Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Patrankos salvėmis Kaune baigtas švęsti Slovėnijoje iškovotas sidabras

Sportininkų pagerbimas Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mantas Kalnietis šauna iš patrankos
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos krepšinio čempionate didžiausią krūvį atlaikęs Lietuvos rinktinės įžaidėjas Mantas Kalnietis vis dar turi jėgų. Jis vienintelis iš visų Slovėnijoje žaidusių kauniečių krepšininkų atvyko į Kauno rotušėje trečiadienį surengtas iškilmes, per kurias apdovanoti „sidabrinės“ rinktinės nariai.

Krepšininkams M.Kalniečiui, Jonui Mačiuliui, Linui Kleizai ir Donatui Motiejūnui Kauno mero Andriaus Kupčinsko potvarkiu skirti III laipsnio Santakos garbės ženklai. J.Mačiuliui skirtą apdovanojimą atsiėmė jo tėvai, o L.Kleizai jis bus įteiktas vėliau.

III laipsnio Santakos garbės ženklu taip pat buvo apdovanoti rinktinės treneris Gintaras Krapikas bei komandos vadybininkas Juozas Petkevičius. Komandos vadovui Pauliui Motiejūnui, gydytojui Vyteniui Trumpickui, fizinio rengimo treneriui Sigitui Kavaliauskui ir masažuotojui Aleksėjui Peleckiui meras įteikė burmistro Jono Vileišio pasidabruotus medalius.

Pasveikinti savo didvyrių susirinko keli šimtai jaunuolių. Kai kurie jų laikė plakatus su užrašu: „Mantai, tu pats geriausias“. Po oficialiosios dalies, rinktinės nariai nusileido į į Rotušės aikštę, kurioje M.Kalnietis iš 18 amžiaus patrankos paleido salvę už rinktinę, G.Krapikas – už Kauną, J.Petkevičius – už Lietuvą.

Sirgaliai dar ilgai nenorėjo paleisti M.Kalniečio, kurio prašė nusifotografuoti kartu, pasirašyti ant marškinėlių ar kamuolio.

VIDEO: Mantas Kalnietis tapo kanonieriumi

– Į Kauno Rotušę atvykote, o į Vilniuje prezidentūroje vykusį pagerbimą – ne. Kodėl? – paklausėme M.Kalniečio.

– Kaunas yra namai, o prezidentūra yra Vilniuje. Taip ir išėjo, tą vakarą grįžome į Vilnių, o vėliau visi išvažinėja po klubus, yra visokių reikalų. Aš irgi poryt išvažiuoju. Yra nebaigtų reikalų, todėl nepavyko nuvykti į prezidentūrą.

– Ar Kaune įteikti apdovanojimai jums ką nors reiškia?

– Tai aišku, kad yra malonu. Smagu, kad laimime ir sulaukiame dėmesio ir iš miesto, ir iš valstybės. O smagiausia, kad žmonėms smagu.

– Ar oficialios pagerbimo ceremonijos dar neatsibodo?

– Kad tik jų būtų, nes dažniausiai gauni tik tada, jei ką nors laimi. Tokie renginiai nėra blogai. Aišku, jei jų būtų labai daug, gal tada nebūtų smagu, bet dabar viskas gerai.

– Ar po finalo leidote sau atsipalaiduoti, su komandos draugais pakelti bokalą alaus?

– Atšventėme gerai, nes tai yra didelis laimėjimas. Bet neužsišventėme, nes praeina kelios dienos ir vėl turi rengtis naujam sezonui su klubu, prasideda varžybos. Visų mintys dabar susijusios su klubais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką