2014 08 17 /21:26

Netikėta naujazelandietiška pirtis: Lietuva tik vargais negalais palaužė svečius 85:79

Naujosios Zelandijos krepšinio rinktinė sekmadienį per Kaune vykstantį „Huawei Cup 2014“ turnyrą ne tik pademonstravo karingą haką šokį, bet ir parodė Lietuvos krepšininkams, kad būtina gerbti visus varžovus. Mažai kam žinoma ir net ne krepšinio valstybe vadinama Naujoji Zelandija užkūrė galingai krepšinio milžinei Lietuvai tikrą pirtį „Žalgirio“ arenoje ir tik didelių pastangų dėka mūsų krepšininkai palaužė svečius iš Okeanijos, įveikę juos 85:79 (18:23, 19:18, 18:17, 30:21).
Lietuvos ekipa vos ne vos įveikė Naujają Zelandiją / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sekite įvykius tarp Lietuvos ir Naujosios Zelandijos rinktinių portale 15min.lt nuo 19 val. šioje naujienoje.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Tai buvo pačios sunkiausios Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynės per visą pasirengimo Pasaulio krepšinio čempionatui Ispanijoje ciklą – per devynias iki tol buvusias dvikovas lietuviams neteko taip prakaituoti ir vytis pabėgusius oponentus. Lietuvą nuo pralaimėjimo išgelbėjo vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas, kuris ketvirtame kėlinyje surengė savo dėjimų ir baudų metimų šou, įsūdė iš eilės 9 taškus ir padėjo komandai palaužti puikiai kovojusius varžovus.

Tačiau neaukšti ir stamboki naujazelandiečiai sugebėjo nušluostyti nosį visai mūsų aukštaūgių linijai – po pirmojo kėlinio vikruoliai iš Maorių krašto po krepšiais buvo atsikovoję 12 kamuolių – lietuviai tik vieną, o po dviejų – 20, tuo tarpu lietuviai tenkinosi vos 6 sugriebtais kamuoliais, o po trijų šioje statistikoje svečiai pirmavo daugiau kaip perpus – 36 prieš 16.

Vis dėlto, gerai, kas gerai baigiasi – lietuviai išlieka komanda, kuri vis dar „sausa“ – mūsų krepšininkams nėra žinomas pralaimėjimo kartėlis. J.Kazlausko armijai liko sužaisti dar penkis kontrolinius mačus.

Nors daug kas galvojo, kad šios dienos dvikova su Naująja Zelandija bus pasivaikščiojimas ir lengva treniruotė, jau mačo pabaigoje svečiai paneigė šią nuomonę – pirmavo 9:0.

Lietuvos ekipai niekaip nesisekė pasivyti oponentus, o pastarieji tritaškiais sugebėdavo padidinti skirtumą nuo 3 iki 8 taškų.Ypač dideliu galvos skausmu lietuviams buvo kadaise Kauno "Žalgiryje" žaidęs Kirkas Penney, kuris įmetė per pirmuosius du kėlinius tris tritaškius iš keturių.

Trečiojo kėlinio pradžioje Naujoji Zelandija pirmavo net 13 taškų skirtumu – 54:41. Lyg atsibudę lietuviai spurtavo – po dviejų Manto Kalniečio dvitaškių ir Simo Jasaičio tritaškio lietuviai sumažino skirtumą iki 48:54.

Tačiau persverti rezultatą Lietuvos ekipa sugebėjo tik likus ketvirtame kėlinyje žaisti 3 minutes – asmeninį taškų šou surengė Jonas Valančiūnas, kuris iš eilės įmetė 9 taškus ir padėjo mūsų ekipai išlyginti skirtumą (66:66) bei pabėgti 71:66.

Po to, kai dar tris taškus įmetė Jonas Mačiulis tapo aišku, kad pergalė iš šeimininkų tikrai neišslys – galutinis rezultatas 85:79.

Lietuva: J.Valančiūnas 19 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 16, D.Lavrinovičius 12, M.Pocius ir J.Mačiulis (5 atk. kam.) – po 11, M.Kalnietis 8 (6 rez. perd.), S.Jasaitis ir K.Lavrinovičius – po 3, Š.Vasiliauskas 2, R.Seibutis taškų nepelnė, A.Juškevičius ir A.Gudaitis nežaidė.

Naujoji Zelandija: K.Penney 26 (7 atk. kam. 6/10 trit.), T.Websteris 12, B.Anthony 10, T.Abercrombie ir C.Frankas – po 8, C.Websteris 7, N.Horvathas ir I.Fotu – po 4.

Lietuvos ir Naujosios Zelandijos vyrų krepšinio rinktinės tarpusavyje iki šiol žaidė aštuonis mačus. Penkis laimėjo lietuviai, tris (visus 2005-aisiais Australijoje) – Naujosios Zelandijos atstovai.

Sporto žurnalisto Vytauto Krajašo surinkta statistika rodo, kad pirmą kartą šios dvi ekipos žaidė 2000-siais, o pastarąjį kartą – 2010 metų per Pasaulio čempionatą Turkijoje. Rugpjūčio 28-ąją Izmyre lietuviai po sunkios kovos 92:79 įveikė Naująją Zelandiją. Tuomet buvęs žalgirietis Kirkas Penney įmetė 37 taškus, o Linas Kleiza – 27.

Tai buvo 499-oji Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pergalė per visas oficialias jos rungtynes ir 99-oji Jono Kazlausko pergalė būnant jos treneriu.

Jis jau dabar yra daugiausia pergalių laimėjęs Lietuvos rinktinės treneris, tačiau ilgiausiai prie rinktinės vairo kol kas yra stovėjęs legendinis Vladas Garastas – 145 susitikimai. J.Kazlauskui iki šio rezultato, V.Krajašo duomenimis, trūksta vos penkerių rungtynių.

Pirmadienį paskutiniąsias turnyro rungtynes lietuviai žais su Slovėnijos ekipa, kuri sekmadienį 71:79 (12:25, 18:13, 19:21, 22:20) nusileido Graikijos krepšininkams.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Lietuva 2 0 171:146

2. Graikija 1 1 146:157

3. Slovėnija 1 1 151:153

4. Naujoji Zelandija 0 2 153:165

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Naujoji Zelandija 85:79 (18:23, 19:18, 18:17, 30:21).

10 min. Lietuva pirmavo 82:76, o varžovai šeimininkų atakas stabdė pražangomis.

9 min. K.Penney lyg ir dar nenorėjo sudėti rankų – įmetė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki 72:80, tačiau Lietuva ramiai kovojo ir siekė eilinės pergalės.

8 min.  Svečiai siekė sumažinti skirtumą ir įmetė tritaškį. Tačiau į jį P.Jankūnas atsakė taiklių dvitaškiu – 76:69.

7 min. Tris taškus įmetė J.Mačiulis ir Lietuva nubėgo – 74:66.

6 min. J.Valančiūnas galiausiai išlygino rezultatą – 66:66. Kitoje atakoje tas pats J.Valančiūnas įmetė du taškus su bauda – 69:66. Nesustabdomo J.Valančiūno šou tęsėsi – 71:66.

5 min. Lietuviai puolė vytis – po J.Valančiūno taškų Lietuvos ekipa sumažino skirtumą iki 64:66.

4 min.  Nesustabdomas K.Penney įmetė dar vieną dvitaškį – 66:58.

3 min. D.Lavrinovičius galiausiai iš trečiojo karto vis dėlto pataikė tritaškį – 62:58.

2 min. Svečiai ir vėl sugebėjo pabėgti – 62:55.

Trečiasis kėlinys: : Lietuva – Naujoji Zelandija 55:58 (18:23, 19:18, 18:17)

10 min. Lietuviai turėjo dvi galimybes persverti rezultatą, tačiau to nepadarė – tuo tarpu naujazelandiečiai įmetė ir laimėjo kėlinį 58:55.

9 min. Okeanijos čempionai tris kartus prasižengė puolime ir lietuviai sėkmingai įmetė baudas – 55:56 varžovų naudai.

8 min. M.Kalnietis įmetė dvitaškį, pridėjo tritaškį P.Jankūnas ir skirtumas sumažėjo iki 51:56. Maža to – dar vieną baudą įmetė M.Kalnietis ir skirtumas sumažėjo iki 52:56.

6 min.  Du taškus įmetė M.Kalnietis, kitoje atakoje tritaškį pridėjo S.Jasaitis – po savotiško spurto N.Zelandija pirmavo tik 54:46.

4 min. Varžovai nebuvo nusiteikę atsipalaiduoti ir net įgijo 11 taškų persvarą – 52:41, o po N.Horvatho baudų metimų – 54:41.

2 min. Po dar dviejų K.Penney taškų svečiai įgijo dviženklę persvarą – 48:38.

1 min.  Dar vieną tritaškį įmetė K.Penney, po to jis dar pridėjo dvitaškį ir N.Zelandija nutolo 46:37.

​Antrasis kėlinys: Lietuva – Naujoji Zelandija 37:41 (18:23, 19:18).

10 min.  po J.Valančiūno ir Š.Vasiliausko taškų skirtumas sumažėjo iki 37:38, tačiau Naujoji Zelandija įmetė dar vieną tritaškį – 41:37.

9 min. J.Mačiulis įmetė dar vieną tritaškį, tačiau varžovai vis tiek pirmavo saugiu atstumu – 38:33.

8 min. K.Penney įmetė savo trečiąjį tritaškį iš keturių ir Naujoji Zelandija pirmavo 36:30. Nors svečiai buvo padarę jau 12 klaidų, lietuviams niekaip nesieskė pasivyti varžovus.

5 min. ​J.Mačiulis atidarė Lietuvos rinktinės tritaškių sąskaitą – 31:26 pirmavo naujazelandiečiai. Maža to – kitoje atakoje J.Mačiulis įsūdė ir dvitaškį – 31:28.

4 min. ​ J.Valančiūnas įmetė vieną baudą iš dviejų, individualų reidą atliko M.Pocius ir skirtumas sumažėjo iki 23:28. tačiau tas pats B.Anthony įmetė dar vieną tritaškį – 31:23.

3 min. ​ Naujosios Zelandijos ekipa pirmavo 25:20, o lietuviams nesisekė regzti rezultatyvių atakų. Po  B.Anthony tritaškio svečiai pirmavo net 28:20.

1 min. ​Lietuvos rinktinė po dešimties minučių pralaiminėjo kovą po krepšiais 1:12, buvo prametusi visus 6 tolimus metimus.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Naujoji Zelandija 18:23

10 min. ​Paskutinėje kėlinio atakoje naujazelandiečiai net tris kartus atsikovojo kamuolį po  netaiklių metimų ir galiausiai įmetė tritaškį – 23:18 kėlinį laimėjo svečiai.

9 min. ​P.Jankūnas baudų metimais sumažino skirtumą iki dviejų taškų – 18:20.

8 min. ​Lietuviai skubėjo, siekė kuo greičiau pasivyti varžovus, tačiau nieko gero iš to neišėjo – 18:12 pirmavo svečiai.

6 min. ​ M.Kalniečio ir D.Lavrinovičiaus pastangomis Lietuva sumažino skirtumą iki 9:14.

5 min. ​Okeanijos čempionai  įmetė dar viena tritaškį, į šį metimą D.Lavrinovičius atsakė taikliu metimu iš vidutinio nuotolio – 12:5 pirmavo naujazelandienčiai.

3 min. ​ Pažadino Lietuvos rinktinę K.Lavrinovičius, įmetęs dvitaškį su bauda – 9:3.

2 min. Po dviejų tritaškių, dvitaškio ir mestos baudos naujazelandiečiai pirmavo 9:0.

Lietuvos krepšinio rinktinės starto sudėtis: Kšištofas Lavrinovičius, Darjušas Lavrinovičius, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis.

-----------

„Naujosios Zelandijos rinktinės atstovai dar prieš turnyro pradžią atsiuntė prašymą suteikti prieš rungtynes su Lietuva pusantros minutės tradiciniam šokiui. Tai – nepamirštamas reginys, tikrai paliksiantis įspūdį žiūrovams“, – sakė Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Jei sekmadienį laimės lietuviai, tai bus 499-oji Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pergalę per visas oficialias rungtynes ir 99-oji Jono Kazlausko pergalė būnant jos treneriu.

Abi komandos šeštadienį žaidė savo pirmuosius susitikimus ir jie baigėsi skirtingai. Lietuviai 86:67 sutriuškino Graikijos krepšininkus, o naujazelandiečiai 74:80 nusileido Slovėnijos rinktinei.

Lietuvos rinktinei tai bus devintasis kontrolinis mačas prieš Pasaulio krepšinio čempionatą ir iki šiol Jono Kazlausko vedama kariauna laimėjo visas žaistas dvikovas.

Per didžiąją Lietuvos ir Naujosios Zelandijos rungtynių pertrauką bus pristatyti šeši jaunųjų „Sprite“ talentų kovų nugalėtojai ir vienintelis 17 tūkst. litų krepšinio stipendijos laimėtojas.Jis jau dabar yra daugiausia pergalių laimėjęs Lietuvos rinktinės treneris, tačiau ilgiausiai prie rinktinės vairo kol kas yra stovėjęs legendinis Vladas Garastas – 145 susitikimai. J.Kazlauskui iki šio rezultato, V.Krajašo duomenimis, trūksta vos penkerių rungtynių.

Sekmadienį pirmosiose antrojo turo „Huawei Cup 2014“ turnyro rungtynėse Graikijos krepšininkai 79:71 (25:12, 13:18, 21:19, 20:22) įveikė Slovėnijos rinktinę ir iškovojo pirmąją pergalę.

20 taškų prie pergalės prisidėjo Kostas Papanikolaou, 16 – Ioannis Bourousis, 13 – Kostas Vasileiadis.

Pralaimėjusiųjų gretose sėkmingiausiai žaidė Goranas Dragičius (14 tšk.), Zoranas Dragičius (12 tšk.) ir Domenas Lorbekas (10 taškų).