Pasaulio futbolo čempionatas: Vokietija 4:0 sutalžė be pašalinto žaidėjo likusius portugalus

Pirmadienio vakarą Pasaulio futbolo čempionate galingai startavo Vokietijos rinktinė. G grupės rungtynėse Portugalijos rinktinės viltys buvo palaidotos jau po pirmojo kėlinio. Šimtajame Pasaulio futbolo čempionato mače Vokietijos rinktinė net 4:0 sutriuškino portugalus. Tris įvarčius įmušė rezultatyviausiu čempionato žaidėju tapęs Thomasas Muelleris. Jam tai buvo 50-osios rungtynės rinktinėje. Pasaulio čempionatų finaluose jis jau įmušė 9 įvarčius.
Teisėjas rodo Pepe raudoną kortelė
Teisėjas rodo Pepe raudoną kortelė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Vokietija – Portugalija 4:0

Jau 12-ąją rungtynių minutę Thomasas Muelleris realizavo 11 metrų baudinį, kurį uždirbo Mario Gotze. Vokietį pargriovė ir geltoną kortelę užsidirbo João Pereira. Po nesėkmingos rungtynių pradžios portugalai sutriko, o vokiečiai tik didino apsukas. 32-ąją minutę po Toni Krooso pakelto kampinio galva Portugalijos rinktinės vartus nuginklavo Matsas Hummelsas.

Lemiamas rungtynių epizodas buvo užfiksuotas už penkių minučių, kai Pepe užsidirbo raudoną kortelę ir turėjo palikti aikštę. Portugalas konkuravo su Thomasu Muelleriu, trinktelėjo jam ranka į veidą, o po epizodo dar galvą įrėmė sėdinčiam vokiečiui į smilkinį. Būtent už šį veiksmą futbolininkas išvydo raudoną kortelę. Dešimtyje likę Portugalijos futbolininkai visiškai pakriko ir praleido dar vieną įvartį. Jau per pridėtą pirmojo kėlinio laiką antrąjį įvartį įmušė Thomasas Muelleris. Vokietis pasinaudojo Bruno Alveso klaida ir atliko tikslų smūgį kaire koja.

Antrajame kėlinyje nematomas aikštėje ir toliau buvo Portugalijos rinktinės lyderis Cristiano Ronaldo, su kuriuo puikiai susitvarkė Vokietijos gynėjai. Negana to, 65-ąją minutę traumą patyrė Fabio Coentrao. Neaišku, ar futbolininkas galės Portugalijai padėti kitose čempionato rungtynėse.

78-ąją minutę jau trečiąjį įvartį įmušė Thomasas Muelleris ir tapo rezultatyviausiu čempionato futbolininku. Andre Schurrle skersuotą kamuolį atrėmė Rui Patricio. Čia pat budėjo T.Muelleris, kuris iš visai arti įspyrė kamuolį į vartus.

Rungtynes stebėjo ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

G grupėje taip pat varžosi JAV ir Ganos rinktinės, kurios susitinka šį vakarą.

Antrasis kėlinys: Vokietija – Portugalija 4:0

78 min. ĮVARTIS. Thomasas Muelleris įmušė jau trečiąjį įvartį ir tapo rezultatyviausiu čempionato futbolininku. Andre Schurrle skersuotą kamuolį atmušė Rui Patricio. Tačiau čia pat budėjo T.Muelleris, kuris iš visai arti įspyrė kamuolį į vartus. Rungtynių didvyrį pakeitė Lukasas Podolskis. Vokiečiai ramiai baigė rungtynes, nors turėjo dar kelias puikias progas.

71 min. Trauma ir Vokietijos pusėje. Po oro dvikovos su Ederiu ant žolės atsidūrė Matsas Hummelsas, kurį pakeisti teko Shkodranui Mustafi.

65 min. Fabio Coentrao ant neštuvų turėjo palikti stadioną. Portugalas patyrė traumą. Futbolininkas skubėjo priimti perdavimą ir pasitempė kirkšnį. Jį turėjo pakeisti Andre Almeida.

62 min. Mesutą Ozilą pakeitė Andre Schürrle.

60 min. Jerome'as Boatengas neleistinai stabdė Cristiano Ronaldo ir buvo paskirtas baudos smūgis Vokietijos vartų link. Vokiečiai apsigynė nuo C.Ronaldo smūgio.

51 min. Dar viena puiki vokiečių proga. Mesutas Ozilas atsidūrė vienas prieš vieną su Portugalijos rinktinės vartininku Rui Patricio, tačiau vartų sargas atrėmė vokiečio bandymą, o pakartotinis T.Muellerio bandymas galva skriejo virš vartų.

46 min. Ricardo Costa pakeitė Miguelį Veloso.

Pirmasis kėlinys: Vokietija – Portugalija 3:0

45 min. ĮVARTIS. Antrąjį įvartį įmušė Thomasas Muelleris. Vokietis pasinaudojo Bruno Alveso klaida ir atliko tikslų smūgį kaire koja į vartus.

37 min. Pepe užsidirbo raudoną kortelę ir turėjo palikti aikštę. Portugalas konkuravo su Thomasu Muelleriu, trinktelėjo jam ranka į veidą, o po epizodo dar galvą įrėmė sėdinčiam vokiečiui į smilkinį. Būtent už šį veiksmą futbolininkas išvydo raudoną kortelę.

32 min. ĮVARTIS. Po Toni Krooso pakelto kampinio kamuolį galva į Portugalijos rinktinės vartus įmušė Matsas Hummelsas.

28 min. Susižeidusį Hugo Almeidą teko pakeisti Ederiui. Gana rimta netektis portugalams.

25 min. Portugalams sunku atsigauti po ankstyvo įvarčio. Vokiečiai sėkmingai kontroliuoja kamuolį aikštės viduryje.

12 min. ĮVARTIS. Thomasas Muelleris realizavo 11 metrų baudinį, kurį uždirbo Mario Gotze. Vokietį pargriovė ir geltoną kortelę užsidirbo João Pereira. Vokietijos rinktinė priekyje. T.Muelleriui tai 50-osios rungtynės Vokietijos rinktinėje.

9 min. Po Portugalijos vartininko klaidos kamuolį perėmė Sami Khedira. Jis smūgiavo į tuščius vartus iš 25 metrų ir kamuolys praskriejo šalia vartų.

5 min. Puikią kontrataką surengė portugalai. Po Cristiano Ronaldo perdavimo į vartus smūgiavo Hugo Almeida, tačiau kamuolį gaudė M.Neueris.

1 min. Prasidėjo ilgai laukta dvikova. Ant Vokietijos atsarginių žaidėjų suolelio įsitaisęs Bastianas Schweinsteigeris. Ant suolo taip pat ir Miroslavas Klose, kuris siekia pagerinti brazilo Ronaldo rekordą – 15 įvarčių pasaulio čempionatuose. Vokietis kol kas savo sąskaitoje turi 14. Rungtynes stebi ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Komandų pristatymas ir taktinė analizė – čia.

Startinės rinktinių sudėtys:

Vokietija: Manuelis Neueris, Benediktas Howedesas, Matsas Hummelsas, Sami Khedira, Mesutas Ozilas, Thomasas Mulleris, Philippas Lahmas, Peras Mertesackeris, Toni Kroosas, Mario Gotze, Jerome'as Boatengas.

Portugalija: Rui Patricio, Bruno Alvesas, Pepe, Miguelis Veloso, Fabio Coentrao, Cristiano Ronaldo, Joao Moutinho, Hugo Almeida, Raulis Meirelesas, Nani, Joao Pereira.

Rungtynėms teisėjauja Miloradas Mazičius iš Serbijos.

Iš viso šios rinktinės yra susitikusios 18 kartų. 9 kartus laimėjo vokiečiai, tris kartus pergalę šventę portugalai ir penkis kartus buvo užfiksuotos lygiosios.