Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Barselonos kišenvagių rojuje, La Rambla gatvėje, apie pasaulio čempionatą negirdėti

Barselonos La Rambla gatvė
Pauliaus Cuberos nuotr. / Barselonos La Rambla gatvė
Šaltinis: Specialiai 15min.lt iš Barselonos
0
A A

Katalonijos sostinei Barselonai liko vos viena diena pasidžiaugti Pasaulio krepšinio čempionatu. Vis dėlto, bent jau einant centrine ir garsiausia miesto gatve, dar vadinama La Rambla, nematyti, kad katalonai pernelyg sirgtų krepšinio karštlige. Garsiausioje miesto gatvėje ženklų apie vykstančias planetos pirmenybes nėra, o visur dominuoja mėlynos ir granatų spalvos futbolo klubo „Barcelona“ bei raudona ir auksinė – Katalonų vėliavos, „Senyera“, spalvos.

Nors „Barcelona“ krepšinio klubas ir yra vienas stipriausių Europoje, tačiau Barselona niekada nebuvo krepšinio miestas. Visų širdis čia valdo futbolas, visų pirma – „Barcelona“ klubas. Tai puikiai matyti ir miesto gatvėse, kur kone kiekvienoje suvenyrų parduotuvėje kabo „Barcos“ mėlynai-granatiniai marškinėliai. Jų galima įsigyti ir už 15 eurų, perkant iš nelegalių, dažniausiai emigrantų, gatvės prekybininkų, o kaina oficialioje parduotuvėje siekia daugiau nei 80 eurų.

Pauliaus Cuberos nuotr./Barselonos La Rambla gatvė
Pauliaus Cuberos nuotr./Barselonos La Rambla gatvė

Tiesa, ne vien šios dvi spalvos yra katalonų širdyse – raudona ir auksinė – tokiomis spalvomis nudažyta Katalonijos vėliava, kabanti kone ant kas trečio namo balkono. Jų čia daugybė.

Rasti ženklų apie Pasaulio krepšinio čempionatą vis dėlto pavyko – La Ramblos pabaigoje, jau prie Barselonos uosto, stovėjo apvalus stendas su čempionato simbolika. Nors einant gatve teko matyti bene penkis skelbimų stendus, tačiau nė ant vieno žinių apie krepšinį nebuvo.

Pauliaus Cuberos nuotr./Katalonijos vėliava – „Senyera“
Pauliaus Cuberos nuotr./Katalonijos vėliava – „Senyera“

Tokia pati situacija ir su bilietais. Jų į krepšinį galima įsigyti tik interneto ir prie „Palau Sant Jordi“ arenoje esančiose kasose. Tuo tarpu bilietų į „Barcelona“ klubo rungtynes nusipirksite ne tik prie stadiono, bet ir tiesiog mieste esančiose oficialiose kasose.

La Rambla gatvė – turistų ir miestiečių itin mėgstama vieta, tad nenuostabu kad čia tuo pačiu ir kišenvagių rojus. Vykstant į Braseloną kone pagrindinis įspėjimas visada būna saugotis kišenvagių.

Prisėdus vienoje kavinių, kuri esti lygiagrečiai La Ramblos esančioje gatvėje, padavėjas primygtinai prašė pasiimti ant gretimos kėdės padėtą fotoaparatą. Pasakius, kad daiktas bus stebimas, padavėjas vis tiek pakišo kėdę po stalu, kad brangus daiktas prašalaičiui sunkiau matytųsi.

Vos ne kiekvienas didelis Europos miestas didžiuojasi savo turgumi: Barselona - nėra išimtis. Katalonijos sostinės širdyje - populiariausioje pasivaikščiojimų gatvėje La Rambla yra įsikūręs Šv. Juozapo „La Boqueria“ mėsos, žuvies, vaisių ir daržovių turgus, labiau žinomas tiesiog „La Boqueria“ pavadinimu.

Dar XIII amžiaus pradžioje Barselonoje atsiradusi vieta prekiauti mėsa ir žuvimi kilo nuo žodžio „boc“, kas reiškia ožkas - mat būtent čia buvo galimybė įsigyti ožkienos.

Tad visiškai natūralu, kad ir šiomis dienomis turguje galima nusipirkti ne tik šio naminio gyvūno mėsos, bet ir neįprasto mums dalyko – išdarinėtų avies galvų.

Šv. Juozapo turgumi "La Boqueria" oficialiai pavadintas dėl šioje vietoje stovėjusio Šv.Juozapo vienuolyno, galiausiai nugriauto ir 1840 metais užleidusio vietą augančiam turgui, kuris dabar užima beveik 2600 kvadratinių metrų.

Pauliaus Cuberos nuotr./La Rambla gatvės turguje parduodama Murena
Pauliaus Cuberos nuotr./La Rambla gatvės turguje parduodama Murena

Tarp įvairiausių vaisių, daržovių ir saldumynų nemenką plotą užima jūros gerybių turgus, kuriame gali nusipirkti visko, kas tik plaukioja netoli Barselonos, Viduržemio jūroje. Net ir mureną – pavojingą žmogui žuvį. Už kilogramą murenos „La Boqueria“ turguje pardavėjai prašo po 6 eurų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką