TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaidas Čeponis: galvosūkis – kaip persivaryti kamuolį į kitą aikštės pusę

Rynas Broekhoffas ir Mindaugas Kuzminskas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rynas Broekhoffas ir Mindaugas Kuzminskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Australijos „regbininkai“ trypė Lietuvos „inteligentus“. Taip galima apibūdinti vakarykštes mūsų krepšinio rinktinės rungtynes pasaulio čempionate.

Jonas Kazlauskas per minutės pertraukėlę prašė savo vyrų nesileisti stumdomiems ir parodyti „kiaušius“. Jie parodė, bet tik po keletą minučių trečiajame ir ketvirtajame kėlinyje. Susidūrę su dar viena kietą jėgos krepšinį demonstruojančia komanda lietuviai išskydo. Jie, ypač pirmoje mačo pusėje, varžovams dovanojo vieną kamuolį po kito, nors iki Kalėdų dar marios laiko. 

Rimta problema tapo net ir kamuolio pergabenimas į australų aikštės pusę. Ir Šarūnas Vasiliauskas, ir Adas Juškevičius moka gerai varytis kamuolį abiem rankomis, bet bėda ta, kad jie nesugeba nusimesti įtampos ir panikos pančių. Be to, abu jie gana lėtai bėga su kamuoliu, neturėdami tvirto kūno negali patikimai pridengti kamuolio korpusu.

Tarkim, Manto Kalniečio driblingas tikrai nėra idealus, bet šis įžaidėjas moka greitai bėgti varydamas kamuolį. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie Renaldą Seibutį. 
Manau, kad ateityje gal reikėtų jam nuo pat rungtynių pradžios patikėti žaidimo dirigento pareigas. Kad vėl nepatirtume gilaus nokdauno pirmajame kėlinyje.

Ateityje gal reikėtų R.Seibučiui nuo pat rungtynių pradžios patikėti žaidimo dirigento pareigas. Kad vėl nepatirtume gilaus nokdauno pirmajame kėlinyje.

Kai R.Seibutis žais atakuojančiojo gynėjo pozicijoje, galima leisti jam arba, pavyzdžiui, Jonui Mačiuliui persivaryti kamuolį į oponentų aikštės pusę ir tik tada atiduoti jį įžaidėjui. Juk būsimieji lietuvių varžovai žinos, kur mūsų Achilo kulnas, ir vėl visoje aikštėje smaugs A.Juškevičių ar Š.Vasiliauską.

Jonas Kazlauskas kaltę dėl gausybės klaidų suvertė ir jaunystei. Tačiau rinktinėje iš esmės yra tik vienas jaunas žaidėjas – 22 metų Jonas Valančiūnas, kuris jau dvejus metus grūdinosi NBA lygoje. Š.Vasiliauskui ir A.Juškevičiui – 25-eri, Mindaugui Kuzminskui – 24-eri, prie pat 24-erių  slenksčio – ir D.Motiejūnas. Tai iš esmės jau yra aukso amžius, kai krepšininkai turi parodyti geriausius savo sugebėjimus. 

Mūsų treneris mėtė akmenis į teisėjų daržą. Dėl to, kad jie toleravo šiurkštų žaidimą. Taip, dalies arbitrų kvalifikacija yra žema. Taip, teisėjai iš įvairių žemynų skirtingai traktuoja įvairias situacijas, bet galima buvo nesunkiai numanyti, kad bus būtent taip. Tai kartojasi ne vienus metus. 

Ko gero, teisus buvo Linas Kleiza sakydamas, kad kai kurie lietuviai teisėjai darė meškos paslaugą rinktinei, kai neretai Lietuvoje per draugiškas rungtynes sąmoningai klydo švilpdami mūsų naudai. Manau, ir dėl to, kad pasiduodavo J.Kazlausko spaudimui.

Dabar – apie kitą "mešką'. Aaroną Baynesą. Su šiuo gyvūnu dėl jo nerangumo ir menkos technikos australą lygino Rimas Kurtinaitis. A.Baynesas per keletą metų padarė pažangą, bet ne tokią, kad jo nebūtų galima uždaryti į narvą. O vakar pirmoje mačo dalyje jis lėtomis, švelniomis ir apsnūdusiomis „meškomis“ pavertė mūsų aukštaūgius. Taip, A.Baynesas jėgos turi kaip kultūristas, bet prastai žaidžia nugara į krepšį, rungtyniaudamas veidu į krepšį beveik nesiveržia į kairę pusę, nesugeba atlikti normalios verpstės. 

Per pirmuosius du ketvirčius visiškai neveikė viena pagrindinių mūsų žaidimo ašių – pikenrolas (žaidimas dviese prieš du).

Kitas svarbus dalykas, kad per pirmuosius du ketvirčius visiškai neveikė viena pagrindinių mūsų žaidimo ašių – pikenrolas (žaidimas dviese prieš du).

Ogi dėl to, kad po mūsų aukštaūgių užtvarų gynėjams, australų priekinės linijos žaidėjai likdavo arčiau savojo krepšio ir nepuldavo prie baimės jausmo surakintų A.Juškevičiaus ar Š.Vasiliausko. O šie nedrįsdavo veržtis arčiau krepšio ar mesti iš toliau.

Vėl beveik nematėme greitų mūsiškių kontratakų. J.Kazlauskas dar anksčiau kalbėjo, kad specialiai pristabdo savo auklėtinius ir tenkinasi poziciniu puolimu baimindamasis dar didesnio klaidų skaičiaus. Tačiau yra įvairių greitojo puolimo variantų. Vienas jų – pabandyti mūsų aukštaūgiams, atkovojusiems kamuolį, atlikti ilgesnį pirmąjį perdavimą, kad kuris nors komandos draugas gautų kamuolį arčiau vidurio linijos. Tada klaidų galimybė smarkiai sumažėja.

Tiesiog žaisti lėtoką, tiksliai apskaičiuotą krepšinį yra vieno geriausių Europos trenerių J.Kazlausko filosofija. Ar ji pasiteisins, paaiškės labai greitai. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką