Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos krepšinio rinktinės treneriu taps Jonas Kazlauskas

Jonas Kazlauskas
„Scanpix“ nuotr. / Jonas Kazlauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Kaune vyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo įvertinti krepšinio pasiekimai vasarą ir paskelbta nacionalinės vyrų rinkinės trenerio pavardė. LKF prezidentas Arvydas Sabonis iškėlė 57 m. Jono Kazlausko kandidatūrą. Jai pritarė 17 iš 18 LKF Vykdomojo komiteto narių.

Portalui 15min.lt Jonas Kazlauskas teigė, kad krepšinio rinktinės treneriu jis tikrai taps: „Jei tai nebūtų suderinta, niekas neskelbtų. Su Arvydu Saboniu kalbėjome jau anksčiau ir pagrindinius dalykus jau esame suderinę, liko tik smulkmenos“.

Jeigu J.Kazlauskas gaus tinkamą pasiūlymą treniruoti kurį nors klubą – neatsisakys. Anot trenerio, darbas klube rinktinės reikalams netrukdo.

Apie būsimą rinktinės veidą, žaidimo stilių ar galimus krepšininkus strategas sakė dar negalvojantis.

LKF posėdis vyko „Kauno“ viešbutyje, jame buvo susirinkę 18 vykdomojo komiteto narių. Jie aptarė ir pateikė Londono olimpinėse žaidynėse 8-ąją vietą užėmusios rinktinės pasirodymo išvadas. Paaiškėjo, kad trejus metus prie nacionalinės rinktinės vairo sėdėjęs Kęstutis Kemzūra neišsaugos šio posto.

Tiesa, tai nebuvo netikėta naujiena. Neoficialiai žiniasklaidą jau buvo pasiekusi informacija, kad Lietuvos krepšinio rinktinės treneriu taps Jonas Kazlauskas. Puse lūpų šią žinią patvirtino ir buvęs LKF prezidentas Vladas Garastas.

„Dabartinei rinktinei reikia patyrusio trenerio. Jai turi vadovauti vyresnio amžiaus žmogus, Kęstutis Kemzūra gal yra kiek per jaunas. Reikia tokio, kuris valdytų situaciją. Man regis, taip ir bus“, – praėjusią savaitę tikino 80-metis.

Rimčiausiais J.Kazlausko konkurentais buvo įvardijami Rimas Kurtinaitis ir Tomas Pačėsas. Posėdyje kandidatai į trenerio postą nedalyvvo.

Balso teisę rinkimuose turi 18-a (LKF) Vykdomojo komiteto narių: Arvydas Sabonis (prezidentas), Vladas Garastas (Garbės prezidentas), Šarūnas Kliokys (viceprezidentas), Rimantas Cibauskas (viceprezidentas), Kęstutis Pilipauskas (viceprezidentas), Antanas Guoga (viceprezidentas), Saulius Vilkas, Adomas Klimavičius, Audra Ginelevičienė, Arvydas Tamašauskas, Remigijus Štaras, Justinas Macijauskas, Aleksas Makulavičius, Algimantas Vaišnoras, Dainius Čiuprinskas, Algimantas Stasys Anužis, Vydas Gedvilas, Nerijus Masiulis.

Atnaujinta 14.19 val. Vykdomojo komiteto posėdyje nuspręsta Lietuvos rinktinės trenerio postą siūlyti J. Kazlauskui.

Atnaujinta 14.29 val. LKF prezidentas Arvydas Sabonis patvirtino, kad buvo svarstyta tik J.Kazlausko kandidatūra,  nes jai visi pritarė, todėl nebuvo reikalo skelbti konkursą. A.Sabonis prisipažino su J.Kazlausku jau sutaręs pagrindinius dalykus ir pirmadienį turėtų būti pasirašytas 4 metų kontraktas.

Strategas nacionalinei komandai jau yra vadovavęs 1997-2001 m. ir Sidnėjaus olimpiadoje iškovojo bronzą. Praėjusį sezoną J.Kazlauskas vadovavo Maskvos CSKA komandai. Jis taip pat yra dirbęs Kinijos ir Graikijos vyrų krepšinio rinktinių treneriu.

„Svarbu, kad treneris dirbtų keturis metus. J.Kazlauskas yra tas treneris, turbūt nekyla klausimų, kad tai vienas geriausių trenerių, kuris gali suvaldyti kartų kaitą, būti autoritetu ir žvaigždėms, ir jauniems žaidėjams. Tačiau norėčiau pirmiau padėkoti Kęstučiui Kemzūrai ir jo trenerių štabui už darbą. K.Kemzūros karjera nesibaigia, jis ir toliau gi dirbs treneriu“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A.Sabonis.

K.Kemzūros vadovaujamos vyrų rinktinės pasirodymas Londono olimpiadoje įvertintas patenkinamai. „Buvo iškeltas tikslas 5 vieta, todėl įvertinome patenkinamai. Nėra gerai, bet gal jei būtų galėję žaisti, būtų užėmę 5 vietą“, – aiškino A.Sabonis.

Moterų, 20-mečių ir 18-mečių vaikinų bei 16-mečių merginų rinktinės buvo įvertintos labai gerai, vyrų ir 20-mečių merginų — patenkinamai, o 18-mečių merginų, 17-mečių ir 16-mečių vaikinų — blogai.

Atnaujinta 14.43 val. Visi čempionatai – nuostolingi

LKF vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas pristatė šiais metais Lietuvoje vykusių Europos 16-mečių ir 18-mečių Europos bei 17-mečių pasaulio čempionatų ataskaitą.

Pažymėta, kad visi šie turnyrai buvo nuostolingi, tačiau po diskusijos nuspręsta, kad LKF ir toliau turi rengti čempionatus mūsų šalyje. Vykdomojo komiteto nariai nusprendė, kad Lietuva turėtų siekti teisės kitais metais rengti Europos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) čempionatą. Taip pat mūsų šalyje 2013-aisiais vyks pasaulio merginų jaunimo (iki 19 metų) čempionatas.

Treneriams – 120 tūkst. litų

Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos generalinis sekretorius Nerijus Masiulis pristatė Premijų skyrimo Lietuvos krepšinio treneriams už Lietuvos jaunimo krepšinio populiarinimą ir pasiekimus nuostatų projektą, kuriam buvo pritarta. Pagal šiuos nuostatus kasmet geriausiems šalies treneriams bus skiriama net 120 tūkst. litų: 30 premijų po 3 tūkst. litų ir 3 premijos po 10 tūkst.

Be to, nuspręsta kartu su Lietuvos sporto universitete inicijuoti savotiškos krepšinio laboratorijos kūrimą ir prie jos kūrimo prisidėti finansiškai.

LKF klubų nerems

LKF sulaukė Klaipėdos „Fortūnos“ (buvusi „Lemminkainen“) prašymo skirti paramą generalinio rėmėjo netekusiam klubui. Vykdomojo komiteto nariai konstatavo, kad federacija negali remti klubų ir prašymo nepatenkino.

Taip pat buvo gautas Vilniaus „Jaunųjų talentų“ prašymas netaikyti mokesčio dėl trenerės Diliaros Velišajevos registracijos. Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiojo trenerio Algirdo Paulausko žmona yra Ukrainos pilietė, tačiau jau daug metų gyvena Lietuvoje, treniruoja Vilniuje jaunąsias krepšininkes ir yra pateikusi prašymą mūsų šalies pilietybei gauti. Vykdomojo komiteto nariai „Jaunųjų talentų“ prašymą patenkino.

Be to, LKF sulaukė Vilniaus „Sakalų“ vienuolikos buvusių ir esamų žaidėjų bei trenerių prašymo uždrausti klubui dalyvauti 2012—2013 metų LKL čempionate dėl skolų. LKL prezidentas Šarūnas Kliokys informavo, kad klubas yra suderinęs skolų grąžinimą su žaidėjais ir įsipareigojo jas likviduoti iki Naujųjų metų. Jei klubas nesilaikys šio plano, jis bus šalinamas iš LKL čempionato.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką