Suomijos krepšininkai po 50-ies minučių kovos išsiuntė Rusiją iš Europos krepšinio čempionato namo

Europos krepšinio čempionate Suomijos krepšininkai D grupėje iškovojo trečiąją pergalę, po dviejų pratęsimų 86:83 (16:18, 15:12, 10:16, 26:21, 8:8, 11:8) palaužę Rusijos rinktinę, kuriai čempionatas baigėsi.
Geraldas Lee
Geraldas Lee / AFP/„Scanpix“ nuotr.

SPORTO grupę „Facebook“ tinkle jau mėgsta daugiau nei 8 tūkst. žmonių – prisijung ir tu, spausk „LIKE“!

Kiti sekmadienio rungtynių rezultatai čia.

Rusijos krepšininkai rungtynes pradėjo susikaupę ir iškart išsiveržė į priekį (8:2), o suomiai stengėsi viską išspręsti tolimais metimais, kurie nekrito. Likus žaisti 2 min. D.Sokolovas ir H.Mottola už susistumdymą buvo nubausti techninėmis pražangomis, tačiau rusas prametė abi, o suomis abi įmetė. Rusai turėjo 7 taškų persvarą (18:11), tačiau per paskutines 30 sek. K.Muurinenas ją sumažino iki 2-iejų – 16:18.

Sužaidus dvi antro ketvirčio minutes T.Ranniko trimis baudų metimais rezultatą persvėrė suomių  naudai (19:18), o netrukus jie skirtumą padidino (21:18) ir privertė rusus prašyti minutės pertraukėlės. Sužaidus 6 min. rusai vėl prasižengė prieš tritaškį metantį suomį ir po jo baudų Suomija nutolo daugiau nei per vieną metimą – 26:22. Rusai kelis kartus sėkmingai sužaidė gynyboje ir iki ketvirčio pabaigos vėl priartėjo – 30:31.

Po pertraukos A.Švedo ir V.Fridzono duetas persvėrė rezultatą Rusijos naudai (40:36). Antroje ketvirčio pusėje rusams pirmaujant 45:38, abi komandos beveik 5 min. nesugebėjo pelnyti taškų, tačiau suomiai tai nutraukė tritaškiu. Rusija po 30 minučių pirmavo 46:41.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo lygiu žaidimu, tačiau rusų persvara aptirpo po dviejų iš eilės S.Huffo tritaškių – 55:56. Vis dėlto likus minutei rusai persvarą kiek padidino (62:57), o likus 30 sek. pirmavo 63:59.

S.Huffas įmetė dvitaškį ir suomiai iškart prasižengė žaisti likus 17 sek. F.Fridzono ranka nesudrebėjo (65:61), tačiau suomiai vėl pelnė du taškus ir prasižengė prieš A.Ponkrašovą, kuris pataikė tik vieną baudą (66:63). Rusai neleido suomiams mesti tritaškio ir likus 6-ioms sekundėms P.Koponenas baudų metimais priartino suomius iki taško – 65:66.

Suomiai iškart prasižengė ir V.Fridzonas vėl pataikė tik vieną baudą ir paliko suomiams 4 sekundes. Suomiai nespėjo pereiti net vidurio linijos, kai A.Švedas prasižengė ir H.Mottola baudų metimais išplėšė pratęsimą – 67:67.

Papildomas 5 minutes rusai pradėjo 4 taškais iš eilės, tačiau suomiai atitolti jiems neleido – 69:71; 71:75. Likus 15 sek. G.Lee dvitaškiu rezultatą išlygino (75:75), o rusai nieko nebesukūrė.

Įpusėjus antrajam pratęsimui rezultatas buvo lygus – 79:79. Netrukus H.Mottola ir S.Monia apsikeitė tritaškiais (82:82), G.Lee pataikė 3 baudas iš 4 (85:82), o rusai surengti rezultatyvios atakos nesugebėjo ir likus 10-iai sekundžių jiems teko stabdyti varžovus pražangomis. Per likusį laiką suomiai pergalės jau nebepaleido.

Suomija šia pergale beveik užsitikrino kelialapį į kitą etapą, o keturis pralaimėjimus patyrusiems rusams turnyras baigėsi. Pirmadienį suomiai varžysis su Graikija, o rusai čempionatą baigs maču su taip pat visas rungtynes iki šiol netikėtai pralaimėjusia Turkija.

Rusija: A.Švedas (10/18 dvit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.) 25, V.Fridzonas (2/8 trit., 10 atk. kam., 6 rez. perd.) 16, S.Antonovas 10.

Suomija: S.Huffas (9 atk. kam.) 20, T.Kotti (10 atk. kam.), H.Mottola ir S.Salinas (10 atk. kam.) po 12, P.Koponenas (11 rez. perd.) 11.