-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Istorinė, 500-oji pergalė: Lietuvos rinktinė patiesė ir slovėnus – 80:76

Pirmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje Lietuvos krepšinio rinktinė sužaidė jau paskutines kontrolines rungtynes namuose prieš Pasaulio krepšinio čempionatą Ispanijoje. Jau dešimtosiose rungtynėse lietuviai nugalėjo grupės kaimynus slovėnus, triumfavo turnyre ir pakilia gaida išvyks į Liublijaną. Beje, tai buvo jau 500-oji Lietuvos rinktinės pergalė.
Vyrų rinktinė
Vyrų rinktinė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Lietuva – Slovėnija 80:76 (17:22, 19:20, 21:12, 23:22)

Tai buvo istorinė, 500-oji Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pergalė bei 100-oji Jono Kazlausko pergalė vyriausiojo rinktinės trenerio poste.

Iš viso Lietuvos krepšininkai nuo 1925 metų sužaidė 783 rungtynes, iškovojo 500 pergalių bei patyrė 281 pralaimėjimą, o dar du susitikimai baigėsi lygiosiomis.

Jonui Kazlauskui iškovoti 100 pergalių su rinktine prireikė 142-jų rungtynių.

Lietuviai, kaip jau tapo įprasta, rungtynes pradėjo vangiai ir leido įsižaisti slovėnams, kurie šiose rungtynėse vertėsi be vieno iš lyderių Gorano Dragičiaus. Net 19 kartų suklydę lietuviai po pirmųjų dviejų kėlinių atrodė tikrai prastai. Trečiajame kėlinyje ugnelė sugrįžo ir rezultatas jau buvo palankus šeimininkams.

Tai buvo istorinė 500-oji Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pergalė bei 100-oji Jono Kazlausko pergalė vyriausiojo rinktinės trenerio poste.

Tiesa, intrigos šiose rungtynėse tai visai nepanaikino. Iš toli svarbiausiais momentais taikliai šaudę slovėnai dar ne kartą privertė suabejoti, kad dešimta pergalė bus pasiekta. Tačiau lietuviai rungtynių pabaigoje sužaidė sėkmingiau ir vietos žiūrovų nenuvylė.

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinė įtikinamai atrodė po krepšiais ir iš viso atkovojo net 41 kamuolį.

Šįkart Lietuvos rinktinę į priekį vedė Jono Valančiūno ir Pauliaus Jankūno duetas, kurie pelnė po 14 taškų įnirtingai grūmėsi dėl atšokusių kamuolių. 13 taškų surinko paskutinėmis minutėmis nuo baudų metimų linijos neklydęs Mantas Kalnietis.

Slovėnijos rinktinėje 18 taškų surinko net keturis tritaškius pataikęs M.Zupanas. Tris tritaškius ir 17 taškų pridėjo K. Prepeličius.

Antroje vietoje su dviem pergalėmis liko Graikijos krepšininkai, pirmosiose trečiojo turo rungtynėse pirmadienį 95:65 (26:23, 24:25, 28:11, 17:6) sutriuškinę visas tris nesėkmes patyrusią ir ketvirtojoje pozicijoje likusią Naujosios Zelandijos ekipą.

Naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas Jonas Valančiūnas. Be jo į simbolinį turnyro penketuką pateko Kirkas Penney, Kostas Papanikolaou, Goranas Dragičius ir Paulius Jankūnas.

Galutinė turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Lietuva 3 0 251:222
2. Graikija 2 1 241:222
3. Slovėnija 1 2 227:233
4. Naujoji Zelandija 0 3 218:260

Lietuva: J.Valančiūnas 14 (7 atk. kam.), P.Jankūnas 14 (9 atk. kam.), M.Kalnietis 13, D.Lavrinovičius 7, D.Motiejūnas 7, M.Kuzminskas 6 (8 atk. kam.), J.Mačiulis 6, M. Pocius 5, R.Seibutis 4, Š.Vasiliauskas 2, S.Jasaitis 2.

Slovėnija: M.Zupanas 18, K.Prepeličius 17, E.Muričius 11, J.Klobučaras 10, Z.Dragičius 8, A. Omičius 6, U.Slokaras 4, J.Blažičius 2.

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Slovėnija 80:76 (17:22, 19:20, 21:12, 23:22)

40 min. K. Prepeličius pataikė dar vieną tritaškį, o P.Jankūnas pasižymėjo dvitaškiu ir artino lietuvius prie dar vienos pergalės. Nuostabus Manto Kalniečio tritaškis, po kurio slovėnai dar kartą prašė pertraukėlės ir jau E.Muričius smeigė tritaškį, po kurio pasitarti reikėjo lietuviams. Slovėnai prasižengė, bet M.Kalnietis neklysdamas sumetė baudos metimus. Tačiau E.Muričius ir vėl pataikė iš toli. M.Kalniečiui ir vėl teko mesti baudos metimus ir užtikrinti Lietuvos pergalę.

38 min. Po D.Motiejūno dvitaškio lietuviai buvo priekyje 66:65. Mantas Kalnietis pataikė trečiąjį lietuvių tritaškį šiose rungtynėse ir pasiuntė slovėnus pasitarti – 69:65

37 min. Po M.Zupano pražangos P.Jankūnas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 64:65

36 min. J. Klobučaras vėl išvedė slovėnus į priekį, o J.Kazlauskas prašė pasitarimo – 63:65

35 min. Simo Jasaičio dvitaškis sumažino atsilikimą iki dviejų taškų. Po M.Kalniečio perdavimo rezultatą lygino J.Mačiulis – 63:63

33 min. K. Prepeličius tritaškiu išlygino rezultatą. Z.Dragičius išvedė svečius į priekį – 59:61

32 min. K. Prepeličius kėlinį pradėjo dvitaškiu. D.Motiejūnas įmetė du baudos metimus. J.Mačiulis prasižengė ketvirtąjį kartą – 59:56

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Slovėnija 57:54 (17:22, 19:20, 21:12)

30 min. Į aikštę sugrįžęs D.Motiejūnas persvėrė rezultatą. Prieš lemiamą ketvirtį lietuviai pirmavo trimis taškais.

28 min. Taiklus P.Jankūno tolimas metimas privertė minutės pertraukėlės prašyti Slovėnijos trenerį. J.Mačiulis išlygino rezultatą taikliais baudos metimais – 54:54

27 min. Slovėnai neteko U.Slokaro, kuris gavo jau penktąją pražangą. J.Valančiūnas neklydo nuo baudų metimo linijos. M.Zupanas atsakė dvitaškiu – 49:54

26 min. J.Valančiūnas pelnė du taškus su pražanga, bet baudos metimo nerealizavo. Nesėkminga lietuvių ataka kainavo dar vieną varžovų tritaškį – 47:52

24 min. M.Zupanas pataikė trečią tritaškį iš trijų, P.Jankūnas atsakė dvitaškiu – 45:49

23 min. Žiūrovus ant kojų pakėlė J.Valančiūno dėjimas. Z.Dragičius turėjo atsakymą, bet po to jau M.Kalnietis pelnė pirmuosius taškus su pražanga – 43:46

22 min. M.Kuzminskas būdamas laisvas nepataikė tritaškio, bet kamuolį atkovojo ir du taškus pelnė P.Jankūnas – 38:44

21 min. Slovėnai kėlinį pradėjo greitais taškais, kuriuos uždirbo A.Omičius – 36:44

Antrasis kėlinys: Lietuva – Slovėnija 36:42 (17:22, 19:20)

20 min. Po Z.Dragičiaus pražangos du baudos metimus pataikė M.Kuzminskas. Dar du pridėjo ir P.Jankūnas, bet slovėnai prieš didžiąją pertrauką turėjo šešių taškų pranašumą.

19 min. M.Pociui beliko neviltingai šypsotis užsidirbus jau ketvirtą asmeninę pražangą. Jį keitė S.Jasaitis.

16 min. Martynas Pocius už kalbas ir nepasitenkinimą teisėjo darbu gavo techninę pražangą ir slovėnai pelnė keturis taškus iš eilės. J.Kazlauskas paprašė pasitarimo – 30:36

15 min. Du taškus su pražanga pelnė D.Lavrinovičius. E. Muričius pataikė pirmą savo tritaškį, D.Lavrinovičius atsakė dviem taškais – 30:32

14 min. Po puikaus D.Lavrinovičiaus perdavimo dvitaškį pataikė M.Kuzminskas, mažindamas skirtumą iki dviejų taškų – 25:27

13 min. K. Prepeličius įsmeigė tritaškį, o Š.Vasiliauskas atsakė dvitaškiu. Du taškus pridėjo ir R.Seibutis – 23:27

12 min. D.Lavrinovičius sumetė baudos metimus po M.Zupano pražangos.

11 min. Lietuviai leido M.Zupanui pelnyti jau aštuntą tašką ir matydamas stringantį orkestrą Jonas Kazlauskas paprašė minutės pertraukėlės – 17:24

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Slovėnija 17:22

10 min. Kėlinį krepšininkai užbaigė mėtydami baudos metimus. Renaldas Seibutis abu įmetė, Darjušas Lavrinovičius – prametė.

8 min. A.Omičius vėl išvedė slovėnus į priekį. M.Zupanas pridėjo tritaškį. Jonas Mačiulis atsakė dvitaškiu su pražanga. Lietuvius neramino antras M.Zupano tritaškis iš eilės – 15:20

7 min. M.Zupanas užsidirbo nesportinę pražangą prieš J.Valančiūną ir uteniškis sumetė du baudos metimus – 13:12

6 min. Jonas Valančiūnas lygino rezultatą dviem taškais ir pražanga – 12:10

5 min. J. Klobučaras pelnė du taškus ir išvedė slovėnus į priekį – 8:10

4 min. Jonas Valančiūnas pelnė du taškus su pražanga. Rezultatą lygino Z.Dragičius – 8:8

3 min. A. Omičius atsakė dėjimu, tačiau jau kitos atakos metu Martynas Pocius žiūrovams padovanojo taiklų tolimą metimą. Slovėnai niekur nesitraukė ir pataikė du dvitaškius iš eilės – 5:6

2 min. Po puikios atakos ir Manto Kalniečio perdavimo pirmuosius taškus pelnė Mindaugas Kuzminskas – 2:0

Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Martynas Pocius, Mantas Kalnietis, Jonas Valančiūnas, Mindaugas Kuzminskas ir Donatas Motiejūnas.

Slovėnija: U. Slokaras, Z. Dragičius, J. Klobučaras, A. Nikoličius, A. Omičius.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?