Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio futbolo čempionate Kolumbija mėgins pramušti geležinę Graikijos gynybą

Jamesas Rodriguezas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Jamesas Rodriguezas
Šaltinis: dezinformacija.lt
0
A A

Trečioji ir ilgiausia čempionato dieną prasidės C grupės komandų dvikova – Kolumbija ir Graikija. Tinklaraštis dezinformacija.net pristato jums pirmosios dienos dvikovos komandas bei pateikia trumpą ekipų taktikos analizę.

Ant popieriaus graikai atrodo kaip komanda, kuri gali minimalizuoti žaibiškų greičiu pasižyminčius kolumbiečių kraštus. Tačiau iš čia kyla galimos vidurio puolėjo izoliacijos problema pačios Graikijos gretose – tam, kad efektyviai neutralizuotų J.Rodriguezą, J.Cuadrado, C.Zunigą ir P.Armero, krašto gynėjams tiesiog privalo padėti saugai.

Panašaus braižo rungtynes matėme tarp Meksikos ir Kamerūno, kur pastariesiems didžiausias problemas kėlė krašto saugai-gynėjai Layunas ir Aguilaras, todėl B.Moukandjo ir ypač E.Chupo-Motingas atsidūrė itin giliai savo aikštės pusėje, puolėją S.Eto'o palikdami vieną tarp 3 Meksikos gynėjų.

Būtent todėl Kamerūno puolimas iš esmės buvo neefektyvus – panašus likimas gali grėsti Graikijai. Pagrindinis klausimas: ar Graikija sugebės rasti ir išnaudoti erdves kraštuose?

Kolumbijos rinktinės taktinė schema
Kolumbijos rinktinės taktinė schema

GRAIKIJA

Pravardė: Piratiko (piratų laivas)

Treneris: Fernando Santos. Pase parašyta, kad brazilas, tačiau braziliško futbolo graikams skiepyti net nesistengia. Labiau yra didžiausio visų laikų futbolo stebuklo autoriaus Otto Rehaggelio tradicijų tęsėjas.

Žvaigždė: Kostas Mitroglou („Fulham“). Tačiau kartu ir didžiausias galvos skausmas. Prieš pusę metų K.Mitroglou buvo neabejotina Graikijos futbolo pažiba, tačiau tragiški keli mėnesiai „Fulham“ ekipoje jo statusą gerokai išjudino.

Taktika: Seni geri graikai – viskas nuo gynybos. Turbūt įdomiausia komandos dalis yra agresyvūs krašto gynėjai V.Torosidis ir J.Holebas – jiems rankos atrištos, kadangi saugų grandyje bus bent 2 gynyboje kompetetingi žaidėjai, o centro gynybos stuburą sudaro mobilūs, su kamuoliu nepasimetantys Sokratis, K.Manolas ir V.Moras.

Aikštės viduryje užtikrintą vietą turi gana tipinis fiziškai tvirtas atraminis saugas A.Tziolis, šalia jo greičiausiai žais jau 37-erių metų komandos kapitonas G.Karagounis, o trečią saugą F.Santosas galės rinktis pagal varžovą – arba labiau gynybinio plano K.Katsouranis, arba labiau atakuojantis G.Fetfatzidis.

Atakuojantis trejetas iš esmės aiškus – galutinai iš centro puolėjo į krašto saugą persiorentavęs G.Samaras, įvarčius mušti sugebantis D.Salpingidis bei didysis Graikų klaustukas – K.Mitroglou.

Stipriosios vietos:

-Gynyba
-Standartinės padėtys
-Susižaidęs komandos stuburas

Silpnosios vietos:

-Kuriantys žaidėjai
-K.Mitroglou forma
-Statiškas žaidimas puolime

Kolumbijos rinktinės taktinė schema
Kolumbijos rinktinės taktinė schema

KOLUMBIJA

Pravardė: Los Cafeteros (kavos augintojai)

Treneris: Jose Pekermanas. Antras jo bandymas šturmuoti pasaulio čempionatą. Pirmasis buvo su Argentina 2006-aisiais, kur J.Pekermano komanda po baudinių serijos krito prieš Vokietiją.

Žvaigždė: Jamesas Rodriguezas („Monaco“). Žvaigždė namuose, žvaigždė Portugalijoje ir Prancūzijoje – pasaulio čempionatas yra puiki vieta J.Rodriguezui sužibėti pačioje didžiausioje scenoje. Talento yra per akis, o iškritus R.Falcao – visos viltys būtent į jį.

Taktika: Pagrindinė tema Kolumbijos stovykloje – R.Falcao nebuvimas ir kaip tai pakeis komandą. Tiesą pasakius, jo statistika rinktinėje nėra tokia įspūdinga kaip klubuose. Pridėkime tai, jog Kolumbija turi krūvą kitų aukšto lygio puolėjų – C.Bacca, T.Gutierrezą, J.Martinezą, A.Ramosą. Peršasi išvada, jog ši netektis nėra tokia baisi ir žlugdanti.

Kolumbija bus labai atakuojanti ir greita komanda – nominalūs krašto gynėjai P.Armero ir C.Zuniga yra labai greiti žaidėjai, o J.Cuadrado greičiai yra dar kitoje lygoje. Teoriškai J.Rodriguezo perkėlimas į kraštą suteikia kone tobulą balansą ir veiksmų įvairovę skirtinguose atakos kraštuose, tačiau kad toks išsidėstymas veiktų, J.Pekermanas privalo leisti 2 tikrus atraminius saugus ir aukoti kūrybingumą giliau aikštės viduryje. Ši problema tampa ypač aktualia pirmosiose rungtynėse, kuriose dėl diskvalifikacijos negalės rungtyniauti kūrybingiausias komandos centro saugas F.Guarinas.

Kitas galimas variantas – 4-3-1-2 schema, J.Rodriguezą perkeliant į atakuojančio centro saugo poziciją. Tada ne savo stipriausioje pozicijoje atsidurtų J.Cuadrado – tokioje schemoje jam vietos atsirastų nebent dešinio gynėjo pozicijoje. Kolumbijos galvos skausmas yra ne gerų žaidėjų trūkumas – jų netrūksta net ir po R.Falcao bei atraminio saugo A.Ramirezo traumų. Esminė problema J.Pekermanui – kaip surasti tinkamą taktinį balansą.

Stipriosios vietos:

-Greitis
-Puolėjo pozicija
-Grėsmė tiek aikštės viduryje, tiek kraštuose

Silpnosios vietos:

-Centro gynyba
-Dažni krašto gynėjų jungimaisi į atakas gali apnuoginti gynybą
-Komandą išretinusios traumos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką