Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iškankinta ir tokia saldi pirmoji pergalė: Lietuva – Makedonija 75:67

Jono Valančiūno dėjimas į krepšį
Tomo Tumalovičiaus nuotr. / Jono Valančiūno dėjimas į krepšį
Šaltinis: 15min
0
A A

„Mes laimėjome“, – dar ilgai skambėjo tribūnose. Gerbėjai nesiskirstė. Jie šventė. Lietuvos krepšinio rinktinei pavyko iškovoti sunkią, bet labai saldžią pergalę prieš Makedoniją – 75:67 (20:15, 19:18, 18:17, 18:17). Europos krepšinio čempionate turime pirmąjį tašką turnyrinėje B grupės lentelėje.

Lietuvos krepšinio sirgaliai ketvirtadienio vakarą galėjo įsitikinti – tai ne ta komanda, kuri netiki, pasiduoda, yra susiskaldžiusi ar nejaučia komandos vienybės. Ne. Viskas buvo kitaip. Kiekvieno žaidėjo akyse tiesiog degė ugnis. Galbūt mes buvome įpratę ir žinojome, kaip savo emocijas lieja daugelis žaidėjų, tačiau vieną žaidėją iš Lietuvos, pirmą kartą vilkintį šalies marškinėlius, pamatėme visai kitokį. Tai buvo Donatas Motiejūnas. 

Smeigęs tritaškį paskutinę rungtynių sekundę, jis triumfuodamas atsisuko į Lietuvos rinktinės sirgalius. Kumščiu daužėsi į krūtinę ir garsiai skelbė Lietuvos rinktinės pergalę.

Galbūt ir ne viskas aikštėje jam sekėsi, bet ketvirtadienio vakarą galėjome įsitikinti, kiek daug rungtynėse lemia psichologija. Po pergalės Lietuvos krepšininkai eidami link persirengimo kambario vieni su kitais apsikabino, plekšnojo per veidus, sveikino ir buvo laimingi. 

Tomo Tumalovičiaus nuotr./Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis ir Robertas Javtokas
Tomo Tumalovičiaus nuotr./Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis ir Robertas Javtokas

„Svarbiausia rezultatas ir pergalė. Dabar jau nebesvarbu, kad buvo taip sunku. Mums labai reikėjo tokio mačo. Tikriausiai matėte, kiek emocijų šiandien buvo išlieta. Labai gerai, kad laimėjome 8 taškų skirtumu, tai mums gali padėti B grupėje“, – 15min.lt po mačo į lauką išėjęs atsivėdinti ir įkvėpti gryno oro sakė Gintaras Krapikas.

Pasak jo, makedonai paduos protestą dėl teisėjų klaidos, tačiau tai nieko nepakeis: „Mantas Kalnietis metė keturias baudas iš eilės, nors turėjo mesti tik dvi. Galų gale, tai vis tiek nieko jau nepakeis“, – teigė jis.

„Viva Mafia“, – pasibaigus susitikimui į sekretoriatą žiūrėdami skandavo Makedonijos gerbėjai. 

Nieko keista, po antrosios nesėkmės jų nusivylimo stovykloje bus dar daugiau. O sirgaliai iš Lietuvos šventė ir traukdami dainas nuskubėjo į „Švyturio“ barą.

Lietuva: M.Kalnietis 17 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), J.Mačiulis 14 (dvitaškiai 4/5), J.Valančiūnas (7 atk. kam.) ir D.Motiejūnas (dvitaškiai 2/2, tritaškiai 2/3) – po 11, R.Seibutis 9, D.Lavrinovičius 6, M.Pocius 4, T.Delininkaitis 2, R.Javtokas 1. 

Makedonija: V.Ilievskis 13 (tritaškiai 1/8), P.Antičius 12 (8 atk. kam.), B.McCalebbas 11 (tritaškiai 0/3), T.Gečevskis ir P.Samardžiskis – po 8.

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Makedonija

Pergalė. „Mes laimėjome“, – skambėjo tribūnose. Makedonai nutilo. Pergalė, sunki, išvargta ir tokia saldi – 75:67.

Makedonai nubausti technine pražanga. Į aikštelę skriejo buteliai.

Kokie svarbūs Darjušo taškai – 67:62. Ir J.Valančiūno atkovotas kamuolys. O Mantas Kalnietis šaltakraujiškai padidino skirtumą – 69:63. Liko 40 sek.

38 min. Nervų karas. Liko vos trys taškai – 65:62.

37 min. Prasidėjo sunkiausios minutės. Po dar dviejų makedonų taškų sumažėjęs skirtumas vertė nerimauti – 65:60.

35 min. Makedonija nepasidavė. J.Kazlauskas paprašė minutės pertraukėlės. Keturis taškus iš eilės pelnę varžovai dar stojo mesti baudos metimo – 63:54. Nepataikė, bet kamuolys jų rankose. Kvailas metimas, bet du taškai – 63:56.

33 min. Galbūt ir ne viskas aikštelėje pavyksta D.Motiejūnui, tačiau šiandien jis pirmą kartą demonstruoja savo charakterį ir norą nugalėti. Jo ir Jono tendemas šiandien veikia tikrai sėkmingai – 63:50.

32 min. M.Kalnietis – du taškai ir pražanga. Tai – pirmieji taškai ketvirtajame kėlinyje – 60:50.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Makedonija 57:50

30 min. Paskutinės sekundės ir vėl buvo sėkmingesnės varžovams. Po 3 kėlinių – 57:50.

29 min. Kelias minutes tęsėsi klampi atkarpa. Daug netikslių metimų, daug klaidų. Trumpą taškų tylą nutraukė D.Lavrinovičius – 57:48.

27 min. Tokiu vaizdu gali tik mėgautis. Viską pasakančios mūsų žaidėjų emocijos. O tuo metu sirgaliai užtraukė šios dainos žodžius: „Viens, du, trys, Graži Lietuva...“. D.Motiejūno ir J.Mačiulio pastangomis rinktinė vėl atitrūko – 53:42.

26 min. Neišmušti iš vėžių spurtu atsakė ir lietuviai. Keturi taškai iš eilės ir vėl nuo suolelio su emocijomis kylantys mūsų šalies žaidėjai – 49:40.

25 min. Sėkminga makedonų ataka užvedė ir sirgalius, ir pačią komandą. Penki taškai be atsako – 45:40. Pasibaigus minutės pertraukėlei mūsų penketas dar kelioms sekundėms sustojo ir kalbėjo tarpusavyje. Kažkokias užduotis jiems diktavo J.Mačiulis.

23 min. J.Valančiūnas skėsčiojo rankomis, pyko ant savęs – puolime jis sužingsniavo, tačiau gynyboje išprovokavo priešininko pražangą – 43:35.

21 min. Kėlinį pradėjo Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Mantas Kalnietis, Linas Kleiza ir Jonas Valančiūnas. Komandos apsikeitė tiksliomis atakomis – 41:35.

Tomo Tumalovičiaus nuotr./IMGL4337
Tomo Tumalovičiaus nuotr./IMGL4337

Antrasis kėlinys: Lietuva – Makedonija 39:33

Paskutinės kėlinio sekundės. „Nesuprantu už ką“, – pyksta J.Mačiulis. Jam skirta asmeninė, Jonui Kazlauskui techninė pražanga. Baudų metimų serija į mūsų krepšį. Po netikslių varžovų baudos metimų, nuo suolelio pakilęs ploja D.Motiejūnas. Paskutinė ataka... pramiegota. Bo McCalebbas prasiveržė po krepšiu ir lengvai pelnė taškus. Po dviejų kėlinių – 39:33.

20 min. R.Javtokas susimušė ranką, kai gavęs perdavimą iš M.Pociaus bandė pataikyti iš po krepšio. Bauda ir baudos metimai. Vienas taiklus – 39:28.

19 min. Kova aikštelėje išsilygino, tačiau puolime, lietuviai ir toliau buvo rezultatyvūs – 38:28.

18 min. Mantas, Renaldas, Donatas ir abu Jonai – kol kas tai sėkmingiausiai rungtyniaujantis penketas.

17 min. Skaudūs taškai. Renaldas prasiveržęs po krepšiu pataikė nuostabų metimą, tačiau nesėkmingai nukrito. Panašu, jog nieko rimta nebus nutikę 33:24.

16 min. Aikštelėje vėl pasirodo Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas. Apsiginti nepavyko, tačiau M.Kalnietis neprašovė pro šalį – 30:24.

14 min. Makedonai išdraskė mūsiškių gynybą, pelnė tris taškus, tačiau lietuviai nieko nelaukę atsakė tikslia ataka – 28:20. Šį vakarą kur kas aktyvesni ir Lietuvos sirgaliai, makedonų fanai kol kas apraminti.

13 min. Galingas J.Mačiulio dėjimas! Į aikštę rengiasi įeiti broliai Lavrinovičiai. Pirmą kartą šiame čempionate pamatome ir visai kitokį D.Motiejūną. Būtent tai ir troško matyti Lietuva – mūsų jaunųjų talentų tikėjimą, susitelkimą ir bent jau kol kas puikų žaidimą – 26:17.

11 min. J.Valančiūnas pajautė savo žaidimą. Po grumtynių po krepšiu jis pelnė du taškus. Pataikė ir varžovai, tad aikštėje tęsėsi atkakli kova – 22:17.

VIDEO: Lietuviai gieda himną

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Makedonija 20:15

Nuaidėjus pirmojo kėlinio sirenai liejasi emocijos prie lietuvių suolelio, J.Valančiūnas neslepia savo džiaugsmo ir užsivedimo.

10 min. T.Gechevskis persvėrė rezultatą tolimu metimu, tačiau M.Kalnietis rezultatą išlygino – 15:15.  „Davai, davai“ šaukė brolis Darjušas. Po T.Delininkaičio tikslaus metimo su bauda pakyla visas atsarginių žaidėjų suolelis. Dar daugiau emocijų – po D.Motiejūno metimo. Tokio pat – su bauda. Ir dar pataikyta – 20:15.

9 min. Pataikęs antrąjį baudos metimą J.Valančiūnas suspaudė kumštį, taip parodydamas, kokie svarbūs visi pelnyti taškai – 12:11. J.Valančiūno sąskaitoje jau devyni taškai ir dar vienas dėjimas į krepšį.

8 min. J.Valančiūnas rungtyniauja kur kas drąsiau. Jį nuolat ragina visas atsarginių žaidėjų suolelis. Vidurio puolėjas įdėjo iš viršaus, tačiau nepsigynė nuo Chekovskio tritaškio – 10:11.

7 min. M.Pocius atsilošęs smeigia dvitaškį iš vidutinio nuotolio. Pavyko vėl apsiginti, bet ne užpulti. Netrukus rezultatas tapo lygus, nes tinklelį perskrodė taiklus makedonų tritaškis – 8:8.

6 min. J.Valančiūnas išrašė bloką varžovui, lietuvių žaidime galima pajusti atsigavimo ženklų. Netrukus jaunausias rinktinės žaidėjas išprovokavo pražangą ir vienu tiksliu metimu persvėrė rezultatą nuo baudų metimo linijos – 6:5.

5 min. Du taškai ir pražanga. Į mūsų šalies krepšį. Rezultatą sušvelnino M.Kalnietis drąsiai prasiveržęs ir pelnęs du taškus – 4:5.

4 min. Lietuvos rinktinė susidorojo su didesnėms problemomis gynyboje, tačiau puldami bergždžiai skirstė vienas kitam kamuolius. Po pauzės taškus nuo baudų metimo linijos pelnė R.Seibutis – 2:2.

3 min. Makedonijos taškų sąskaitą atidaro P.Samardžiskis. Lietuvių sausra puolime vis dar tęsėsi. L. Kleiza sužingsniuoja – 0:2.

2 min. Pirmąjį kamuolį atkovojo makedonai, tačiau lietuviai apsigynė. Gavęs perdavimą po krepšiu R.Javtokas neįmeta, bet lietuviai atkovoja kamuolį. Netrukus po netikslaus metimo kamuolys ir vėl mūsiškių rankose. Vis dėlto, pelnyti taškų nepavyksta. 

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis, Linas Kleiza, Robertas Javtokas.

Rungtynės prasideda. Lietuvos sirgaliai per visą tribūną išskleidžia mūsų šalies vėliavą.

3 min. iki rungtynių. Arenoje skamba sutrumpintas Lietuvos himnas. Lietuvos sirgaliai tęsia tradiciją ir pasibaigus muzikai sugieda jį iki galo.

5 min. iki rungtynių. Pristatant Lietuvos komandą galima pasijusti tarsi priešininkų tvirtovėje. Galbūt tai taps savotišku dirgikliu lietuviams ir sukels dar daugiau sportinio pykčio?

10 min. iki rungtynių. Arena nusidažo raudona, geltona ir žalia spalvomis. Aistros ir garso lygis kyla.

15 min. iki rungtynių. Lietuviai skanduoja „Lietuva, Lietuva“, tačiau makedonai neleidžia tuo pasimėgauti. Jie švilpia ir švilpia labai garsiai. Krepšininkai pradeda vadinamąją „eilutę“, M.Pocius dėjimu tarsi bando save užvesti, netrukus tą patį pakartoja M.Kuzminskas.

20 min. iki rungtynių. Arenoje skamba makedonų dainos ir šūksniai. Panašu, kad ir šiandien Lietuvos sirgaliai neprilygs varžovų sirgaliams.

30 min. iki rungtynių. Lietuvos krepšininkai pasitinkami švilpimu. Makedonijos aistruolių arenoje kol kas kone dvigubai daugiau. Aikštės viduryje apsikabinę ratu, mūsiškiai trumpai pasikalbėjo, sušuko „Mes už Lietuvą“ ir plojimais padėkojo mūsų šalies sirgaliams.

VIDEO: Kas vyko prie Jesenicių arenos prie dvikovą su makedonais

„Bus taip pat sunku, kaip ir prieš dvejus metus“, – neabejoja treneris Jonas Kazlauskas. Jo vadovaujama kariauna 22 valandą Lietuvos laiku stos į antrą mūšį ir Senojo žemyno pirmenybėse sieks atsirevanšuoti už skausmingą nesėkmę prieš dvejus metus Lietuvoje.

Net ir atidėjus į šalį Lietuvos ir Makedonijos krepšininkų praeities nuoskaudas, ketvirtadienio vakarą arenoje susidurs dvi komandos, desperatiškai pasiryžusios siekti pergalės. Jau patyrusios pralaimėjimo kartėlį, abi rinktinės nė už ką nenorės atsidurti keblioje situacijoje B grupėje.

Komandos šią vasarą jau spėjo bent šiek tiek pažinti viena kitą. Pasirengimo cikle lietuviai Makedonijoje nugalėjo varžovus 62:50. Tai buvo pirmas kartas, kada lietuviai laimėjo prieš makedonus po košmaro 2011 metų Europos čempionate Lietuvoje, kai mūsiškius varžovai išstūmė iš kovos dėl medalių.

Makedonai, priešingai nei lietuviai, ketvirtadienį nusprendė nevykti į treniruotę. Neoficialiai teigiama, kad makedonus treniruojantis slovėnas Alesas Pipanas nutarė leisti ekipai atsigauti po nesėkmės pirmame Europos čempionato mače, kai po itin atkaklios kovos beveik visas rungtynes pirmavę makedonai nusileido Juodkalnijai 80:81. 

„Visos rungtynės čempionate bus sunkios, nes tai – Jugoslavijos mokykla. Čia broliukų nebus. Visi prieš tas Baltijos komandas, bet mes irgi turime parodyti, kad esame vyrai“, – sakė Lietuvos krepšinio rinktinės treneris J.Kazlauskas.

Ar pavyks tą įrodyti aikštėje?

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką