4/5 trit., 6 atk. kam.) 16, S.Gladyras (7 atk. kam.) 11, O.Mišula 9.

Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas