Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos krepšinio rinktinė: pasirengimo planai sudėlioti, o kandidatų sąraše – keli dideli klaustukai

Jonas Kazlauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jonas Kazlauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas jau pamažu rikiuoja nacionalinės komandos gretas, kurias ves rudenį į planetos čempionato kovas Ispanijoje. Tiesa, pusmetį Kinijoje klubą treniravęs krepšinio specialistas kol kas dar neatverčia visų savo kortų – galimos savo kariaunos sąrašo jis antradienį dar nepateikė, visą dėmesį skyrė ekipos pasirengimo tvarkaraščiui. Visų rinktinės kandidatų išplėstinį sąrašą jis žada pateikti gegužės viduryje, o liepą į pirmąją stovyklą greičiausiai suvažiuos 15-17 žaidėjų.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Skirtumas tarp praėjusių metų Europos čempionato ir šių pasaulio pirmenybių – tai jų trukmė. Šios pirmenybės Ispanijoje bus trumpesnės – tik porą savaičių. Todėl mes dabar organizuojame daugiau kontrolinių mačų, nes norime geriausią fizinę formą pasiekti ne įpusėjus turnyrui, o jam prasidedant. Šiemet gali pasikeisti ir ekipos sudėtis – gali atsirasti naujų jaunų žaidėjų“, – sakė rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

Yra problemų dėl krepšininkų sveikatos

Rinktinės strategas J.Kazlauskas antradienį Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė, kad jau yra bendravęs su didžiąja dalimi jam reikalingų krepšininkų ir patvirtino, kad nė vienas iš kandidatų neištarė „ne“.

„Daug kas nori pailsėti, bet pareiga šaukia. Gal ir aš norėčiau pailsėti. Bet ne apie tai... Rinktinėje, žinoma, yra problemų. Yra keli blogi medikų signalai. Jie tikina, kad reikėtų kalbėti apie kelis kandidatus vienaip, bet aš tikiuosi, kad patys krepšininkai ir prognozės bus kitos. Tačiau rinktinės branduolys, aš tikiuosi, liks. Turime atsižvelgti ir į turimas problemas – reikia daugiau skirti dėmesio jaunimui, todėl buriame ir antrąją rinktinę“, – aiškino nacionalinės ekipos strategas J.Kazlauskas.

Pagal turimas mano žinias, šiemet gali pasikeisti ir ekipos sudėtis – gali atsirasti naujų jaunų žaidėjų, – sakė rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

Išplėstiniame ir kol kas neskelbiamame Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše kol kas yra 27 pavardės, bet FIBA paraiškoje bus greičiausiai 24-os.

Kalbėdamas apie „šviežią kraują“ – jaunus kandidatus, Jonas Kazlauskas kaip realius kandidatus įvardijo Lietuvos krepšinio federacijos prezidento sūnų Domantą Sabonį ir Mindaugą Kuzminską, kuris jau žaidė Europos pirmenybėse.

„Labiausiai liūdina tai, kad nematau jokių pozityvių postūmių įžaidėjų grandyje, tai yra didžiausia mūsų problema. Nėra nieko naujo. Tarp jaunų ir tikrai vertų dėmesio žaidėjų galiu įvardinti Domantą Sabonį, Mindaugą Kuzminską. Kinijoje, kai dirbau, sekiau Donato Motiejūno pasirodymą NBA, geras išvadas, greičiausiai, padarė po pastarųjų įvykių Jonas Valančiūnas“, – dėstė J.Kazlauskas.

Pasirengimo pradžia – liepos 8-oji

Rinktinės treneris teigė, kad nacionalinės ekipos kandidatai į pirmąją stovyklą susirinks liepos 8-18 dienomis Palangoje, po to persikels į Kauną ir ten bus nuo liepos 19-osios iki 24 dienos. Po dienos krepšininkai persikels į Šiaulius ir Panevėžį, kur treniruosis tris dienas, o jau liepos 29 dieną atvyks stovyklai į Vilnių.

Po to Lietuvos rinktinės lauks išvyka į Suomiją. Nuo rugpjūčio 5-osios iki 18 dienos krepšininkai treniruosis Klaipėdoje ir Kaune, o rugpjūčio 19-23 dieną išvyks kontrolinių dvikovų į Slovėniją.

Paskutinis pasirengimo ciklas vyks Kroatijoje rugpjūčio 24-27 dienomis, o jau po dienos iš Zagrebo Lietuvos rinktinės dvyliktukas išskris į pasaulio pirmenybes Ispanijoje, Gran Kanarijos miestą.

Planetos pirmenybes Ispanijoje lietuviai pradės D grupėje, kurioje taip pat varžysis Angolos, Pietų Korėjos, Slovėnijos, Meksikos ir Australijos krepšininkai. Čempionatas Ispanijoje vyks rugpjūčio 30 – rugsėjo 14 dienomis.

Į šį čempionatą Lietuvos rinktinė kelialapį iškovojo Slovėnijoje 2013-siais vykusiame Europos krepšinio čempionate, kai pelnė sidabro medalius.

Prieš ketverius metus Turkijoje surengtame pasaulio čempionate stratego Kęstučio Kemzūros treniruojami lietuviai laimėjo bronzos medalius. Tąkart mūsų ekipa kelialapį į pirmenybes nusipirko iš FIBA už pusę milijono eurų.

