Serbai šventė antrą pergalę, vokiečiai po pratęsimo pralaimėjo, italai sutriuškino turkus, o lenkai neatsilaikė prieš čekus

Ketvirtadienio popietę Europos krepšinio čempionate Slovėnijoje buvo sužaistos dar ketverios rungtynės. Vakar Lietuvą nugalėjusi Serbija šiandien įveikė Bosniją ir Hercegoviną. Vokietija po pratęsimo nusileido Belgijai, Italija sutriuškino turkus, o lenkai neatsilaikė prieš čekus.
Stefanas Markovičius
Stefanas Markovičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmųjų ketvirtadienio rungtynių rezultatus galite sužinoti paspaudę šią nuorodą.

B grupėje, kurioje rungtyniauja ir Lietuva, Bosnija ir Hercegovina 67:77 (16:28, 15:17, 18:19, 18:13) nusileido Serbijai. Po šios pergalės serbai kartu su latviais yra B grupės lyderiai.

Serbai pirmąjį kėlinį pradėjo gana tykiai, tačiau antroje kėlinio pusėje spurtavo ir sugebėjo susikaupti net 12 taškų pranašumą – 28:16. Po antrojo kėlinio serbų pranašumas padidėjo iki 14 taškų – 45:31. Po trjų kėlinių serbai toliau pirmavo 64:49. Ketvirtasis kėlinys jau nieko nepakeitė ir Serbija užtikrintai iškovojo antrąją pergalę čempionate.

Penktadienį Serbija žais su Makedonija, o Bosnija ir Hercegovina susitiks su Juodkalnija.

Serbija: S.Markovičius 15 (7 atk.k), R.Katičius 12, N.Nedovičius 11, N.Krstičius 10 tšk.

Bosnija ir Hercegovina: N.Djedovičius 17 (7 atk.k.), M.Teletovičius 16, E.Kikanovičius 13, D.Persičius 10 tšk.

A grupėje vakar prancūzus sensacingai nugalėję vokiečiai šiandien po pratęsimo 73:77 (16:14, 10:21, 15:13, 22:15, 10:14) neatsilaikė prieš Belgiją. Tai buvo pirmoji Belgijos pergalė šiame čempionate.

Vokiečiai pirmąjį kėlinį pradėjo ramiai, nors belgai bandė atitrūkti. Pirmojo kėlinio pabaigoje vokiečiai visgi pasivijo ir 2 taškais aplenkė belgus – 16:14. Po dviejų kėlinių viskas apsivertė aukštyn kojomis, belgai atitrūko 35:26. Trečiajame kėlinyje vyko lygi kova, tačiau prieš paskutinį kėlinį belgai sugebėjo išlaikyti 7 taškų pranašumą. Ketvirtajame kėlinyje vokiečiai pakilo į šturmą. Rungtynių pabaigą skelbiantis teisėjo švilpukas užfiksavo lygiąsias 63:63.

Komandoms teko žaisti pratęsimą, kurį geriau pradėjo belgai, pelnę 5 taškus. Du taiklūs Vokietijos rinktinės lyderio R.Benzingo baudos metimai sugrąžino vokiečiams viltį. Tačiau tuomet dar du taškus pataikė belgai ir vėl atstatė 5 taškų pranašumą. Po vokiečio L.Staigerio tritaškio skirtumas sumažėjo iki 2 taškų. Tritaškiu atsakė ir belgai, o vokiečiai sumetė baudos metimus. Likus žaisti 30 sek. belgai turėjo 3 taškų pranašumą. Likus žaisti 20 sek. skirtumas sumažėjo iki vieno taško. Galiausiai Vokietijos krepšininkas lemiamu momentu nepataikė dviejų baudos metimų ir belgai šventė pergalę.

Penktadienį Vokietija susitiks su Ukraina, o Belgija žais su Didžiąja Britanija.

Belgija: S.Massotas 15 (8 atk. k.), J.Tabu 15, A.Hervelle 11 (9 atk. k.), W.Mukubu 10, S.Van Rossomas 10 tšk.

Vokietija: R.Benzingas 24, H.Schaffartzikas 15, T.Pleissas 10 (9 atk. k.) tšk.

C grupėje Lenkijos rinktinė po atkaklios kovos 68:69 (25:12, 13:22, 11:16, 19:19) nusileido Čekijai. Tai buvo pirmoji Čekijos pergalė šiame čempionate.

Vakrykščio pralaimėjimo prieš Gruziją įskaudinti lenkai jau po pirmojo kėlinio triuškino Čekiją 25:12. Po antrojo kėlinio skirtumas sumažėjo iki 4 taškų, tačiau išliko palankus lenkams – 38:34. Trečiojo kėlinio viduryje čekai sugebėjo išlyginti rezultatą 42:42. Iki kėlinio pabaigos čekams pavyko persverti rezultatą savo naudai – 50:49. Sužaidus pusę ketvirtojo kėlinio rezultatas buvo lygus 58:58. Kovos nugalėtoją nulėmė Čekijos rinktinės krepšininko  L.Bartono tritaškis paskutinę rungtynių sekundę.

Šeštadienį Lenkija žais su Kroatija, o Čekija sekmadienį susitiks su Gruzija.

Čekija: J.Vesely 23 (14 atk. k.), L. Bartonas 10, T. Satoransky 10 tšk.

Lenkija: M.Ignerskis 17, M.Lampe 14, T.Kelatis 10 tšk.

D grupėje Italija užtikrintai 90:75 (22:19, 22:15, 30:23, 16:18) nugalėjo daug žvaigždžių turinčią, bet savo žaidimo nerandančią Turkiją. Tai buvo antroji iš eilės italų pergalė ir jie kartu su suomiais tapo grupės lyderiais.

Pirmasis kėlinys klostėsi permainingai, bet jį trimis taškais laimėjo italai. Po dviejų kėlinių Italijos rinktinė padidino persvarą iki 10 taškų ir galėjo ramiau atsipūsti – 44:34. Trečiajame kėlinyje italai toliau užtikrintai pirmavo 74:57. Ketvirtasis rungtynių kėlinys jau nieko nebepakeitė ir italai šventė įspūdingą pergalę 25 taškų skirtumu. Turkija, trečiadienį nusileidusi ir suomiams, patyrė antrą pralaimėjimą.

Šeštadienį Turkija žais su Graikija, o Italija susitiks su Suomija.

Italija: P.Aradori 23, A.Gentile 20, M.Belinelli 17, N.Melli 14 tšk.

Turkija: Ö.Asikas ir H.Türkoglu po 12, S.Cetinas ir E.Ilyasova po 11 tšk.