2014 09 07 /20:36

Per kančias pasiekta saldi pergalė: Lietuva – Naujoji Zelandija 76:71

Lietuvos krepšinio rinktinė sekmadienį Pasaulio krepšinio čempionato aštuntfinalyje vargais negalais palaužė Naujosios Zelandijos krepšininkų pasipriešinimą – 76:71 (23:9, 13:17, 22:24, 18:21). Kovingai ir grubiai žaidę varžovai kovojo iki paskutinės akimirkos ir ketvirtajame kėlinyje net pirmavo, tačiau Lietuvos krepšininkai sugebėjo nepalūžti ir keliauja į ketvirtfinalį. Naujosios Zelandijos krepšininkai prakirto J.Mačiulio antakį, vėliau pagalbos reikėjo ir S.Jasaičiui.
Renaldas Seibutis prieš Kirką Penney
Renaldas Seibutis prieš Corey Websterį

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Rungtynių pradžia nežadėjo nieko blogo – priešingai, atrodė, kad Naujosios Zelandijos rinktinę pavyks sudoroti lengvai. Pirmame ketvirtyje lengvai taškus rinkę lietuviai susikrovė saugų pranašumą – 23:9. Antrojo ketvirčio pabaigoje po trumpos atkarpos varžovai kiek sumažino persvarą (25:36), tačiau po pirmosios dalies ji išliko dviženklė – 36:26.

Trečiajame kėlinyje žaidimas jau klostėsi taškas į tašką, tačiau Lietuvai išlaikant 6-10 taškų persvarą. Nuaidėjus trečiojo kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai pirmavome 58:50.

Lemiamą ketvirtį varžovai pradėjo trimis tritaškiais iš eilės ir po trijų su puse minutės išsiveržė į priekį 59:58. Dar po kelių minučių rezultatas buvo lygus (61:61), tačiau tada darbo ėmėsi kaip liūtas kovojęs J.Valančiūnas. Po jo 4 taškų pranašumas buvo mūsų (65:61), zelandiečiai išlygino dar kartą (65:65), tačiau tai buvo paskutinis pasispardymas.

J.Valančiūnas dominavo po krepšiais, dvi baudas pridėjo D.Motiejūnas (69:65), o nužudė varžovus J.Mačiulio tritaškis likus žaisti minutę – 72:65. Nors per likusį laiką M.Pocius su J.Mačiuliu nepataikė net trijų baudų, tačiau tai laimėti nesutrukdė.

Lietuva: J.Valančiūnas (8/11 dvit., 6/6 baud., 13 atk. kam., 8 išprov. praž.) 22, M.Pocius (2/5 trit., 3/6 baud.) 11, D.Lavrinovičius (2/2 trit.) 10, R.Seibutis (0/4 trit., 5 rez. perd.) 9, D.Motiejūnas (0/3 trit., 8 atk. kam.) 8, Š.Vasiliauskas 3, A.Juškevičius, M.Kuzminskas, P.Jankūnas ir K.Lavrinovičius po 2, S.Jasaitis taškų nepelnė.

Naujoji Zelandija: C.Websteris (7/13 dvit., 3/8 trit.) 26, M.Vukona (10 atk. kam.) 9, K.Penney, T.Websteris ir T.Abercombie po 6.

Lietuva – Naujoji Zelandija 76:71 23:9, 13:17, 22:24, 18:21)

Dvitaškiai: 19/37 (51 proc.) – 20/40 (50 proc.)
Tritaškiai: 6/23 (26 proc.) – 6/22 (27 proc.)
Baudos: 20/28 (71 proc.) – 13/17 (76 proc.)
Atk. kam.: 37 (12/25) – 37 (11/26)
Rez. perd.: 13 – 12
Klaidos: 10 – 14
Perimti kam: 6 – 7
Blokai: 3 – 1
Atsarginių taškai: 30 – 44

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Naujoji Zelandija 76:71 (23:9, 13:17, 22:24, 18:21)

10 min. Martynas Pocius perėmė kamuolį, bet buvo sustabdytas pražanga. Taikli tik viena bauda – 73:65.

M.Vukona įmetė abi baudas – liko 42 sekundės, 73:67. Varžovai ėmėsi pražangų taktikos. Prieš tai kartą prametęs M.Pocius šįkart prametė abukart.

C.Websteris įmetė dvitaškį ir šįkart pražanga sustabdytas J.Mačiulis – pataikė tik kartą. Dvitaškį įmetė C.Websteris – 74:71.

Baudų mesti stojo M.Pocius ir pagaliau pataikė abi – 76:71. Sirgaliai jau traukė – „Mes laimėjom“. Varžovai bandė išprovokuoti pražangą, tačiau teisėjas nieko neižvelgė ir liko 4,5 sek. Zelandiečiai prarado kamuolį ir lietuviai turėjo 3 sek. džiaugsmo.

9 min. Sunkiai, tačiau pavyko apsiginti! Varžovai atkovojo kamuolį puolime, išprovokavo pražangą, tačiau galiausiai suklydo. JONAS MAČIULIS įsmeigė tritaškį – 72:65.

8 min. Ir vėl lygu – pataikė M.Vukona. Netrukus dar vieną dvitaškį įmetė J.Valančiūnas, lietuviai apsigynė, o D.Motiejūnas išprovokavo pražangą ir sumetė baudas – 69:65.

7 min. D.Motiejūnas vėl prametė laisvas nuo trijų taškų linijos, tačiau J.Valančiūnas atsikovojo kamuolį, nepataikė, atkovojo dar kartą ir įmetė dvitaškį – 65:61. T.Abercombie taip pat pataikė – 65:63.

6 min. Po C.Websterio baudų ir vėl lygu – 61:61. J.Valančiūnas ir toliau gelbėjo Lietuvos rinktinę, sugriebęs kamuolį puolime ir išprovokavęs jau aštuntąją pražangą. Baudas jis pataikė užtikrintai – 63:61. D.Motiejūnas privertė M.Vukoną sužingsniuoti.

5 min. Krepšys visiškai užsirišo – D.Motiejūnas nepataikė tritaškio laisvas. Dėl kamuolio kovojęs J.Valančiūnas išprovokavo pražangą ir pataikė abi baudas – 60:59.

Apsiginti pavyko ir varžovai vėl prasižengė – itin greit penkias komandines pražangas surinkę zelandiečiai lietuviams suteikė puikų pranašumą. J.Mačiulio ranka prie linijos sudrebėjo – 61:59.

4 min. Nors įmesti J.Mačiuliui nepavyko, tačiau pagaliau apsigynėme. Sužaidus 3 su puse minutės ketvirčio rezultatas – 9:0 varžovų naudai.

3 min. Dar vienas tritaškis į mūsų krepšį – 58:56. Lietuvos rinktinės ataka vėl buvo nesėkminga ir C.Websteris tritaškiu persvėrė rezultatą – 58:59.

2 min. Kone minutę trukusi varžovų ataka vos ne vos sustabdyta, tačiau puolime nepasisekė.

1 min. Zelandiečiai ketvirtį pradėjo tritaškiu – 58:53.

Adas Juškevičius prieš Linsdey Taitą

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Naujoji Zelandija 58:50 (23:9, 13:17, 22:24)

10 min. Dvitaškį pataikęs M.Pocius nesugebėjo apsiginti nuo C.Websterio, kuris pataikė nepaisant lietuvio pražangos. Likus žaisti 6 sek. Naujosios Zelandijos krepšininkai buvo netoli – 58:50. Paskutinėmis ketvirčio akimirkomis R.Seibutis atakavo iš vidutinio nuotolio, bet netaikliai.

9 min. K.Lavrinovičius sumetė baudų metimus, lietuviai apsigynė, tačiau po nesėkmingos atakos praleido tritaškį – 56:47.

8 min. D.Lavrinovičius įmetė dvi baudas, tačiau apsiginti niekaip nepavyko (48:40). Užtat D.Lavrinovičius netrukus įmetė ir tritaškį – 51:40. Pagaliau apsigynus jau siautė R.Seibutis, pataikę du taškus su pražanga. Po taiklaus baudos metimo persvara vėl buvo saugi – 54:40.

6 min. Pirmą kartą į aikštę žengęs M.Kuzminskas sužaidė puikiai – net ir grubiai stabdomas kovojo iki pabaigos ir įmetė dvitaškį su pražanga. Bauda buvo netaikli, o K.Penney netrukus įmetė abukart – 46:38.

5 min. D.Lavrinovičius iškart dvitaškiu atstatė dviženklę persvarą – 44:34.

4 min. Dar viena mūsiškių ataka užstrigo ir K.Penney greitoje atakoje įmetė iš po krepšio – 40:34. J.Valančiūnas įmetė dvitaškį, o netrukus blokavo jau trečią varžovų metimą. aikštėje pirmą kartą pasirodė abu broliai Lavrinovičiai.

3 min. R.Seibutis įmetė du taškus, o T.Websteris prasižengė puolime. Po šio epizodo ant grindų liko gulėti S.Jasaitis, jam prireikė medikų pagalbos. Po kokios minutės puolėjas atsistojo pats ir arenos buvo sutiktas aplodismentais.

2 min. Po netaiklaus D.Motiejūno metimo varžovai sumažino atsilikimą iki 8, o netrukus ir iki 6 taškų – 38:32.

1 min. Antra rungtynių dalis prasidėjo dviem J.Valančiūno taškais iš po krepšio. Po S.Jasaičio pražangos K.Penney metė tris baudų metimus ir pataikė du – 38:28.

Lietuvos krepMartynas Pocius prieš Isaacą Fotu

Antrasis kėlinys: Lietuva – Naujoji Zelandija 36:26 (23:9, 13:17)

10 min. Abi komandos apsikeitė nevykusiomis atakomis. Lietuviams liko 10 sek. paskutinei atakai – prie tritaškio tiesiai priešais krepšį kamuolį po derinio gavęs D.Lavrinovičius jo nesugraibė ir prarado. Likus pusantros sekundės I.Fotu stojo prie baudų metimo linijos – pataikė tik kartą ir Lietuva išlaikė dviženklę persvarą – 36:26.

9 min. Varžovai sugebėjo įmesti keturis taškus iš eilės ir J.Kazlauskas paprašė minutės pertraukėlės – 36:25.

7 min. Jonas Valančiūnas! Blokas varžovui paskutinę akimirką, puiki gynyba ir C.Franko nervai neatlaikė – vos netrinktelėjo mūsų „centrui“. Po D.Motiejūno dvitaškio J.Valančiūnas gynyboje blokavo antrą iš eilės metimą.

6 min. J.Valančiūnas po krepšiais žaidė kaip tikras monstras – ėmė viską tiek po savo, tiek po varžovų krepšiu. Po vieno sugriebto kamuolio puolime įmestas dvitaškis ir atstatyta dviženklė persvara (32:21), netrukus pelnytas ir 10-asis taškas – 34:21.

4 min. I.Fotu įmetė dvitaškį su pražanga, bet nepataikė baudos. Naujosios Zelandijos krepšininkai per keturias antro kėlinio minutes įmetė daugiau taškų (10) nei per visą pirmą ketvirtį (9).

3 min. C.Websteris pataikė tritaškį, A.Juškevičius – dvitaškį. C.Websteris netrukus įmetė dar vieną tolimą metimą. Trys iš eilės varžovų tritaškiai pasiekė tikslą. Vis dėlto įskaityti tik du taškai – 28:17.

2 min. Varžovai pataikė pirmąjį tritaškį po 8 nepavykusių bandymų – 23:12. Tolima bomba atsakė ir M.Pocius – 26:12.

Jonas Mačiulis

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Naujoji Zelandija 23:9

10 min. Paskutinėje atakoje T.Websteris perėmė kamuolį iš Š.Vasiliausko, tačiau varžovai neįmetė. Š.Vasiliauskas paskutinę sekundę metė iš savo aikštės pusės ir kamuolys atšoko nuo lanko.

9 min. D.Lavrinovičiui užteko kelių sekundžių ir tritaškis skrodė tinklelį – 20:7. Varžovai atsakė dviem taškais, o M.Pocius irgi pataikė tolimą metimą – 23:9.

8 min. J.Valančiūnas sėdo ant suolo jau turėdamas 6 taškus ir 6 atkovotus kamuolius, atėjo Darjušo eilė.

7 min. Pagaliau! Krepšys pramuštas – Š.Vasiliauskas įsmeigė tritaškį – 15:7. Sulig septintosios minutės pabaiga P.Jankūno dvitaškis Lietuvos rinktinės persvarą pavertė dviženkle – 17:7.

6 min. Naujosios Zelandijos krepšininkai buvo visiškai supančioti lietuvių gynybos, tačiau mūsiškiams taip pat nesisekė atakuoti. J.Valančiūnas pataikė abi baudas – 10:5. Apsigynus nuo atakos J.Valančiūnas įmetė dvitaškį, nors buvo užmynęs ant trijų taškų linijos – 12:7.

5 min. J.Mačiuliui varžovai prakirto antakį, tad puolėjui teko palikti aikštę. Varžovams nepavyko taikyti spaudimo dar savo aikštės pusėje – užfiksuota pražanga K.Penney. Pramestas ir ketvirtas tritaškis – nepataikė A.Juškevičius.

4 min. T.Websteris įmetė antrą kartą, o lietuviai prametė jau trečią savo tritaškį. T.Websteris išprovokavo pražangą ir įmetė baudą – jis įmetė visus penkis varžovų taškus. D.Motiejūnas netrukus vėl stojo mesti baudų, bet ir vėl pataikė tik kartą – 8:5.

3 min. J.Valančiūnas netrukus sudrebino krepšį dėjimu, o zelandiečiai pagaliau pelnė pirmuosius taškus (5:2). Taškų sąskaitą atidarė ir R.Seibutis – 7:2.

2 min. Apsiginta ir nuo antrosios Naujosios Zelandijos atakos – kamuolį perėmė J.Mačiulis. Po krepšiu prasiveržęs R.Seibutis atliko puikų perdavimą D.Motiejūnui, kuris pelnė lengvus du taškus – 3:0.

1 min. Varžovai išmetant ginčą pažeidė taisykles ir kamuolys atiteko lietuviams. Kamuolys pasiekė D.Motiejūną, kuris išprovokavo pražangą, tačiau įmetė tik vieną baudos metimą. Pirmoji varžovų ataka – sustabdyta.

Lietuvos rintktinės starto penketas: Adas Juškevičius, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Naujosios Zelandijos rinktinės pristatymą skaitykite čia.

Naujosios Zelandijos krepšininkai planetos pirmenybių C grupėje užėmė ketvirtąją vietą, iškovoję dvi pergales per penkerias rungtynes.

Pirmosios trys zelandų rungtynės buvo nesėkmingos – po sunkios kovos 73:76 nusileista Turkijai, 63:76 pralaimėta Dominikos Respublikai bei 71:98 – JAV rinktinei. Vis dėlto, paskutinės dvi grupių varžybų dienos buvo sėkmingos – 73:61 įveikta Ukraina, o Suomija nugalėta 67:65.