TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio futbolo čempionato šventovės – 12 modernių stadionų

„Estadio Do Maracana“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Estadio Do Maracana“
Šaltinis: 15min
0
A A

Dvidešimtasis istorijoje pasaulio futbolo čempionatas ketvirtadienio vakare startuoja Brazilijos mieste San Paule. Finišuos jis Rio de Žaneire, legendiniame „Maracana“ stadione liepos 13 dieną. Portalas 15min.lt pristato jums dvylika pasaulio futbolo čempionato šventovių.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Arena De Sao Paulo“ – San Paulas

Pastatymo metai: naujas stadionas – oficialus atidarymas per pirmas čempionato rungtynes

Vietų skaičius: 65,807 (iš jų 20 tūkst. – laikinos)

Aukštis virš jūros lygio: 792 metrai

Klimatas: temperatūra paprastai svyruoja nuo 13 iki 20 laipsnių šilumos, lietaus tikimybė – 30 proc.

Rungtynės: Brazilija – Kroatija; Urugvajus – Anglija; Nyderlandai – Čilė; Pietų Korėja – Belgija; liepos 1 d. aštuntfinalis, liepos 9 d. pusfinalis.

Trumpai: tai nauji legendinio klubo „Corinthians“ namai, pradėti statyti 2010 metais. Po čempionato laikinos 20 tūkst. vietų bus išardytos. Čia vyks atidarymo rungtynės. Stadiono statybos buvo paženklintos trijų darbininkų mirtimi – du žuvo nuvirtus kranui praėjusių metų lapkritį, vienas – šių metų kovą, nukritęs iš tribūnų.

„Estadio Mineirao“ – Belo Horizontė

Pastatymo metai: 1965 m. (renovuotas 2013 m. vasario mėn.)

Vietų skaičius: 57,400

Aukštis virš jūros lygio: 800 metrų

Klimatas: sausas ir drėgnas. Birželio ir liepos mėnesiais temperatūra nukrenta žemiausiai, tačiau vis tiek dažnai siekia 25 laipsnius.

Rungtynės: Kolumbija – Graikija; Argentina – Iranas; Kosta Rika – Anglija; Belgija – Alžyras; birželio 28 d. aštuntfinalis, liepos 8 d. pusfinalis.

Trumpai: prireikė trejų metų ir 791 mln. eurų šio stadiono atnaujinimui. Ši legendinė arena turi nacionalinio paminklo statusą, tad fasadas ir stogas atnaujinimo darbų metu turėjo būti išsaugoti. Šiame stadione vyko trejos Konfederacijų taurės rungtynės, čia bus žaidžiama ir per 2016-ųjų olimpines žaidynes.

„Estadio Castelao“ – Fortaleza

Pastatymo metai: 1973 m. (renovuotas 2013 m sausio mėn.)

Vietų skaičius: 58,000

Aukštis virš jūros lygio: lygus jūros lygiui

Klimatas: dienos temperatūra piką kartais pasiekia ties 30 laipsnių karščio riba, tačiau dažnai atgaivina nuo jūros pučiantis brizas. Birželį čia neretai sulaukiama lietaus.

Rungtynės: Urugvajus – Kosta Rika; Brazilija – Meksika; Vokietija – Gana; Graikija – DKK; birželio 29 d. aštuntfinalis, liepos 4 d. ketvirtfinalis.

Trumpai: stadiono atnaujinimo darbai prasidėjo 2011 metų kovą ir iš viso atsiėjo 714 mln. eurų. Tai buvo vienas nedaugelio laiku užbaigtų stadionų ir pirmasis, paskelbęs apie galutinę darbų pabaigą. Fortaleza yra įsikūrusi šalia vandenyno kranto, tad yra turistų pamėgtas miestas dėl daugybės gražių paplūdimių.

„Estadio Do Maracana“ – Rio de Žaneiras

Pastatymo metai: 1950 m. (renovuotas 2013 m birželio mėn.)

Vietų skaičius: 76,804

Aukštis virš jūros lygio: lygus jūros lygiui

Klimatas: birželis ir liepa Rio de Žaneire yra patys šalčiausi mėnesiai, tačiau dieną temperatūra dažnai įkaista iki 25 laipsnių. Pastoviai laikosi gana didelė drėgmė.

Rungtynės: Argentina – Bosnija ir Hercegovina; Ispanija – Čilė, Belgija – Rusija; Ekvadoras – Prancūzija; birželio 28 d. aštuntfinalis; liepos 4 d. ketvirtfinalis; FINALAS.

Trumpai: 2010 metais pradėti renovacijos darbai viename garsiausių pasaulio futbolo stadionų baigti prieš pat praėjusių metų Konfederacijų taurės turnyrą. 2013 metų spalio mėnesį čia buvo iš naujo persodinta žolė. Čia vyks atidarymo ir uždarymo ceremonijos per 2016 metų olimpines žaidynes. Pasaulio futbolo čempionato finalas „Maracanoje“ bus žaidžiamas antrą kartą – 1950 m. jis baigėsi nacionaline Brazilijos tragedija, pralaimėjimu Urugvajui.

„Estadio Nacional“ – Brazilija

Pastatymo metai: 1974 m. (renovuotas 2013 m gegužės mėn.)

Vietų skaičius: 68,009

Aukštis virš jūros lygio: 1172 metrai

Klimatas: sausas ir gana šiltas, birželis ir liepa šiame mieste yra sausiausi mėnesiai per metus. Temperatūra dieną pakyla iki 25 laipsnių.

Rungtynės: Šveicarija – Ekvadoras; Kolumbija – DKK; Kamerūnas – Brazilija; Portugalija – Gana; birželio 30 d. aštuntfinalis; liepos 5 d. ketvirtfinalis, mačas dėl trečiosios vietos.

Trumpai: statybos buvo sudėtingos, o pradinis biudžetas išaugo kone tris kartus. Vyriausybės pasamdyti auditoriai nustatė, kad galutinė darbų kaina yra 2,29 mlrd. eurų. Tai reiškia, kad šis stadionas yra brangiausias tarp šių pirmenybių ir antras brangiausias istorijoje apskritai. Nors čia vyks net septyni mačai (tiek bus žaidžiama tik „Maracana“ stadione), tačiau baiminamasi, kad po čempionato jo niekam nereikės, nes miesto komandos nežaidžia aukščiausiame Brazilijos divizione ir nesutraukia daug žiūrovų. 2012 metais statybų metu čia žuvo vienas darbininkas.

„Arena Pernambuco“ – Resifė

Pastatymo metai: 2013 metų gegužę

Vietų skaičius: 42,800

Aukštis virš jūros lygio: lygus jūros lygiui

Klimatas: šiame mieste vidutiniškai lyja 224 dienas per metus – tai dvigubai daugiau nei Mančesteryje. Birželis ir liepa yra drėgniausi mėnesiai, o temperatūra kyla iki 28 laipsnių.

Rungtynės: DKK – Japonija; Italija – Kosta Rika; Koratija – Meksika; JAV – Vokietija; birželio 29 d. aštuntfinalis.

Trumpai: nors stadiono statybos darbai vyko lėčiau nei pageidavo FIFA, tačiau jis atidarytas jau pernai. Pastatytas šis stadionas laisvoje ekonominėje zonoje, Resifės priemiesčiuose – tikimasi, kad tai pritrauks naujų investicijų.

„Arena Fonte Nova“ – Salvadoras

Pastatymo metai: 1951 m. (renovuotas 2013 m. balandį)

Vietų skaičius: 48,747

Aukštis virš jūros lygio: lygus jūros lygiui

Klimatas: nors birželis ir liepa Salvadore yra vėsiausi mėnesiai, tačiau temperatūra vis tiek siekia 26 laipsnius.

Rungtynės: Ispanija – Nyderlandai; Vokietija – Portugalija; Šveicarija – Prancūzija; Bosnija ir Hercegovina – Iranas; liepos 1 d. aštuntfinalis, liepos 5 d. ketvirtfinalis.

Trumpai: arenos statybos darbai kainavo 684 mln. eurų ir truko 32 mėnesius. Daugiau nei prieš šešis dešimtmečius pastatytas stadionas buvo beveik sulygintas su žeme, o maždaug 92 proc. medžiagų panaudota naujojo stadiono statybai. Arenos dizainas yra netradicinės pasagos formos, viename gale tribūnų beveik nėra – yra sukurta atvira erdvė, užtikrinanti oro cirkuliaciją. Čia labai paprasta įrengti sceną koncertams.

„Estadio Pantanal“ – Kujaba

Pastatymo metai: atidarytas 2014 metų balandį

Vietų skaičius: 42,968

Aukštis virš jūros lygio: 165 metrai

Klimatas: karštas. Birželio ir liepos mėnesiais temperatūra čia visada pakyla iki 30 laipsnių, o kartais kepina net 37 laipsnių karštis. Čia labai dažnos perkūnijos, o drėgmė siekia 60-70 proc.

Rungtynės: Čilė – Australija; Rusija – Pietų Korėja; Nigerija – Bosnija ir Hercegovina; Japonija – Kolumbija

Trumpai: tai specialiai planetos pirmenybės statytas stadionas, kurio talpa po čempionato bus sumažinta 10-čia tūkst. vietų. Dar vienas stadionas, dėl kurio ateities abejojama. Abi miesto komandos žaidžia trečiame ir ketvirtame šalies futbolo divizione, o jų pažiūrėti susirenka tik nedideli žmonių būreliai. Gegužės mėnesį vykdant komunikacijų įvedimo darbus čia žuvo darbininkas.

„Estadio Da Baixada“ – Kuritiba

Pastatymo metai: atidarytas 2014 metų balandį

Vietų skaičius: 41,456

Aukštis virš jūros lygio: 920 metrų

Klimatas: stadionas, pasižymintis kone idealiausiomis futbolui sąlygomis, – temperatūra paprastai siekia apie 20 laipsnių, gana dažnai nestipriai lyja.

Rungtynės: Iranas – Nigerija; Hondūras – Ekvadoras; Australija – Ispanija; Alžyras – Rusija

Trumpai: vienas didžiausių galvos skausmų FIFA organizacijai – buvo net grasinta pasaulio futbolo čempionato čia nerengti. Iš tikrųjų stadionas šioje vietoje stovėjo nuo 1914-ųjų – tai būtų seniausias pirmenybių stadionas. Vis dėlto, dar 1999 m. jis buvo perstatytas nuo nulio, o dabar dar kartą atnaujintas. Dar prieš prasidedant pasirengimo čempionatui darbams ši arena buvo vadinama viena moderniausių Brazilijoje.

„Estadio Amazonia“ – Manausas

Pastatymo metai: atidarytas 2014 metų kovą

Vietų skaičius: 42,374

Aukštis virš jūros lygio: 72 metrai

Klimatas: tropinis karštis su tropinėmis audromis. Temperatūra visada siekia aukščiau 30 laipsnių karščio, didelė griaustinio tikimybė, drėgmė – 80 proc.

Rungtynės: Anglija – Italija; Kamerūnas – Kroatija; JAV – Portugalija; Hondūras – Šveicarija

Trumpai: statyboms panaudota 95 proc. seno nugriauto stadiono medžiagų. Aplink aikštę yra pastatytos didelės metalinės konstrukcijos, primenančios krepšinio tinklelį. Visa tai atgabenta iš Portugalijos. Stadiono statybos buvo vienos sunkiausių – tiek dėl klimato, tiek dėl vietos. Manausas yra beveik nepasiekiamas automobiliais, nes tai tropinių miškų apsupta sala, todėl daugelį medžiagų teko gabenti laivais ir lėktuvais. Statybų metu čia žuvo keturi žmonės – po vieną praėjusių metų kovą ir lapkritį, vienas šių metų vasarį dėl nugriuvusio krano, o ketvirtąjį dirbant ištiko širdies smūgis.

„Estadio Das Dunas“ –  Natalis

Pastatymo metai: atidarytas 2014 metų sausį

Vietų skaičius: 42,086

Aukštis virš jūros lygio: 45 metrai

Klimatas: žaisti gali būti sunku dėl didžiulės drėgmės, kuri birželį siekia net 97 proc.

Rungtynės: Meksika – Kamerūnas; Gana – JAV; Japonija – Graikija; Italija – Urugvajus

Trumpai: Natalis yra arčiausiai Europos ir Afrikos esantis Brazilijos miestas. „Machadao“ stadionas buvo nugriautas 2011 metais, o po metų čia prasidėjo naujo stadiono statybos darbai. Praėjusių metų sausį čia buvo sužaistos pirmosios rungtynės – miesto derbis.

„Estadio Beira-Rio“ – Porto Alegrė

Pastatymo metai: 1969 m. (renovuotas 2014 m. sausį)

Vietų skaičius: 48,849

Aukštis virš jūros lygio: 47 metrai

Klimatas: birželio ir liepos mėnesiais temperatūra čia gali tesiekti 10 laipsnių šilumos, o pakilti ne daugiau 19-os.

Rungtynės: Prancūzija – Hondūras; Australija – Nyderlandai; Pietų Korėja – Alžyras; Nigerija – Argentina; birželio 30 d. aštuntfinalis

Trumpai: 1969 m. pastatytas stadionas vadinosi „Estadio Jose Pinheiro Borda“, tačiau pasaulio čempionatui buvo iš pagrindų atnaujintas. Tribūnos pritrauktos arčiau aikštės ir uždengtos stogu. Nors atidarytas dar sausį, tačiau darbai dar nėra baigti – neįrengtos laikinai reikalingos žiniasklaidos darbo vietos ir pan. Tai bus daroma paskutinėmis minutėmis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką