Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Futbolo ekspertų ir sirgalių nuomonė: labiausiai nustebino Kosta Rika, nuliūdino – europiečiai

Kosta Rikos futbolo rinktinė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kosta Rikos futbolo rinktinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasaulio futbolo čempionate ketvirtadienio vakare baigėsi grupių varžybų etapas. Penkių futbolo mėgėjų ir specialistų portalas 15min.lt paprašė įvertinti grupių varžybas ir atsakyti į penkis klausimus. Savo nuomonę išsakyti sutiko Panevėžio „Ekrano“ treneris Valdas Dambrauskas, buvęs Lietuvos futbolo rinktinės treneris Algimantas Liubinskas, humoristas Paulius Ambrazevičius bei sporto žurnalistai – Gediminas Reklaitis ir Asta Žukaitė-Nalivaikienė.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

– Kuri komanda labiausiai nustebino?

A.Liubinskas: Kosta Rika, Meksika ir Kolumbija nustebino labai geru žaidimu, ko aš iš jų nesitikėjau. Dar tos komandos, kurias mes Lietuvoje mažiau žinome, – Alžyras ir Čilė. Tikrai nemaniau, kad Alžyro rinktinės toks aukštas lygis.

P.Ambrazevičius: Kosta Rika žaidė vienoje iš kelių čempionato „mirtininkų grupių“ (bent jau taip atrodė iš pradžių), bet užėmė pirmą vietą, o ir ta grupė labiau pasirodė kaip „lavonų grupė“.

V.Dambrauskas: Kosta Rika.

G.Reklaitis: Žinoma, kad Kosta Rika. Galbūt jiems labai pasisekė, kad jie grupėje buvo iš anksto nurašyti. Eilinį kartą pamatėme, kad Pasaulio čempionate patrankų mėsų nebūna. Nesusikaupę žaidė urugvajiečiai, nesusikaupę žaidė ir italai. Nustebino ir Meksika, tačiau ne tuo, kad išėjo iš grupės, o geru žaidimu – įdomiu futbolu, geru fiziniu pasirengimu ir, aišku, stebino jų treneris H.Herrera, kuris kiekvienose rungtynėse, atrodo, gauna po 16 širdies smūgių.

A.Žukaitė-Nalivaikienė: Labiausiai nustebino Kosta Rika, ji ne tik išsikapstė labai sunkioje grupėje, kurioje buvo trys buvę pasaulio čempionai, bet ir užėmė pirmą vietą.

P.Ambrazevičius: Nemažai man buvo netikėtumų, ypač dėl to, kad nelabai domiuosi ne Europos futbolu, bet netikėčiausiai turbūt pasirodė Kosta Rika. Žaidė vienoje iš kelių čempionato „mirtininkų grupių“ (bent jau taip atrodė iš pradžių), bet užėmė pirmą vietą, o ir ta grupė labiau pasirodė kaip „lavonų grupė“. Maloniai nustebino gerą futbolą rodanti Meksika, JAV, Prancūzija, be R.Falcao labai gerai žaidusi Kolumbija. Apskritai, čempionatas kupinas netikėtumų, bet nuo to tik smagiau.

„Scanpix“ nuotr./Miguelis Herrera
„Scanpix“ nuotr./Miguelis Herrera

– Kuri komanda labiausiai nuvylė?

A.Liubinskas: Prieš čempionatą aš prognozavau, kad Ispanija toli neis, tad man jie yra prognozuotas nusivylimas. Man visai patiko anglų strategija ir filosofija, tačiau reikia sutvarkyti jų gynybos liniją. Anglų problemas galime palyginti su rusų. Rusijoje silpnas čempionatas, todėl žaidėjams trūksta konkurencijos, o Anglijoje priešingai – ten žaidžia geriausi pasaulio futbolininkai, todėl vietiniams sunku prasimušti.

V.Dambrauskas: Europos komandos, stiprios tik „popieriuje“ Ispanija, Italija, Anglija. Jos beveik be jokio pasipriešinimo išvažiavo namo.

G.Reklaitis: Nuvylė Italija. Kai prieš čempionatą dėliojau favoritų reitingus, italus dėjau tarp 3–4 geriausių. Tikėjausi, kad žais solidžiau, bet labai smarkiai nuvylė, tiek kaip komanda, tiek kai kurie žaidėjai individualiai.

A.Liubinskas: Prieš čempionatą aš prognozavau, kad Ispanija toli neis, tad man jie yra prognozuotas nusivylimas.

A.Žukaitė-Nalivaikienė: Nuvylė Ispanija, ne tiek dėl to, kad nepateko į kitą etapą, bet pats žaidimas čempionų titulą ginančios komandos atrodė labai liūdnai. Galima pralaimėti, bet ne šitaip ir dar po tokio ilgo dominavimo futbole.

P.Ambrazevičius:  Visa krūva nusivylimų – beveik visos Europos komandos: Italija, Anglija, Portugalija, Belgija (nebuvo nė pusės tiek gera, kiek daug kas tikėjosi, nors ir išėjo į kitą etapą), bet jeigu reikėtų rinktis vieną, tai rinkčiausi Ispaniją. Pasaulio čempionai atvažiavo tiesiog ketveriais metais senesni, kai kitos jų grupės komandos atvažiavo ketveriais metais brandesnės ir geresnės.

– Geriausias grupių etapo žaidėjas?

A.Liubinskas: A.Robbenas yra vienas iš pretendentų. L.Messi gal neblizga, bet muša įvarčius reikiamais momentais. Vis dėlto, manau, kad ryškiausia figūra dabar yra A.Robbenas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Karimas Benzema
AFP/„Scanpix“ nuotr./Karimas Benzema

V.Dambrauskas: Neymaras – ant jo laikosi visas Brazilijos rinktinės žaidimas. Žaidžiama esant didžiuliams lūkesčiams ir spaudimui, manau, kad jis kol kas tikrai pateisina tai, ko iš jo tikimasi. Galima sakyti, jis vienas tempia komandą.

G.Reklaitis: Man toks yra K.Benzema – rezultatyvus, atlikęs ir perdavimų. Aišku, žibėjo L.Messi, įvarčius mušė Neymaras, tačiau jeigu reiktų išsirinkti naudingiausią savo komandai – tai būtų K.Benzema. Vis dėlto prancūzai yra tarp nudžiuginusių komandų.

A.Žukaitė-Nalivaikienė: Smagu dėl L.Messi, kuris pagaliau Argentinai dovanoja kokybišką žaidimą būdamas rinktinėje ir tampa tikru komandos gelbėtoju. Taip pat įspūdinga matyti sėkmingai žaidžiantį Neymarą, kuriam vos 22 metai ir jis jaučia didelį spaudimą iš vietinių, nes tai namų čempionatas. Palaikau Nyderlandų komandą, todėl labai džiugu, kad R.van Persie ir A.Robennas taip pat sėkmingai rungtyniauja.

P.Ambrazevičius: Pagaliau rinktinėje gerai atrodo L.Messi, pirmose dvejose grupės rungtynėse jis praktiškai nešė visą rinktinę ant savo pečių – jį ir rinkčiau geriausiu grupių etape. Negaliu nepaminėti savo mėgstamos olandų rinktinės žaidėjų A.Robbeno ir R.Persie – atrodė neblogai, bet savo žodį šitame čempionate dar, tikiuosi, tars. Dar išskirčiau J.Rodriguezą iš Kolumbijos, kurio vertė per šitą čempionatą, manau, patrigubėjo. Aikštės viduryje vis dar gerai atrodė A.Pirlo, labai gaila, kad tai jo paskutinis čempionatas. K.Benzema po blankios sezono pabaigos atgavo gerą formą.

– Kas pagal grupių formą atrodo realiausi pretendentai į titulą?

A.Liubinskas: Jeigu dėliočiau lentelę, tai Brazilija ir Kolumbija laimės, susitiks tarpusavyje ir į pusfinalį eis brazilai. Ten jų lauks vokiečiai, o namų sienos gali nulemti pergalę. Manau, iki pusfinalio eis olandai ir argentiniečiai. Bet čia mano pamąstymai, jeigu žinočiau tiksliai, statyčiau pinigus ir laimėčiau.

V.Dambrauskas: Neymaras – ant jo laikosi visas Brazilijos rinktinės žaidimas. Žaidžiama esant didžiuliams lūkesčiams ir spaudimui, manau, kad jis kol kas tikrai pateisina tai, ko iš jo tikimasi. Galima sakyti, jis vienas tempia komandą.

V.Dambrauskas: Labai sunku pasakyti, nes čempionatas pilnas sensacijų, jų dar bus ir daugiau. Man labai patinka, kaip kiekvienoms rungtynėms taktiškai būna parengiama Nyderlandų ekipa. Žinoma, vokiečiai ir namuose žaidžiantys brazilai bei prancūzai yra tarp pagrindinių favoritų.

G.Reklaitis: Man kone labiausiai patiko prancūzai, nors visų taškų ir nesurinko. Pagal grupes labai stipriai atrodo ir Meksika. Olandai žaidė puikiai, tad jų pora su Meksika bus viena įdomiausių. Vokietija, kaip visada, sužaidė tvarkingai.

A.Žukaitė-Nalivaikienė: Mano favoritai prieš čempionatą ir po grupių etapo nepasikeitė. Tai – Brazilija, Argentina, Vokietija ir Nyderlandai. Bet šis čempionatas kupinas staigmenų. Ir toliau stebinti gali Kosta Rika, Meksika, JAV. Norėtųsi, kad bent viena Europos komanda nukeliautų iki finalo.

P.Ambrazevičius: Vis dar sunku pasakyti, bet kuri nors iš šių komandų – Brazilija (nes namie), Argentina (nes turi L.Messi), Prancūzija (nes gerai atrodė, nors ir ne pačioje stipriausioje grupėje), Vokietija (nes vokiečiai), Nyderlandai (nes patinka man).

– Kurios rungtynės jums asmeniškai buvo įspūdingiausios?

A.Liubinskas: Žinoma, ispanų sutriuškinimas – tokio rezultato nesitikėjau. Man dar labai patiko Meksikos ir Brazilijos rungtynės, nors ir baigėsi be įvarčių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Arjenas Robbenas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Arjenas Robbenas

V.Dambrauskas: Man labai patiko Nyderlandų ir Ispanijos bei Nyderlandų ir Čilės susitikimai. Galbūt antrosios nebuvo tokios lemiamos. Kaip treneriui, man labai įstrigo olandų žaidimas, jie buvo puikiai pasiruošę.

G.Reklaitis: Gal Ispanijos ir Nyderlandų mačas – tai buvo šokas daugeliui. Jau pirmosiose rungtynėse ispanai buvo taip sumalti. Dar labai patiko olandų ir australų rungtynės – didelis tempas, pirmaujančios komandos keitimasis, tiesiog geras futbolas.

A.Žukaitė-Nalivaikienė: Lygiosios 0:0 tarp Brazilijos ir Meksikos. Tai turbūt apskritai buvo vienos įdomiausių matytų nulinių lygiųjų, kurios prikaustė dėmesį nuo pirmos iki paskutinės minutės. Taktinė kova, emocijos, žaidimo sparta, neišnaudotos progos ir fantastiškas vartininko G.Ochoa žaidimas. Beje, lygiosios 2:2 tarp Portugalijos ir JAV taip pat paliko didelį įspūdį.

P.Ambrazevičius: Dar ilgai atsiminsiu Nyderandų ir Ispanijos dvikovą 5:1. Ir dėl rezultato, ir dėl Robino van Persie įvarčio, ir dėl to malonaus šiurpuliuko, kai A.Robbenas su kamuoliu bėga link ispanų vartų, ten apsisuka ir kala įvartį. Viskas tose rungtynėse, išskyrus baudinį, buvo tobula. Buvo dar keli geri „comeback’ai“, bet nė vienas tiek neįsiminė, kiek olandų pergalė prieš vis dar pasaulio čempionus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką