2014 09 11 /23:10

Pasaulio čempionato pusfinalyje amerikiečiai leido kautis tik du kėlinius: Lietuva – JAV 68:96

Lietuvos krepšinio rinktinė Pasaulio krepšinio čempionato pusfinalyje nesugebėjo rimčiau pasipriešinti JAV rinktinės žvaigždėms. Du kėlinius puikiai su amerikiečiais kovoję lietuviai sugriuvo trečiajame ketvirtyje ir turėjo pripažinti triuškinamą pralaimėjimą – 68:96 (16:21, 19:22, 14:33, 20:19).
Jonas Valančiūnas prieš DeMarcusą Cousiną
Jonas Valančiūnas prieš DeMarcusą Cousiną / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Iš visų jėgų kovoję lietuviai su amerikiečiais apylygiai žaidė 20 minučių. Po dviejų ketvirčių JAV pranašumas siekė tik 8 taškus (43:35), bet lietuviams itin nekrito – 31 proc. bendras taiklumas, vos 1/8 trit. per du ketvirčius. Jei būtų kritę, rezultatas būtų buvęs kitoks, nes pirmus du kėlinius amerikiečiai mūsų aikštės pusėje turėjo daug vargo.

Antrajame ketvirtyje puikiai pasirodė M.Kuzminskas, per 10 minučių surinkęs 12 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius. Iki šio mačo per 5 susitikimus puolėjas iš viso buvo surinkęs tik 12 taškų ir atkovojęs 2 kamuolius.

Vis dėlto, po pertraukos svajonės apie pergalę greitai išgaravo. Amerikiečiai ketvirtį pradėjo 10 taškų be atsako ir po trijų minučių turėjo jau 20 taškų pranašumą (55:35).

Per likusį laiką sutrikę lietuviai nesugebėjo pasipriešinti JAV krepšininkams. Mūsiškiams fatališkai nekrito, koją kišo ir daugybė klaidų. Nepaisant to, Lietuvos rinktinė iš Barselonos „Palau Sant Jordi“ arenos buvo išlydėta gausiais aplodismentais.

Lietuva: M.Kuzminskas (6/8 dvit., 9 atk. kam., 2 blok.) ir J.Valančiūnas (2/5 dvit., 11/13 baud., 7 atk. kam., 8 išprov. praž.) po 15, A.Juškevičius (1/4 dvit., 0/4 trit., 10/10 baud.) 12, M.Pocius 10, D.Lavrinovičius 9, R.Seibutis 3, J.Mačiulis ir D.Motiejūnas po 2, Š.Vasiliauskas, S.Jasaitis ir P.Jankūnas taškų neįmetė.

JAV: K.Irvingas (6/10 dvit.) 18, J.Hardenas (3 perimt. kam.) ir K.Thompsonas (5/7 dvit.) po 16, S.Curry 13.

Praž.: 20 – 27

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – JAV 68:96 (16:21, 19:22, 14:33, 20:19)

10 min. A.Drummondas nepataikė keturių iš eilės baudų metimų, nusiėmė kamuolį puolime, tačiau neįmetė iš po krepšio. J.Valančiūno dvitaškis su pražanga leido vėl kiek sumažinti pranašumą – 68:94.

7 min. K.Irvingas tritaškiu užbaigė JAV rinktinės seriją 7:0 – 89:58.

5 min. Abi komandos sunkiai rinko taškus. Vienoje Lietuvos atakų A.Davisas pražanga sustabdė D.Motiejūną, po to gavo ir techninę pražangą bei baigė savo pasirodymą rungtynėse. A.Juškevičius sumetė baudas – 58:82.

3 min. Po K.Irvingo dvitaškio M.Pocius pagaliau pataikė ir tolimą metimą – 56:80.

2 min. Ketvirtis prasidėjo M.Pociaus, A.Daviso ir M.Kuzminsko dvitaškiais – 53:78.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – JAV 49:76 (16:21, 19:22, 14:33)

10 min. Klaidos ir toliau kišo koją, o amerikiečiai bėgo greitai ir atakavo negailestingai – 49:76.

9 min. Žaidimą kiek pavyko išlyginti, tačiau neatkovojami kamuoliai ir klaidos neleido pagalvoti apie bandymą vytis varžovus – 45:70.

7 min. D.Cousinsas įmetė dvitaškį, o greitoje atakoje D.Motiejūnas gavo nesportinę pražangą, stabdydamas J.Hardeną. Pastarasis sumetė baudas, o po to įsmeigė tritaškį – 43:68.

6 min. A.Juškevičiaus baudų metimai kiek sumažino rezultatą – 43:61.

5 min. Sapnas baigėsi, Lietuvos rinktinė visiškai pakriko ir nieko negalėjo padaryti nei puolime, nei gynyboje. Amerikiečiai jau smaginosi – 61:39.

3 min. Amerikiečiai bandė aktyviai gintis, tačiau S.Curry užsidirbo ketvirtąją pražangą, gaudydamas R.Seibutį. Gynėjas prie baudų metimo linijos pelnė pirmuosius Lietuvos taškus ketvirtyje. Amerikiečiai į tai atsakė staigiais 4 taškais ir pasiekė 20 taškų pranašumą – 55:35.

2 min. A.Davisas pataikė dar kartą, J.Hardenas smeigė tritaškį JAV krepšininkai nutolo – 35:53.

1 min. Pirmoje atakoje JAV rinktinė prarado kamuolį, tačiau drąsiai po krepšiu veržęsis A.Juškevičius neįmetė. Amerikiečiai netrukus pataikė dvitaškį ir tritaškį – 35:48.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mike'as Krzyzewski

Antrasis kėlinys: Lietuva – JAV 35:43 (16:21, 19:22)

Faktas: per penkias žaistas rungtynes čempionate M.Kuzminskas buvo iš viso įmetęs 12 taškų ir atkovojęs 2 kamuolius. Per vieną kėlinį su JAV rinktine jis įmetė 12 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

10 min. K.Irvingas pataikė iš vidutinio nuotolio (43:35), abi komandos surengė po vieną nesėkmingą ataką, o D.Lavrinovičiaus tritaškis nesiekė lanko – 35:43.

9 min. Lietuviai nesugraibė kamuolių po savo krepšiu ir R.Gay'us pataikė du taškus su pražanga – 32:41. D.Cousinsas užsidirbo techninę pražangą. R.Seibutis pataikė tik vieną baudos metimą, o D.Lavrinovičius išprovokavo pražangą ir sumetė baudas – 35:41.

Per kėlinį 12 taškų surinkęs ir 7 kamuolius atkovojęs M.Kuzminskas sėdo ant suolo.

8 min. Po ilgokos pertraukos pataikė D.Cousinsas, tačiau M.Kuzminskas ir vėl atsakė dvitaškiu.

7 min. Abi komandos ir vėl sustojo kone visai minutei.

6 min. K.Thompsonas pataikė dar vieną metimą iš vidutinio nuotolio, tačiau J.Valančiūnas išprovokavo pražangą. Baudos buvo taiklios – 30:36.

5 min. Galingas K.Fariedo dėjimas (34:26), į kurį tuo pačiu atsakė M.Kuzminskas, atsikovojęs kamuolį po netaiklaus metimo.

4 min. M.Kuzminskas įmetė dar kartą, o A.Juškevičius pridėjo baudų metimus – 26:32.

3 min. K.Thompsonas įmetė iš po krepšio, lietuviai suklydo ir tas pats žaidėjas greitoje atakoje pelnė dar du taškus – 22:32.

2 min. Dar du M.Kuzminsko taškai, puikiai sužaidus vienas prieš vieną prieš J.Hardeną. S.Curry atsakė tritaškiu – 20:28. M.Kuzminskas vėl ėmėsi iniciatyvos ir išprovokavo pražangą, kuri S.Curry buvo trečioji. Puolėjo ranka šįkart nesudrebėjo – 22:28.

1 min. Besibaigiant ketvirčiui J.Kazlauskas gavo techninę pražangą, tad antrasis kėlinys prasidėjo taikliomis S.Curry baudomis – 23:16. M.Kuzminskas po puikaus perdavimo įkalė iš viršaus, tačiau K.Fariedas atsakė dvitaškiu su pražanga – 25:18.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Martynas Pocius ir Kyrie Irvingas

Pirmasis kėlinys: Lietuva – JAV 16:21

10 min. D.Rose'as pelnė pirmuosius savo taškus. D.Cousinso metimą blokavęs P.Jankūnas susižeidė koją – jam prireikė pagalbos paliekant aikštę. Paskutinę akimirką M.Pociui buvo užfiksuota pražanga, nors atrodė, kad D.Cousinsą jis blokavo „švariai“. Po JAV žaidėjo taiklios baudos ketvirtis baigėsi amerikiečiams pirmaujant 21:16.

9 min. Lietuvos rinktinės žaidėjai apsigindavo, tačiau niekaip neįmesdavo patys. Po pražangos prieš D.DeRozaną JAV pranašumas pasiekė 5 taškus – 18:13. D.Lavrinovičius įsmeigė tritaškį, o apsigynus M.Kuzminskas išprovokavo pražangą, tačiau prametė baudas – 16:18.

8 min. Trečias taiklus amerikiečių tritaškis, pataikė K.Thompsonas – 13:16.

7 min. Atakuoti lietuviams nesisekė, o amerikiečiai dažnai klydo. Vis dėlto, greitoje atakoje K.Irvingas tritaškiu atstatė lygybę – 13:13.

6 min. Kelios iš eilės abiejų komandų atakos buvo nesėkmingos, o tylą iš po krepšio nutraukė M.Pocius – 13:10.

5 min. K.Fariedas taip pat prasižengė antrą sykį. J.Valančiūnas dar kartą persvėrė rezultatą – 11:10.

4 min. Du kartus iš eilės Lietuvos rinktinė sugebėjo perimti kamuolį. J.Hardenas taip pat gavo antrą pražangą. Amerikiečiai per tris minutes surinko 5 komandines pražangas. D.Motiejūnas prametė abi baudas. K.Fariedas pataikė tik vieną baudą, o J.Mačiulis įmetė iš po krepšio – 9:7. Pirmą tritaškį pataikė JAV, po K.Thompsono metimo JAV pirmavo 10:9.

3 min. S.Curry greitoje atakoje išlygino rezultatą, tačiau tuo pat metu K.Fariedas nustūmė J.Valančiūną ir gavo pražangą – 6:6. R.Seibutis baudos aikštelėje surado J.Valančiūną ir S.Curry beliko prasižengti – antroji gynėjo pražanga. „Centras“ pataikė antrą baudos metimą – 7:6.

2 min. Amerikiečiai į priekį nulėkė itin greit ir D.Motiejūnas prasižengė prieš K.Fariedą, kuris išlygino rezultatą – 4:4. J.Mačiulis nepataikė tritaškio, o D.Motiejūnas gynyboje atliko įspūdingą bloką. A.Juškevičius išprovokavo antrą pražangą ir vėl pataikė baudas – 6:4.

1 min. Pirmoji Lietuvos rinktinės ataka buvo sėkminga – iš po krepšio įmetė J.Valančiūnas. A.Davisas netrukus atsakė tuo pačiu. A.Juškevičius išprovokavo pražangą ir pataikė abi baudas – 4:2.

Lietuvos starto penketas: A.Juškevičius, R.Seibutis, J.Mačiulis, D.Motiejūnas ir J.Valančiūnas.

Šių metų Pasaulio čempionate JAV rinktinė skina vien pergales. C grupėje amerikiečiai triuškino Suomiją (114:55), Turkiją (98:77), Naująją Zelandiją (98:71), Dominikos Respubliką (106:71) ir Ukrainą (95:71). Aštuntfinalyje NBA žvaigždėms nepasipriešino Meksika (86:63), o ketvirtfinalyje – Slovėnija (119:76).

Mažiausiu skirtumu amerikiečiams pralaimėjo Turkija (21 taško skirtumu), o per vieną ketvirtį JAV rinktinė mažiausiai įmetė Ukrainai – 14 taškų.

Prieš rungtynes JAV treneris Mike'as Krzyzewskis negailėjo pagyrų Lietuvai bei teigė, kad Ispanijos pralaimėjimas prancūzams yra įspėjimas ir jo komandai.

Jonas Kazlauskas žadėjo negailėti jėgų galimai kovai dėl trečiosios vietos ir norės, kad komanda žaistų iš visų jėgų.

Pastarąjį kartą 2004 metais Lietuva įveikė JAV Atėnų olimpinių žaidynių grupės varžybose. Vienintelis šios rinktinės narys Kšištofas Lavrinovičius jau tada rungtyniavo už Lietuvą.