Pragariško karščio Kauno sporto halėje Lietuvos rinktinė antrą kartą įveikė belgus

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antradienio vakarą Kauno sporto halėje turėjo labiau paplušėti negu pirmadienio rungtynėse. Šįkart ir sąlygos žaisti buvo prastesnės, ir varžovas kandžiojosi stipriau. Nepaisant to, lietuviams pavyko antrą kartą įveikti Belgijos rinktinę 66:53 (23:14, 16:13, 16:9, 11:17).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno sporto halėje vykusiose rungtynėse pradžioje viskas klostėsi gerai – ir rinktinės žaidimas, ir atmosfera. Tačiau ketvirtajame kėlinyje užvirė tikras pragaras. Prastą kondicionavimo sistemą turinti sporto halė buvo taip įkaitusi, kad žaidėjai iš paskutinių jėgų bandė demonstruoti geriausią formą, tačiau abiems komandoms sekėsi prastai. Visgi belgams pavyko paskutiniajame kėlinyje spurtuoti ir sumažinti atsilikimą iki 7 taškų, tačiau lietuviai atsitiesė ir laimėjo 13 taškų skirtumu.

Rinktinėje pirmąsias rungtynes per dvi dienas žaidęs Jonas Valančiūnas buvo ypatingai naudingas ir pelnė dvigubą dublį. Jis pelnė 12 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. Rezultatyviausias komandoje buvo 13 taškų pelnęs Mindaugas Kuzminskas. Visi į aikštę išleisti žaidėjai įmetė bent po tašką.

Belgijos rinktinėje rezultatyviausias buvo tris tritaškius pataikęs ir iš viso 12 taškų pelnęs Jonathanas Tabu.

Šiose rungtynėse nežaidė Robertas Javtokas, Kšištofas Lavrinovičius ir Renaldas Seibutis.

Pirmadienį pirmose draugiškose rungtynėse Kėdainiuose Jono Kazlausko treniruojami krepšininkai suteikė pergalingą krikštą naujajai Kėdainių sporto arenai. Lietuviai įveikė belgus rezultatu – 86:61.

Artimiausios Lietuvos nacionalinės rinktinės rungtynės vyks pirmadienį, rugpjūčio 12 dieną, Panevėžyje.Lietuviai susitiks su Švedija, kuri rungtyniaus be dviejų savo žvaigždžių – Jonaso Jerebko ir Jeffrey Tayloro.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 13 (4/5 dvit., 0/1 trit.), Jonas Valančiūnas 12 (11 atk. kam.), Martynas Pocius ir Darjušas Lavrinovičius (5 atk. kam.) po 7, Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis ir Vytenis Čižauskas po 5, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza ir Martynas Gecevičius po 3, Donatas Motiejūnas 2, Adas Juškevičius 1.

Belgija: Jonathanas Tabu 12 (1/2 dvit., 3/6 trit., 1/2 baud., 7 kld.), Samas Van Rossomas 11, Christophe‘as Beghinas 8, Axelis Hervelle 7 (3/11 dvit., 8 atk. kam.).

Rungtynės:

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Belgija 66:53 (23:14, 16:13, 16:9, 11:17)

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Belgijos rinktinė spurtavo 11:0 ir sumažino lietuvių persvarą iki vienženklio 9 taškų pranašumo – 55:46. Per 4 minutes Lietuvai nepavyko pelnyti nė taško, o tuo pasinaudoję belgai sparčiai mažino atsilikimą. Po Axelio Hervelle dvitaškio komandas skyrė jau vos 7 taškai.  Per likusį laiką lietuviai nebeiššvaistė susikrautos persvaros ir išsaugojo pranašumą iki pat ketvirtojo kėlinio pabaigą skelbiančios sirenos – 66:53.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Belgija 55:36 (23:14, 16:13, 16:9)

Trečiąjį kėlinį gana neblogai pradėję Belgijos krepšininkai atsilikimą sumažino iki 11 taškų (30:41). Kėlinio pirmoji pusė buvo labai nerezultatyvi – pataikyti nesisekė nei lietuviams, nei belgams. Lietuviams taškų galiausiai pridėjo tritaškį pataikęs Martynas Pocius. Po nemažo laiko tarpo tritaškį pataikė ir Belgijos rinktinės krepšininkas Jonathanas Tabu. Jis su 11 taškų tapo rezultatyviausiu rungtynių žaidėju. Likus žaisti 3 minutes trečiajame kėlinyje skirtumas tarp komandų buvo 10 taškų – 44:34. Tuomet du taškus su pražanga pelnė Jonas Valančiūnas. Tomui Delininkaičiui pavyko pataikyti tritaškį ir lietuviai įgyjo rekordinę 16 taškų persvarą – 50:34. Trečiasis kėlinys baigėsi lietuviams turint 19 taškų pranašumą.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Belgija 39:27 (23:14, 16:13)

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo belgai ir po dviejų iš eilės Jonathano Tabu tritaškių rezultatas buvo 25:21. Sužaidus pusė kėlinio lietuviai pirmavo šešiais taškais – 29:23. Likus žaisti tris minutes antrajame kėlinyje pirmuosius savo taškus pelnė Linas Kleiza. Krepšininkas pataikė tritaškį. Lietuvos rinktinė pirmavo devyniais taškais – 34:25. Baudos metimu pasižymėjęs Adas Juškevičius pelnė pirmąjį savo tašką per dvi dienas. Po dviejų kėlinių rezultatyviausias Lietuvos rinktinės žaidėjas buvo 7 taškus pelnęs Darjušas Lavrinovičius, 6 įmetė Jonas Valančiūnas, 5 – Mantas Kalnietis. Vakarykštėse rungtynėse rezultatas po dviejų kėlinių buvo 37:29.

Pirmas kėlinys: Lietuva – Belgija 23:14

Pirmuosius penkis Lietuvos rinktinės taškus pelnė Mantas Kalnietis. Kėlinį atidaręs tritaškiu vėliau įžaidėjas pridėjo ir dvitaškį. Sužaidus tris minutes pirmajame kėlinyje rezultatas buvo lygus – 6:6. Tačiau greitai lietuviai atitrūko ir po gražaus Martyno Pociaus tritaškio jau pirmavo 11:6. Sužaidus pusė kėlinio Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai rungtyniavo po 5 taškus surinkę Darjušas Lavrinovičius ir Mantas Kalnietis. Likus žaisti 4 minutes Jonas Kazlauskas į aikštę išleido ir Joną Valančiūną. Likus žaisti 3 minutes Lietuvos rinktinė spėjo susirinkti 5 komandines pražangas. Besibaigiant pirmajam kėliniui lietuviams pavyko spurtuoti 8:0 ir po pirmojo kėlinio mūsų šalies rinktinė turėjo jau 9 taškų pranašumą – 23:14. Vakarykštėse rungtynėse lietuviai pirmąjį kėlinį laimėjo 21:15.

Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Martynas Pocius, Darjušas Lavrinovičius, Mantas Kalnietis, Linas Kleiza ir Mindaugas Kuzminskas.