Sensacija: iš Pasaulio čempionato Prancūzija išspyrė šeimininkę Ispaniją

Pasaulio krepšinio čempionato šeimininkė Ispanija palieka kovą dėl medalių dar ketvirtfinalyje. Tokia sensacija trečiadienį užfiksuota Madride, kur Europos čempionė Prancūzija šventė pergalę 65:52 (15:15, 20:13, 7:15, 23:9) ir privertė raudoti Ispaniją, kuri dar prieš pirmenybes kliedėjo finalo dvikova su JAV rinktine bei aukso medaliais.
Borisas Diaw ir Pau Gasolis
Borisas Diaw ir Pau Gasolis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Europos čempionai planetos pirmenybių šeimininkams į atlapus kibo nuo pat rungtynių pradžios. Itin aktyviai gynyboje žaidę prancūzai leido ispanams įmesti tik 15 taškų per pirmą ketvirtį. Antrajame prancūzams kiek geriau krito, be to, jie dažnai atsikovodavo kamuolius po savo netaiklių metimų. Tai leido prieš didžiąją pertrauką turėti 7 taškų pranašumą – 35:28.

Antroje mačo pusėje Ispanijos krepšininkai į aikštę žengė labai susikaupę, suaktyvino gynybą ir įpusėjus kėliniui J.C.Navarro penki iš eilės taškai išlygino rezultatą – 39:39. Per antrą ketvirčio pusę itin nesėkmingai krepšį atakavo abi komandos, tačiau į priekį išsiveržė ispanai – 42:41.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo ne mažiau kovingai. Prancūzai netruko atstatyti trijų taškų pranašumą (48:45) ir B.Diaw smeigė tritaškį – 51:45. Buvo likusios dar septynios minutės, tačiau skirtumas laikėsi ties 4-6 taškų riba.

Likus žaisti nepilnas dvi minutes T.Heurtelio dvitaškis grąžino prancūzams 5 taškų pranašumą – 57:52. J.C.Navarro neįmetė labai svarbaus metimo, o T.Heurtelis smeigė tritaškį – 60:52. Po šio smūgio ispanai nebeatsigavo ir turėjo pripažinti Prancūzijos pergalę.

Statistika: Prancūzija – Ispanija

Dvitaškiai: 16/32 (50%) – 18/40 (45%)
Tritaškiai: 6/24 (25%) – 2/22 (9%)
Baudos: 15/20 (75%) – 10/13 (77%)
Atk. kam.: 50 (16/34) – 28 (8/20)
Rez. perd.: 14 – 9
Perimt. kam.: 4 – 5
Klaidos: 16 – 8