Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 23:11

Krepšinio sirgalių tėvu tituluojamas Tomas Balaišis: „Aš nesilaikau sirgaliaus Nr.1 sosto“

Tomas Balaišis-Sėkla
Tomo Tumalovičiaus nuotr. / Tomas Balaišis-Sėkla

„Mes ne aktoriai ar šoumenai – nebūtina, kad apie mus šnekėtų ar būtume matomi. Mums kur kas svarbiau, kad mes būtume girdimi – kai rinktinė žais, jos palaikymas yra svarbiausias mūsų darbas“, – tikino Lietuvos krepšinio rinktinės sirgalių tėvu tituluojamas Tomas Balaišis-Sėkla. Jau po devynių dienų margaspalvė-trispalvė mūsų rinktinės palaikymo komanda, susikrovusi savo garsiuosius būgnus ir didžiąsias vėliavas, patrauks į Ispaniją, kur nuo rugpjūčio 30-osios palaikys pirmenybėse dėl planetos čempiono titulo kovosiančią Lietuvos nacionalinę krepšinio ekipą.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Kas? Dėl trečiosios vietos? Visa mūsų chebra važiuojame sirgti tik dėl čempionų laurų. Lietuviai pasaulio pirmenybėse Ispanijoje žais dėl pirmosios vietos. Mes užsisakėme viską iki Madrido kovų – viešbučius, geresnius bilietus, autobusus. Būsime iki turnyro galo, o tai reiškia, kad Lietuvos rinktinė žais finale“, – ramiai ir užtikrintai portalui 15min.lt sakė T.Balaišis.

Kas? Dėl trečiosios vietos? Visa mūsų chebra važiuojame sirgti tik dėl čempionų laurų, – ramiai ir užtikrintai sakė T.Balaišis.

Į Gran Kanarijos salą ir jos sostinę Las Palmą rugpjūčio 29-ąją išvyks 45-ių sirgalių desantas, o po grupės kovų, jau Barselonoje, žada prisijungti dar 15 aistruolių grupė. Planuojama, kad į lemiamus mūšius dėl pirmenybių medalių vyks 60-mt T.Balaišio komandos narių.

„Šįkart tikrai nėra didelis mūsų būrys. Kalta dėl to čempionato rengimo tvarka – labai daug teks skraidyti – iš Vilniaus į Gran Kanariją, iš salos Atlanto vandenyne – į Barseloną, o iš ten jau į Madridą. Jei prieš ketverius metus pasaulio pirmenybėse Turkijoje kiekvienas iš mūsų už skrydžius, bilietus ir gyvenimą turėjome sumokėti po 3666 litų, tai dabar kaina dėl skrydžių padidėjo iki labai keistos sumos – visi mokėjome po 6666 litų“, – pasakojo barzdotas sirgalių tėvas.

Tačiau, T.Balaišio manymu, pirmame planetos pirmenybių etape, kuriame lietuviai žais su Meksikos, Angolos, Pietų Korėjos, Australijos ar Slovėnijos ekipomis, mūsiškius palaikys apie kelis tūkstančius Lietuvos sirgalių.

„Man atrodo, kad ispanai lyg ir tyčia Lietuvos komandai skyrė galimybę pažaisti Gran Kanarijoje. Vargu ar dar kas iš kitų Europos valstybių sirgalių labai puls skristi ir krepšinį derins su poilsiu. Prisipažinkime, bet tuo ši išvyka ir vilioja daugelį, kad krepšinį galima būtų suderinti su šiluma, maudynėmis. Kas atvažiuos? Meksikiečiai į Las Palmą? Pietų koriejiečiai ar Angolos sirgaliai? Tie patys slovėnai, kurie turi savo šiltą jūrą? Tik lietuviai – ir, mano manymu, mūsų bus apie porą tūkstančių. Gal ir daugiau... Niekas negali tiksliai pasakyti, bet greičiausiai sudėjus visus per turizmo agentūras vyksiančius lietuvius, „Gran Canaria“ arenoje gali būti ir kokie trys tūkstančiai mūsiškių“, – dėstė į ne vieną Europos ir Pasaulio čempionatą vykęs T.Balaišis.

– Apie Ispaniją, greičiausiai, turite ne itin gerų prisiminimų: per 2007-ųjų Europos čempionatą jūs dėl neva policijos pareigūnų neklausymo ir jų reikalavimų nevykdymo buvote pasodintas į nuovados izoliatorių. Nebijote, kad ši istorija turės pasekmių ir dabar?

– Aš nežinau, kaip kitiems, man iš to čempionato liko tik geri prisiminimai. Ta istorija man gyvenimo nesugadino ir aš pats kaltu nesijaučiu. Tie ispanų policijos pareigūnai žino, kad pasielgė negarbingai – tebūnie, jie suplėšė netikrą, o stilizuotą mūsų šalies vėliavą, tačiau ji buvo trispalvė, mūsų valstybės simbolis. Manau, kad niekas neturi teisės plėšyti kitos valstybės simbolių. O jau po to prasidėjo – „bananų“ gavau ne tik aš, bet ir kiti, buvome kaltinami didžiausiomis nuodėmėmis. Bet kai reikėjo gauti vaizdo įrašus, kuriuose būtų įvykio detalės, kažkodėl vaizdo kameros neveikė, kažkas sugedo (juokasi). Mes neturėjome ko slėpti, todėl ir ramiai laukėme teismo sprendimo...

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Tomas Balaišis-Sėkla (dešinėje)
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Tomas Balaišis-Sėkla (dešinėje)

– Bet dar nekalbėjote, ar jums nieko negresia per čempionatą Ispanijoje?

– Dar ne, bet pakalbėsiu nuvykęs. Manau, kad Gran Kanarijoje ar Barselonoje, kur masės turistų, sporto aistruolių man tikrai niekas neturės pretenzijų. Galbūt, gali būti šiokių tokių problemų Madride, kur ir įvyko incidentas prieš 7 metus, tačiau galvoju, kad nei aš nesu koks aršus fanas, nei policija sieks būtinai susidoroti su manimi. Manau, Ispanijoje viską išsiaiškinsiu.

– Per Europos krepšinio čempionatą Slovėnijoje sirgaliams buvo uždrausta iškelti didelę vėliavą su Vyčiu. Ar Ispanijoje tai galėsite daryti?

– Juokingiausia, kad šį draudimą išreiškė FIBA atstovas iš Latvijos. Aiškino, kad negalima jokių simbolių kelti... Viską jis žinojo – kas tas Vytis ir kodėl keliama ši vėliava. Neva draudimas atsirado po to, kai buvusių Jugoslavijos šalių sirgaliai savo vėliavomis pradėjo įžeidinėti vienas kitą. Bet mes prie ko? Užkulisiuose jis daug kam aiškino, kad viską supranta ir viską žino, bet neleido Vyčio vėliavos. Ispanijoje, tikimės, tokių draudimų nebus.

Mano tikslas – suvienyti krepšinio aistruolius, kurie serga už rinktinę. Tad prarasti aš nieko negaliu – galime kartu tiki atrasti, – sakė T.Balaišis-Sėkla

– Tomai, jūs vadinamas Lietuvos krepšinio rinktinės sirgalių tėvu. Tačiau pastaruoju metu su šalies klubais ir rinktine daugiau yra matomi Lietuvos pasą gavę broliai Nauris ir Normundas Maciai. Nebijote, kad jie iš jūsų atims sirgalių vadovo titulą?

– Tegul perima tą vardą kas nori (juokiasi). Man svarbiau, kad žmonės serga už Lietuvos krepšinį – kuo daugiau iniciatyvių žmonių, tuo geriau mūsų krepšiniui. Aš nesilaikau vado ar taip vadinamo sirgaliaus Nr.1 sosto – nes tokio sosto ir nėra.

Mano tikslas – suvienyti krepšinio aistruolius, kurie serga už rinktinę. Tad prarasti aš nieko negaliu – galime kartu tik atrasti.

Su broliais Maciais mes labai gerai sutariame. Tas incidentas, kuris įvyko su ispanu Rudy Fernandezu, jų, žinoma, nepuošia, tačiau aš galiu pasakyti, kad greičiausiai, kaltas ir garsusis ispanas. Puikiai pažįstu linksmuolius Macius – jie nėra agresyvūs. Paprasčiausiai, jie buvo ne laiku ir ne vietoje, „užsiplieskė“ nuo R.Fernandezo kokių nors pasakytų žodžių ir še tau... Nesirengiu jų teisinti – taip daryti negalima, tačiau nesu tas, kuris smerktų ir varytų šalin juos nuo rinktinės. Taigi, jei kas perims tą mano titulą – prašome... Su viskuo sutikčiau – kad tik mūsų rinktinė taptų pasaulio čempione...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką