Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokios lietuvių krepšinio sirgalių armijos pasaulio čempionate Las Palme tikisi ispanai?

Lietuvos krepšinio sirgaliai
Tomo Tumalovičiaus nuotr. / Lietuvos krepšinio sirgaliai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Mes iškart supratome – pasisekė ir mums, ir jūsų sirgaliams. Mes turėsime krūvą šaunių krepšinio aistruolių iš Lietuvos, o pastarieji – gerą orą, šiltą vandenyną ir saulę. Rugsėjį pas mus nė debesėlio“, – lyg ir reklamuodamas ir taip populiarią Gran Kanarijos salą aiškino 2014-ųjų metų pasaulio krepšinio čempionato D grupės Las Palme organizacinio komiteto vadovas Rafaelis Calvo.

Toli, bet galima suderinti aistrą sirgti už rinktinę ir puikų poilsį – taip jau dabar mąsto ne vienas lietuvis, galvodamas apie artėjantį pasaulio krepšinio čempionatą. Burtų traukimo magija nacionalinę Lietuvos krepšinio ekipą išsiuntė į tolimąją Gran Kanarijos salą, kur mūsiškiai D grupėje Las Palme santykius aiškinsis su Meksikos, Australijos, Pietų Korėjos, Slovėnijos ir Angolos ekipomis.

Kitų turnyre dalyvausiančių rinktinių sirgaliai krausis lagaminus į europinę planetos pirmenybių dalį – grupių kovos vyks Granadoje, Sevilijoje ir Bilbao. Po pirmojo varžybų etapo rinktinės pervažiuos į Barseloną ir Madridą, kur santykius aiškinsis antrojo etapo kovose ir atkrintamosiose varžybose. Čempionatas vyks rugpjūčio 30 – rugsėjo 14 dienomis.

„Tik pasirodžius burtams ir komandoms, kurios atvyks pas mus, supratau, kad Las Palme pirmaisiais smuikais grieš lietuviai ir slovėnai. Mažos valstybės, tačiau su galingais savo sirgaliais“, - sakė R.Calvo.

Galvojama, kad į pirmenybės Gran Kanarijoje atvyks apie 300 turistų iš Pietų Korėjos, kelios dešimtys aistruolių iš Australijos, o Meksika turnyre Las Palme turės skurdžiausią palaikymą – kelis netyčia užklydusius

Organizacinis pasaulio čempionato komitetas tikisi, kad į Las Palmą pasirgti už saviškius ir pailsėti atvyks apie 2-3 tūkstančius Lietuvos sirgalių.

„Tai preliminarūs mūsų skaičiavimai“, - aiškino vienas iš varžybų vadovų. Kol kas į Las Palmą parduodamos septynių dienų kelionės su bilietais į varžybas, kurių kainos svyruoja nuo 3,5 iki 5 tūkst. litų.

Nors duomenų apie Slovėnijos krepšinio aistruolių desantą dar niekas iš ispanų neturi, patys Slovėnijos sporto žurnalistai tikina, kad viskas priklausys nuo rinktinės sudėties – bus garsios pavardės ir šansai pasiekti šį bei tą turnyre, sirgalius važiuos, jei ne, didelio susidomėjimo čempionatas Ispanijoje nesulauks.

„Na, gal 500 sirgalių“, - konstatuoja slovėnų žiniasklaidos atstovai, pridurdami, kad pinigus taupantys Slovėnijos krepšinio aistruoliai, greičiausiai, rinksis paprasčiausią schemą: nevyks į Las Palmą, o žiūrės, ar komandai sekasi ir prisijungs tik Barselonoje ar Madride.

Lietuvos krepšinio rinktinės varžybų grafikas:

Rugpjūčio 30 d. rungtynės Lietuva -  Meksika

Rugpjūčio 31 d. rungtynės Lietuva – Angola

Rugsėjo 01 d. laisva diena

Rugsėjo 02 d. rungtynės Lietuva- Australija

Rugsėjo 03 d. rungtynės Lietuva – Pietų Korėja

Rugsėjo 04 d. rungtynės Lietuva – Slovėnija

 

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką