Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sergejus Jovaiša ir Linas Kvedaravičius po pralaimėjimo serbams: „Kyla klausimų dėl mūsų priekinės linijos pajėgumo"

Lietuvos krepšinio rinktinės reakcija
Tomo Tumalovičiaus nuotr. / Lietuvos krepšinio rinktinės reakcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienio vakarą Lietuvos krepšinio rinktinė pirmąsias Europos čempionato rungtynes su Serbija apmaudžiai pralaimėjo. 15min.lt kalbinti krepšinio ekspertai Linas Kvedaravičius ir Sergejus Jovaiša ragina per daug nenusiminti ir pasimokyti iš klaidų.

Linas Kvedaravičius: „Dušano Ivkovičiaus ir Jono Kazlausko dvikovą laimėjo serbas“

Reikia tiesiog atiduoti pagarbą D.Ivkovičiui, išmokti šitą pamoką ir daryti išvadas. 

„Įvyko kaip įvyko. Reikia vis dėlto pasakyti, kad Dušanas Ivkovičius dvikovoje su Jonu Kazlausku nugalėjo. Serbų rungtynių planas suveikė šimtu procentų. Aktyvi gynyba visose aikštelės ribose išmušė lietuvius iš vėžių. Serbai žymiai greičiau pagavo žaidimo ritmą. Jie ir kontroliavo visas rungtynes.

Reikia tiesiog atiduoti pagarbą D.Ivkovičiui, išmokti šitą pamoką ir daryti išvadas. Ir statistiniai rodikliai rodo tai, kad mes šiandien pralaimėjome visuose elementuose. Ne mūsų diena buvo. Tačiau apmaudu, kai yra pralaimima kova po krepšiais, kai turime aukščiausią priekinę liniją. Tuomet kyla klausimų, ar verta tokią aukštą priekinę liniją turėti. Pirmos rungtynės sukėlė daug klausimų.

Dabar lietuviai turi sunkią naktį pasirengti sunkioms rungtynėms su Makedonija. Tai patyrusi komanda ir lietuvius gali slėgti psichologinė įtampa dėl to nelemto pralaimėjimo. Pirmoji čempionato diena apskritai buvo kupina staigmenų. Nustebino gruzinai ir suomiai, kurie laimėjo prieš turkus. Daug netikėtų rezultatų, tai rodo, kad krepšinis daug kur populiarėja.“

Linas Kvedaravičius
Linas Kvedaravičius

Sergejus Jovaiša: „Į ateitį žiūriu labai optimistiškai“

„Buvo keletas tokių, vadinkime, „raktinių“ dalykų. Neatleistinai greitai pralošėme debiutą, tie susikrauti 10 taškų serbų komandai suteikė papildomų jėgų, o mes paskendome nevilty.

Matėme, kad nesisekė ir J.Valančiūnui, ir M.Kuzminskui. Tačiau jų nereikia kaltinti, tegul vienas ir žaidžia NBA, o kitas kylanti žvaigždė, tokio amžiaus būnant normalu jaudintis tokiose rungtynėse.

Galiu pasakyti, kad serbai buvo labai gerai pasiruošę. Aš taip ir maniau, kad jie bandys žaisti kiek įmanoma greitai ir tiksliai. Tą ir padarė. Serbijos krepšininkai greitai pradėdavo pozicinį puolimą, o po to tiesiog įmesdavo kamuolį Nenadui Krstičiui, kuris šiandien dominavo tiek prieš Robertą Javtoką, tiek prieš Joną Valančiūną.

Jie žinojo, kad mes turime daugiau aukštesnių ir galbūt lėtesnių žaidėjų, todėl kartais nespėsime apsiginti, bei tuo pasinaudojo. Tačiau pralaimėjimą galbūt lėmė ir ne tai. Juk ir prisivijome. Negerai yra užsidirbti tris pražangas puolime iš eilės. Serbai, buvo matyti, ir provokavo, nors mūsų žaidėjams buvo sakyta nesivelti į tas provokacijas, bet nepavyko.

Kai mes prisivydavome, serbai labai greit atstatydavo savo persvarą, visai kitoks būtų buvęs žaidimas, jei nors trumpam būtume išsiveržę į priekį.

Manau, labiausiai mums reikėjo sulėtinti rungtynių tempą. Kartais tai pavykdavo, bet kišo koją netaiklūs metimai ir jaudulys. Matėme, kad nesisekė ir J.Valančiūnui, ir M.Kuzminskui. Tačiau jų nereikia kaltinti, tegul vienas ir žaidžia NBA, o kitas kylanti žvaigždė, tokio amžiaus būnant normalu jaudintis tokiose rungtynėse.

Iš tikrųjų aš tragedijos nematau. Komandos nusiteikimas geras, kova nuo pradžių iki pabaigos. Nebuvo nei atsitraukimo, nei rankų nuleidimo. Pritrūko labai nedaug. Žiūriu į ateitį labai optimistiškai, net jei tektų dar kartą žaisti su Serbijos komanda. Kur serbai gali pagerinti savo žaidimą? Nelabai įsivaizduoju. O mūsiškiai – labai daug. Manau, tos išvados bus padarytos.“

Sergejus Jovaiaa
Sergejus Jovaiša

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką