Pasaulio čempionate Argentina sudraskė Senegalą, suomiai apmaudžiai nusileido Turkijai

Triuškinančią pergalę Pasaulio krepšinio čempionato B grupėje iškovojo ir jau turnyro aštuntfinaliui gali pradėti rengtis Argentinos (3/1) rinktinė, trečiadienį 81:46 (20:15, 21:9, 12:14, 28:8) nuo savo kelio nušlavusi Senegalo (2/2) krepšininkus.
Argentinos krepšininkas Luisas Scola
Argentinos krepšininkas Luisas Scola / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nors dvikovos pradžioje dar neatrodė, kad įvyks „krepšinis į vienus vartus“,  antrojo kėlinio viduryje Argentina jau pirmavo 32:15.

Trečiojo kėlinio pradžioje argentiniečių persvara išaugo iki 46:24 ir mačo baigtis tapo aiški.

Argentina: L.Scola 22 (dvitaškiai 8/17, baudos 6/6, 14 atk. kam.), W.Herrmannas 11 (tritaškiai 3/5), P.Prigioni 10 (tritaškiai 2/4), M.Mata, L.Gutierrezas ir N.Laprovittola (6 rez. perd.) – po 8.

Senegalas: G.Diengas 11 (dvitaškiai 4/11, 8 atk. kam.), X.Dalmeida 9 (tritaškiai 0/4), M.Ndouras ir H.Ndiaye – po 6.

Senegalas dar gali prasimušti į atkrintamuosius mačus, jei paskutiniame grupės mače įveiks pergalių neturinčius Filipinų krepšininkus.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Argentina 4 3 1 349:292 7

2. Graikija 3 3 0 259:213 6

3. Senegalas 4 2 2 269:318 6

4. Kroatija 3 2 1 246:240 5

5. Puerto Rikas 4 1 3 306:343 5

6. Filipinai 4 0 4 302:325 4

Antrąją pergalę C grupėje iškovojo ir išsaugojo galimybes patekti į pirmenybių aštuntfinalį Turkijos krepšininkai, C grupės turnyro ketvirtojo turo rungtynėse tik po pratęsimo 77:73 (10:15, 17:26, 26:18, 15:9, 9:5) įveikusi trečiąją nesėkmę patyrusią bei dar labiau savo padėtį kovoje dėl vietos atkrintamosiose varžybose komplikavusią Suomijos rinktinę.

Suomiai galėjo laimėti šią dvikovą, nes likus kovoti 18 sek. pirmavo 68:65 bei turėjo teisę mesti du baudos metimus. Tačiau jų Suomijos krepšininkas nepataikė, o turkai atsakė tritaškiu. Per 4 sekundes „mėlynieji“ nesugebėjo suregzti padorios atakos ir ekipos turėjo žaisti papildomas penkias minutes. Per jas turkai atrodė agresyvesni ir laimėjo.

22 taškais prie pergalės prisidėjo Omeras Ašikas, 13 – Emiras Preldzičius, 12 – Enderas Arslanas, 10 – Kerimas Gonlumas.

Pralaimėjusiųjų gretose rezultatyvumu išsiskyrė Petteris Koponenas (17 tšk.), Sasu Salinas (15 tšk.) bei Mikko Koivisto (11 tšk.).

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. JAV 3 3 0 310:203 6

2. Ukraina 4 2 2 273:274 6

3. Turkija 4 2 2 288:308 6

4. Dominikos Respublika 3 2 1 212:203 5

5. Naujoji Zelandija 4 1 3 280:311 5

6. Suomija 4 1 3 277:341 5

Į atkrintamąsias čempionato Ispanijoje varžybas – aštuntfinalį – pateks keturios geriausios grupių komandos.