Slovėnai po pertraukos prispaudė korėjiečius ir išlieka vienvaldžiais D grupės lyderiais

Trečiąją pergalę iš eilės 2014 metų Pasaulio krepšinio čempionato Ispanijoje starte iškovojo ir vienvalde šešių ekipų D grupės lydere tapo Slovėnijos rinktinė, antradienį 89:72 (19:21, 21:18, 30:17, 19:16) nugalėjusi trečiąją nesėkmę iš eilės patyrusią grupės autsaiderę Pietų Korėjos komandą.
Slovėnas Jaka Blažičius veržiasi pro korėjietį Cho Sungminą
Slovėnas Jaka Blažičius veržiasi pro korėjietį Cho Sungminą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynių pradžioje Pietų Korėjos krepšininkai bandė diktuoti sąlygas europiečiams ir net pirmavo 16:11, 21:19. Po dviejų kėlinių Slovėnija turėjo tik vieno taško persvarą – 40:39. Tačiau po didžiosios pertraukos slovėnai šovė į priekį 13:1 ir pabėgo dviženkle persvara – įgijo 12 taškų pranašumą, jį išlaikė, net padidino iki akistatos pabaigos ir nugalėjo.

22 taškus nugalėtojams pelnė Goranas Dragičius, 14 – Domenas Lorbekas, po 13 – Zoranas Dragičius ir Alenas Omičius.

Korėjiečių gretose išsiskyrė Jonghyunas Lee (12 tšk.), Taejongas Moonas, Sungminas Cho ir Sekeunas Ohas (po 8 taškus).

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Slovėnija 3 3 0 268:220 6

2. Australija 3 2 1 251:220 5

3. Lietuva 3 2 1 237:218 5

4. Meksika 3 1 2 221:231 4

5. Angola 3 1 2 197:223 4

6. Pietų Korėja 3 0 3 196:258 3

Į atkrintamąsias čempionato Ispanijoje varžybas – aštuntfinalį – pateks keturios geriausios D grupės komandos.