Hondūras įmušė istorinį įvartį Pasaulio čempionate, bet nusileido Ekvadorui – 1:2

Šeštadienio naktį Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje E grupės rungtynėse tarp Ekvadoro ir Hondūro pirmąjį įvartį turnyro istorijoje per 32 metus įmušė Hondūro futbolininkai, tačiau pergale 2:1 džiaugėsi Ekvadoras.
Enneras Valencia
Enneras Valencia / „Scanpix“ nuotr.

Pirmajame rungtynių kėlinyje buvo užfiksuotas istorinis įvykis Hondūro komandai – 31-ąją minutę pelnytas Carloso Costly įvartis buvo pirmasis pasaulio čempionatuose per 32 metus.

Tačiau ilgai persvara Hondūro rinktinė nesidžiaugė, mat jau 34-ąją mačo minutę rezultatą išlygino Enneras Valencia.

Hondūro futbolininkai po to rezgė ataką po atakos ir net įmušė du įvarčius, bet abu jie buvo iš teisingai užfiksuotos nuošalės. Pagal smūgius vartų link (16:8) ir į vartus (9:5) pirmavo hondūriečiai.

Antrajame kėlinyje Ekvadoro futbolininkai įjungė aukštesnę pavarą ir sugebėjo išsiveržti į priekį. 65-ąją minutę smūgiu galva dar kartą pasižymėjo E.Valencia.

Po įvarčio Reinaldo Ruedos auklėtiniai atsitraukė ir pozicinį žaidimą rezgė Hondūro vienuolikė. Visgi ekvadoriečiams pavyko apsiginti nuo varžovų atakų ir iškovoti pergalę bei įsirašyti tris taškus E grupės turnyrinėje lentelėje.

E grupėje pirmauja abu susitikimus laimėjusi Prancūzijos rinktinė, kuri antrajame ture 5:2 (3:0) sutriuškinusi pirmąją nesėkmę patyrusius Šveicarijos futbolininkus.

Dėl antrojo kelialapio kaunasi Šveicarijos ir Ekvadoro rinktinės.

Kamuolio kontrolė 49 proc. – 51 proc.

E grupės trečiojo turo rungtynėse birželio 25 dieną Prancūzijos rinktinė žais su Ekvadoru, o Hondūro komanda susitiks su Šveicarijos ekipa.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Prancūzija 2 2 0 0 8:2 6
2. Ekvadoras 2 1 0 1 3:3 3
3. Šveicarija 2 1 0 1 4:6 3
4. Hondūras 2 0 0 2 1:5 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai – po 3 įvarčius – Thomas Mülleris (Vokietija), Arjenas Robbenas ir Robinas Van Persie'is (abu – Olandija) bei Karimas Benzema (Prancūzija).