Juodkalnijos krepšinio rinktinė metimu iš pusės aikštės išplėšė pergalę prieš Serbiją, Estija nugalėjo Izraelį

Skaudų pralaimėjimą antrose 2013 metų Europos krepšinio čempionato atrankos turnyro rungtynėse patyrė Serbijos rinktinė. Duško Ivkovičiaus auklėtiniai namuose 71:73 (23:15, 12:20, 20:17, 16:21) paskutinę sekundę nusileido Juodkalnijos komandai.
Nikola Ivanovičius
Nikola Ivanovičius / fibaeurope.com nuotr.

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes šeimininkai turėjo aštuonių taškų persvarą (69:61) ir, atrodė, jog mačo baigtis aiški, bet Juodkalnijos rinktinė manė kitaip. Penkis taškus paeiliui pelniusio Nikola Ivanovičiaus iniciatyva jo komanda spurtavo 9:1 ir rezultatas tapo lygus (70:70).

Paskutinėmis sekundėmis Milošas Teodosičius išprovokavo varžovo pražangą ir šis pataikė vieną baudos metimą (71:70). Visgi, likusių keturių sekundžių Juodkalnijos komandai pakako. Pergalingą tritaškį iš pusės aikštės įsmeigęs N.Ivanovičius padovanojo savo rinktinei dramatišką pergalę.

Pralaimėtojams Vilniaus „Lietuvos ryto“ naujokas Nemanja Nedovičius per 11 minučių įmetė 2 taškus (0/2 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo kamuolį, išprovokavo pražangą, po kartą suklydo ir prasižengė.

Serbai kitose A grupės rungtynėse susitiks su slovakais, o Juodkalnija – su Estija.

Serbijos rinktinė: Milošas Teodosičius 21 (7/7 dvit., 1/8 trit., 4/7 baud., 5 rez. perd.), Milanas Mačvanas 17, Aleksandras Rašičius 8, Nemanja Bjelica, Duško Savanovičius ir Zoranas Ercegas po 5.

Juodkalnijos rinktinė: Suadas Sehovičius 17 (0/2 dvit., 5/9 trit., 2/2 baud., 10 atk. kam.), Aleksas Popovičius ir Bojanas Dubljevičius po 11, Nikola Ivanovičius 10.

Estija tapo grupės lydere

Netikėtą pergalę Europos krepšinio čempionato atrankoje iškovojo Estijos krepšininkai (2/0), kurie svečiuose po pratęsimo 88:86 (12:25, 15:15, 25:18, 23:17, 13:11) palaužė Izraelio rinktinę (0/2).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus trims minutėms, estai turėjo 9 taškų deficitą (62:71). Tačiau netrukus pastarieji spurtavo 8-2 bei sumažino skirtumą iki trijų taškų (70:73).

Tiksint paskutinėms sekundėms, iniciatyvos ėmėsi Gertas Dorbekas, tačiau pirmasis jo tritaškis tikslo nepasiekė, o gavęs antrąjį šansą krepšininkas pasitaisė ir tritaškiu išplėšė pratęsimą (75:75).

Pratęsimo metu vyko permaininga kova ir tik jo pabaigoje Estijos komandai pavyko įgyti trijų taškų persvarą (87:84). Pabaigoje žydai šiek tiek sumažino skirtumą, o paskutinėmis sekundėmis tritaškį išmetusio Omri Casspi metimas tikslo nepasiekė ir Izraelio krepšininkai liko dar nepatyrę pergalės skonio (88:86).

Estijos rinktinė: Kristjanas Kanguras 21 (7/9 dvit., 2/7 trit., 1/3 baud., 7 atk. kam.), Siim-Sanderis Vene 17 (10 atk. kam.), Stenas Sokkas 16 (1/7 trit., 6 rez. perd., 6 per. kam.), Tanelis Sokkas 9, Gertas Dorbekas ir Reinaras Hallikas po 8.

Izraelio rinktinė: Omri Casspi 23 (2/5 dvit., 5/9 trit., 4/6 baud., 7 atk. kam.), Lioras Eliyahu 13 (8 atk. kam.), Ravivas Limonadas 12, Yotamas Halperinas 11 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Yogevas Ohayonas 10 (9 atk. kam., 7 rez. perd., 7 kld.), Alexanderis Tyusas ir Guy Pnini po 6.

Po šios pergalės Estija kiek netikėtai tapo A grupės lydere. Tiesa, abi pergales kol kas iškovojo ir Juodkalnijos rinktinė. Paskutiniame A grupės mače šeštadienį Islandija išvykoje 81:75 pranoko Slovakiją.

6. Slovakija 2 0 2 -27

Į Europos krepšinio čempionatą, kuris 2013 metais vyks Slovėnijoje, pateks dvi geriausios kiekvienos grupės komandos ir keturios geriausios, užėmusios trečiąsias vietas.

B grupėje Vokietijos rinktinė 101:53 neturėjo vargo su Liuksemburgu, o Azerbaidžanas namuose 88:73 nuskriaudė Bulgariją.

C grupėje Kroatija net 55 taškų skirtumu – 93:38 – pažemino Kiprą, o Ukraina išvykoje 61:57 palaužė Austriją.

D grupėje Gruzija namuose 80:64 įveikė Rumuniją, o Bosnija ir Hercegovina išvykoje 107:89 – Nyderlandų rinktinę.

Vieninteliame E grupės mače šeštadienį Lenkija svečiuose 80:66 nugalėjo Šveicariją.

F grupėje Turkija namuose 77:73 turėjo vargo su Baltarusija, o Italija išvykoje 63:53 įveikė Čekiją.