Sutartis su „Vičiūnų grupe“

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pasirengimą nacionalinių vyrų, moterų bei jaunimo rinktinių varžyboms pradeda turėdama pagrindinį rėmėją – „Vičiūnų grupę“. Antradienį Vilniuje buvo sudaryta paramos sutartis ir pristatyti rinktinių pavasario bei vasaros planai.

„Vičiūnų grupė“ labai padėjo mums rengiant 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionatą. Dabar ji mums padeda siekti užsibrėžto tikslo – kelialapio į 2016-ųjų olimpines žaidynes“, – sakė LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

Sutartis sudaryta dvejiems metams. Ženkli pinigų suma skiriama ne tik vyrų, bet ir moterų krepšiniui, kuriam parama yra ypač aktuali.

„Sportą, o ypač vyrų ir moterų krepšinį, remiame jau ne vienerius metus. Manome, kad nuoseklumas ir aktualumas yra rėmimo sėkmės garantas. Krepšininkai rungtyniauja daugelyje ES šalių. Jie garsina Lietuvą ir neša gerąją naujieną apie savo kraštą, o mūsų VIČI prekės ženklas jau atpažįstamas beveik visose Europos šalyse“, – sakė „Vičiūnų grupės“ valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis.

Pasak V.Matijošaičio, simboliška, kad svarbiausios vyrų rinktinės varžybos šiais metais vyks Ispanijoje – šalyje, kurioje „Vičiūnų grupė“ turi fabriką.

Kitų rinktinių planai

Nacionalinė moterų krepšinio rinktinė jau gegužę pradeda pasirengimą atrankai į 2015 metų Europos čempionatą.

Trenerio Manto Šerniaus vadovaujama moterų rinktinė gegužės 5–25 dienomis stovyklaus Druskininkuose, o gegužės 26 – birželio 23 d. treniruočių ir varžybų stovykla su pertraukomis vyks Kėdainiuose.

Stovyklų metu Lietuvos moterų rinktinė žais kontrolines rungtynes su Ukrainos, Latvijos, Švedijos ir Kinijos krepšininkėmis. Atranką į Europos čempionatą Lietuvos krepšininkės pradės birželio 8 d. Kėdainiuose rungtynėmis su Makedonija. Atrankos ciklo metu taip pat teks kautis su Didžiosios Britanijos ir Belgijos rinktinėmis.

16-mečių, 18-mečių ir 20-mečių rinktinės rengtis Europos čempionatams pradės gegužės pabaigoje.

Lietuvos vyrų nacionalinės rinktinės varžybų planas (2014)

Varžybos:

FIBA pasaulio krepšinio čempionatas (rugpjūčio 30 – rugsėjo 14 d.)

Gran Kanarija, Barselona, Madridas (Ispanija)

Treneriai:

Vyriausiasis treneris – Jonas Kazlauskas

Treneris – Gintaras Krapikas

Treneris – Darius Maskoliūnas

Treneris/skautas – Benas Matkevičius

Fizinio parengimo treneris – Sigitas Kavaliauskas

Pasiruošimo planas:

Liepos 07 – liepos 18 d. Treniruočių stovykla Palangoje

Liepos 19 – liepos 24 d. Treniruočių stovykla Kaune

Liepos 25 – liepos 28 d. Treniruočių stovykla Šiauliuose ir Panevėžyje

Liepos 29 – rugpjūčio 2 d. Treniruočių stovykla Vilniuje

Rugpjūčio 3 – rugpjūčio 5 d. Išvyka į Suomiją

Rugpjūčio 5 – rugpjūčio 11 d. Treniruočių stovykla Klaipėdoje

Rugpjūčio 12 – rugpjūčio 18 d. Treniruočių stovykla Kaune

Rugpjūčio 19 – rugpjūčio 23 d. Išvyka į Slovėniją

Rugpjūčio 24 – rugpjūčio 27 d. Treniruočių stovykla Kroatijoje

Rugpjūčio 28 d. Skrydis iš Zagrebo į Gran Kanariją (Ispanija)

Draugiškos rungtynės:

Liepos 26 d. Lietuva – Latvija, „Šiaulių arena“

Liepos 28 d. Lietuva – Gruzija, „Cido“ arena, Panevėžys

Liepos 30 d. Lietuva – Gruzija, „Siemens“ arena, Vilnius

Rugpjūčio 4 d. Suomija – Lietuva, Helsinkis, Suomija

Rugpjūčio 8 d. Lietuva – Ukraina, „Švyturio“ arena, Klaipėda

Rugpjūčio 9 d. Lietuva –Suomija, „Švyturio“ arena, Klaipėda

Rugpjūčio 11 d. Lietuva – Australija, „Švyturio“ arena, Klaipėda

Rugpjūčio 16-18 d. Tarptautinis krepšinio turnyras Kaune

Rugpjūčio 16 d. Lietuva – Graikija, „Žalgirio“ arena, Kaunas

Rugpjūčio 17 d. Lietuva – Naujoji Zelandija, „Žalgirio“ arena, Kaunas

Rugpjūčio 18 d. Lietuva – Slovėnija, „Žalgirio“ arena, Kaunas

Rugpjūčio 21 d. Lietuva – Brazilija, Liubliana, Slovėnija

Rugpjūčio 22 d. Lietuva – Iranas, Liubliana, Slovėnija

Rugpjūčio 23 d. Lietuva – Slovėnija, Liubliana, Slovėnija

Rugpjūčio 26 d. Lietuva – Kroatija, Zagrebas, Kroatija

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką