Akropolio turnyro finiše lietuviai išmaudė Bosnijos ir Hercegovinos rinktinę – 94:73

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Graikijoje vykusį Akropolio turnyrą baigė lengvu pasivaikščiojimu. Visas tris rungtynes pralaimėjusi Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė lietuviams net nesistengė priešintis. Lietuvos rinktinė, be didesnių pastangų atitrūkusi jau mačo pradžioje, iškovojo lengvą pergalę 94:73 (27:24, 25:16, 20:13, 22:20).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Tomo Tumolovičiaus/Krepšinio širdis nuotr.

SPORTO grupė „Facebook“ jau turi daugiau nei 7 tūkstančius gerbėjų. Prisijunk ir tu, spausk LIKE ir sužinok įdomiausias naujienas.

Lietuviai trečiajame kėlinyje įtvirtino savo atotrūkį, tačiau skirtumas 20 taškų taip ir neperkopė. Ketvirtajame kėlinyje galutinai pergale patikėję lietuviai išlaikė persvarą, o taškus jau buvo pelnę visi aikštėje pasirodę rinktinės žaidėjai. Rungtynės baigėsi 21 taško persvara lietuvių naudai. Tai antra solidžiausia rinktinės pergalė šiame pasirengimo cikle. Skaudžiau lietuviai nubaudė tik švedus, kurie antrojo susitikimo Lietuvoje metu buvos sutriuškinti 31 taško skirtumu – 95:64.

Šiose rungtynėse ryškaus lietuvių lyderio nebuvo, tačiau dviženklį taškų skaičių pelnė net šeši krepšininkai. Rezultatyviausiai žaidė po 14 taškų pelnę Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas ir Mindaugas Kuzminskas. 11 taškų pridėjo Donatas Motiejūnas, o po 10 įmetė Mantas Kalnietis ir rezultatyviausias rungtynes pasiruošimo etape sužaidęs Robertas Javtokas.

Tiesa, J.Valančiūnas šiose rungtynėse sugebėjo susirinkti penkias asmenines pražangas ir ketvirtojo kėlinio pabaigą stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Su Bosnijos ir Hercegovinos komanda lietuviai žais ir Europos čempionato B grupėje.

Paskutines draugiškas rungtynes prieš Europos čempionatą Lietuvos rinktinė rugsėjo 1-ąją Kaune žais su Gruzijos rinktine.

Specialiai 15min.lt iš Atėnų – Jono Kazlausko komentaras po rungtynių.

Vakar Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą draugiškų rungtynių maratone prieš Europos krepšinio čempionatą Slovėnijoje. Lietuvius po 9 pergalių iš eilės sustabdė Akropolio taurės turnyro šeimininkai graikai – 62:80. Prieš tai J.Kazlausko auklėtiniai Graikijoje debiutavo pergale prieš Italiją – 79:63.

Lietuva: Linas Kleiza 14, Jonas Valančiūnas 14, Mindaugas Kuzminskas 14, Donatas Motiejūnas 11, Mantas Kalnietis 10, Robertas Javtokas 10, Renaldas Seibutis 7.

Bosnija ir Hercegovina: Zackary Wrightas 22, Elmedinas Kikanovičius 17, Nemanja Gordičius 14.

Rungtynės:

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Bosnija ir Hercegovina 94:73 (27:24, 25:16, 20:13, 22:20)

40 min. Lietuvos rinktinė ramiai užbaigė rungtynes.

37 min. Aikštę turėjo palikti penkias asmenines pražangas surinkęs Jonas Valančiūnas – 87:68.

35 min. Likus žaisti penkias minutes ketvirtajame kėlinyje Jonas Valančiūnas pataikė dvitaškį – 83:65.

33 min. Dvitaškį pataikė Renaldas Seibutis – 78:59.

32 min. Trečiąjį kartą prasižengė Tomas Delininkaitis – 74:57.

31 min. Pirmuosius savo taškus ketvirtojo kėlinio pradžioje pelnė Darjušas Lavrinovičius – 74:55.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Bosnija ir Hercegovina 72:53 (27:24, 25:16, 20:13)

30 min. Kėlinį užbaigė rezultatyvi Tomo Delininkaičio ataka – 72:53.

29 min. Jonas Valančiūnas prasižengė jau ketvirtąjį kartą – 67:52.

27 min. Tritaškį pataikė ir pirmuosius taškus pelnė Tomas Delininkaitis – 67:48.

26 min. Lietuviai po Roberto Javtoko dvitaškio jau pirmavo 18 taškų – 64:46.

24 min. Po Renaldo Seibučio dvitaškio lietuviai jau buvo pelnę 60 taškų – 60:44.

23 min. Po Jono Mačiulio tritaškio ir bosnių dvitaškio lietuviai pirmavo 16 taškų – 58:42.

21 min. Trečiąjį kėlinį tritaškiu pradėjo Linas Kleiza – 55:40.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Bosnija ir Hercegovina 52:40 (27:24, 25:16)

Po dviejų kėlinių:

Lietuva: Linas Kleiza 11, Mantas Kalnietis 10, Jonas Valančiūnas 10, Donatas Motiejūnas 9.

Bosnija ir Hercegovina: Zackary Wrightas 16, Elmedinas Kikanovičius 13.

20 min. Likus žaisti pusę minutės antrajame kėlinyje lietuviai pirmavo 50:40. Paskutinės atakos metus kamuolį atkovojo ir į krepšį įdėjo Mindaugas Kuzminskas – 52:40

19 min. Dešimties taškų pranašumą atstatė Mindaugas Kuzminskas – 46:36.

18 min. Jonas Valančiūnas pasirodė aikštėje pakeitęs Darjušą Lavrinovičių.

17 min. Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai nepasižymėjo jau 2:30 min, tačiau galiausiai atliko dėjimą. Dešimtąjį savo tašką pelnė Mantas Kalnietis – 44:35.

14 min. Linas Kleiza pelnė 9 Lietuvos rinktinės taškus šiame kėlinyje. Pirmuosius savo taškus pelnė ir Mindaugas Kuzminskas – 40:30.

13 min. Po dviejų iš eilės Lino Kleizos dvitaškių lietuviai jau turėjo 11 taškų pranašumą – 35:24.

11 min. Linas Kleiza kėlinį pradėjo pelnydamas pirmuosius savo taškus – 29:24.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Bosnija ir Hercegovina 27:24

10 min. Puikiai rungtynes pradėję lietuviai išbarstė net 14 taškų pranašumą ir kėlinį baigė turėdami vos trijų taškų persvarą – 27:24.

9 min. Bosnijos rinktinės lyderis Elmedinas Kikanovičius pataikė dar du baudos metimus ir sumažino skirtumą iki 4 taškų – 27:23. Užtat didžiausia bosnių žvaigždė Mirza Teletovičius neprimena net savo šešėlio.

8 min. Po Renaldo Seibučio pražangos bosniai pataikė baudos metimus. 9 taškus pelniusį Donatą Motiejūną pakeitė Linas Kleiza – 25:19.

7 min. Kelias minutes sėkmingai sužaidę bosniai sumažino atsilikimą iki 6 taškų – 20:14.

5 min. Bosniai pelnė dar du taškus, o Lietuvos rinktinėje dvitaškiu pasižymėjo Donatas Motiejūnas – 18:6.

4 min. Bosnijos krepšininkai ir toliau nerado atsako lietuviams. Po Jono Valančiūno dvitaškio ir Manto Kalniečio tritaškio rezultatas tapo 16:2.

3 min. Bosniams pagaliau pavyko pelnyti du taškus su pražanga – 11:2.

2 min. Prabėgus vos dviems minutėms pirmajame kėlinyje lietuviai jau pirmavo rezultatu 7:0

Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Renaldas Seibutis, Mantas Kalnietis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas, Jonas Mačiulis.

Akropolio turnyrą laimėjo šeimininkė Graikijos rinktinė, iškovojusi tris pergales. Paskutinėse rungtynėse graikai įveikė Italiją – 79:65 (24:17, 22:13, 13:17, 20:18). Dvi pergales iškovojusi Lietuva turnyre liko antra, tik prieš bosnius laimėjusi Italija – trečia, o visas rungtynes pralaimėję bosniai liko ketvirti.