Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pokalbio rūbinėje neišdavęs Jonas Kazlauskas konstatavo: „Buvome šoke“

Lietuvos krepšinio rinktinė įveikė Latviją. Jonas Kazlauskas
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Jonas Kazlauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Pirma rungtynių pusė buvo pati blogiausia per visą šį sezoną. Mes visiškai praradome koncentraciją, pridarėme klaidų. Aišku, kad padarius per pirmąją mačo dalį 14 klaidų ir pralaimint lentą, yra sunku ką padaryti pergalingo. Buvome šoko būsenoje, reikėjo ieškoti kitų kelių, kaip sugrąžinti komandą atgal į žaidimą. Labai gerai, kad antroje mačo pusėje sugebėjome sugrįžti. Bet pritrūko susiklausymo, koncentracijos ir sėkmės. Būtų keli metimai įkritę iš po krepšio, gal viskas kitaip būtų“, – po nesėkmės Pasaulio krepšinio čempionato rungtynėse su Australija aiškino Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Pergalingai žygiavusi mūsų rinktinė antradienį trečiame D grupės mače buvo priversta nuo akistatos pradžios vytis australus, tačiau sėkmė šįkart nusisuko nuo lietuvių – jie pralaimėjo 75:82, nors po dviejų kėlinių atsiliko triuškinančiu rezultatu 28:47.

„Nėra ko tikėtis laimėti, jei pralošinėji tiek daug taškų, – komentavo nacionalinės ekipos treneris. – Mes turime surasti savyje jėgų žaisti užtikrintai nuo rungtynių pradžios“.

– Ką per akistatos pertrauką sakėte komandos žaidėjams?

– Tegul tai lieka komandos viduje.

– Kodėl rinktinė pradeda žaisti tik trečiame kėlinyje? Taip yra rungtynės po rungtynių.

– Ne visiškai taip yra. Šiandien turėjome didelių problemų su įžaidėju, jo ieškojome ir kol nepastatėme ten Renaldo Seibučio, nieko nebuvo. Tačiau galima pasakyti, kad beveik niekas su šia pozicija nesusitvarkė, tačiau tai tikrai ne Renaldo pozicija.

Žinote, aš prisimenu ankstesnius metus. Kai tik paskelbi galutinį dvyliktuką – jūsų visų puslapiuose nepatekę žaidėjai aiškina, kaip jie gerai žaistų, kokie jie naudingi būtų ir koks treneris yra neteisus, neimdamas vieno ar kito.

O kai ateina Pasaulio krepšinio čempionatas ar kitos svarbios varžybos – žiūrėk, tam žaidėjui ne viskas sekasi. Aš suprantu, kad yra jaunų vaikinų, bet norisi, kad darbas ir pastangos būtų abipusės – juk treneris atiduoda savo žinias, jis kaip tik nori padėti. Ir kuo tas žaidėjas žais geriau, tuo tam treneriui geriau. Norėtųsi žaidėjų savikritiškumo ir situacijos įvertinimo.

Kita vertus, aš jau sakiau, kad mūsų jauni aukšti žaidėjai nėra stabilūs krepšininkai – tikrai tikėjomės daugiau iš tų dviejų aukštų krepšininkų, kovojant dėl lentos, kovojant gynyboje. Mums jų trūko, todėl ir rotacija buvo šiandien labai didelė. Gal pradžioje jie buvo šoke, bet kai jau atsistojome ant kojų, tada buvo galima padėti, tačiau pagalbos nebuvo.

– Kaip jums teisėjų darbas?

– Jau sakiau, nekritikuosiu jų darbo... Bet pasižiūrėkite, iš kur teisėjai. Gal jie savo namuose ir toleruoja tokį nesuprantamą krepšinį.

– Ką manote apie tai, kad Europos rinktinėms negali teisėjauti europiečiai arbitrai?

– Aš daug kartų lankiausi Australijoje ir mačiau, kad jie žaidžia tokį krepšinį – tarp krepšinio ir regbio. Tai labai nepalanku mūsų jauniems įžaidėjams, kurie dar nėra įsibėgėję. Mums trūksta Manto ramybės ir sugebėjimų.

– Galbūt ši nesėkmė nėra tokia jau bloga?

– Aš niekada negalvoju, kad pralaimėjimas yra gerai. Tik žinau, kad reikia vyriškai tai ištverti, padaryti gerą analizę ir nusiteikti kitam mačui, kas po pralaimėjimo nėra lengva. Nemanau, kad prieš Pietų Korėją bus lengvas mačas.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką