Angola iššvaistė milžinišką persvarą, tačiau palaužė korėjiečius 80:69

Pasaulio krepšinio čempionato D grupės startas vainikuotas keistu dviejų krepšinio tradicijų neturinčių valstybių – Angolos ir Pietų Korėjos – maču. Lietuvių akims neįprastose ir „bėk bei mesk iš toliau“ rungtynėse pergalę iškovojo Afrikos atstovai, kurie po banguotos akistatos vis dėlto palaužė korėjiečius 80:69 (16:6, 20:12, 16:30, 28:21).
Angolos žaidėjas Miltonas Barrosas  ir korėjietis Yangas Donggeunas
Angolos žaidėjas Miltonas Barrosas ir korėjietis Yangas Donggeunas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Mažai Lietuvos sirgaliams žinomos komandos, su kuriomis lietuviams dar teks kovoti, pasistengė parodyti viską, ką sugeba – tik tas sugebėjimas buvo lyg dviejų klupčiojančių komandų pasirodymas.

Pirmojo kėlinio pradžioje korėjiečiai išsiveržė į priekį 5:0 ir atrodė, kad Azijos atstovai triuškins afrikiečius. Tačiau jau po kelių minučių Angolos atstovai buvo priekyje 10:5, o dar vieną tašką varžovams leido įmesti tik likus kovoti ketvirtyje 40 sekundžių.

Antrame kėlinyje Angola žaidė taip, lyg varžovų nebūtų ir turėjo milžinišką persvarą – 38:16, 42:22. Bet trečiasis ketvirtis atgaivino intrigą, kai tritaškius metę korėjiečiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 51:56.

Vis dėlto, Afrikos žaidėjai neleido įsibėgėti Pietų Korėjos žaidėjams ir perimti iniciatyvą – labai greitai jie padidino atotrūkį iki dešimties taškų, o galiausiai mačą laimėjo 80:69.

Daugiausiai taškų Angolai įmetė: O.Cipriano ir Y.Moreira po 16, E.Mingas 14, M.Barrosas 10.

Pietų Korėjai: M.Kimas 15, D.Yangas 11, S.Cho – 10.

D grupėje be šių rinktinių kovoja Australija, Lietuva, Meksika ir Slovėnija.