Vokietija – čempionė: Mario Goetze's įvartis per pratęsimą patiesė Argentiną

Minia sirgalių Rio de Žaneiro „Maracana“ stadione ir dar beveik milijardas prie televizijos ekranų sekmadienio vakarą, po 120 minučių kovos, išvydo Vokietijos rinktinės triumfą. Mario Goetze įvartis 113-ąją rungtynių minutę tapo lemiamu ir nuliūdino Argentiną, kuri turėjo pripažinti vokiečių pranašumą. Vokietija jau ketvirtą kartą tapo pasaulio čempione ir sulaužė prakeiksmą – tapo pirmąja Europos rinktine, kuriai pavyko tapti čempione Pietų Amerikos žemyne.
Vokietijos futbolininkai laimėjo 2014 metų Pasaulio futbolo čempionatą
Vokietijos futbolininkai laimėjo 2014 metų Pasaulio futbolo čempionatą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Vokiečiams rungtynių pradžia nieko gero nežadėjo. Prieš pat rungtynes paaiškėjo, kad dėl traumos negalės žaisti Sami Khedira. Jį pakeitė čempionate debiutavęs Christopheris Krameris, kuriam taip pat greitai teko palikti aikštę. Žaidėjui buvo sutrenkta galva po susidūrimo su E.Garay. Jį pakeitė A.Schurrle, kuris ir vėl, kaip jau įprasta šiame turnyre, buvo nuostabus nuo atsarginių suolo.

Būtent atsarginių duetas A.Schurrle ir M.Gotze padovanojo Vokietijai neįkainojamą įvartį. Antrojo pratęsimo kėlinio metu po A.Schurrle perdavimo iš kairiojo krašto, baudos aikštelėje M.Gotze krūtine susistabdė kamuolį ir vienu lietimu pasiuntė jį į vartus.

Vokiečiai ketvirtą kartą tapo pasaulio čempionais. Šventė į vokiečių namus sugrįžo po 24-erių metų pertraukos.

Argentiniečiams nebeliko laiko kažką pakeisti. Pačioje rungtynių pabaigoje jiems pavyko uždirbti baudos smūgį, tačiau dar vieno stebuklo Lionelis Messi nesukūrė.

Auksinis batelis atiteko kolumbiečiui Jamesui Rodriguezui, kuris šiame čempionate įmušė šešis įvarčius.

Finalines rungtynes „Maracanos“ stadione stebėjo 74 738 žiūrovai.

Vokietijos futbolo rinktinė planetos pirmenybių finale žaidė jau aštuntą kartą, o čempionės titulą anksčiau iškovojo 1954, 1974 ir 1990 metais, bei keturis sykius – 1966, 1982, 1986 ir 2002-aisiais – turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Vokietija – Argentina 1:0
Smūgiai: 10 – 10
Smūgiai į vartus: 7 – 2

Argentinos komandai tai buvo tik penktasis pasaulio čempionatų finalinis mačas: 1978 ir 1986 metais argentiniečiai tapo čempionais, o 1930-aisiais ir 1990-aisiais buvo priversti tenkintis sidabru.

Pirmas kartas. Nugalėtojais tapę vokiečiai sulaužė prakeiksmą, kuris neleido Europos rinktinėms nugalėti Pietų Amerikos žemyne.

Trečias finalas. Tai buvo jau trečias čempionato finalas, kuriame susitiko šios rinktinės. 1986 metais triumfavo Argentina (3:2), 1990 metų finale 1:0 nugalėjo Vokietija.

Pratęsimas: Vokietija – Argentina 1:0

120 min. Baigėsi rungtynės. Vokiečiai – pasaulio čempionai.

113 min. ĮVARTIS. MARIO GOTZE VOKIETIJAI ĮTEIKĖ ČEMPIONŲ TAURĘ. Atsarginių duetas A.Schurrle ir M.Gotze padovanojo Vokietijai neįkainojamą įvartį. Po A.Schurrle perdavimo iš kairiojo krašto, baudos aikštelėje M.Gotze krūtine susistabdė kamuolį ir pasiuntė į vartus.

110 min. Žaidimas jau tapo labai pavojingas. Po susidūrimo su S.Aguero kraujas pasipylė B.Schweinsteigeriui.

105 min. Pirmojo pratęsimo kėlinio pabaiga. Lieka 15 minučių išsiaiškinti nugalėtoją arba prireiks baudinių serijos.

92 min. Gerą progą pasižymėti turėjo vokiečiai – Mesuto Ozilo bandymas buvo blokuotas, tačiau M.Hummelsas dar pakovojo dėl kamuolio su S.Aguero ir turėjo savo šansą.

Antrasis kėlinys: Vokietija – Argentina 0:0

90 min. Antrojo kėlinio pabaiga.

87 min. Mario Gotze pakeitė M.Klose. Miroslavas Klose šiame čempionate tapo rekordininku. Vokietis iš viso savo sąskaitoje turi 16 įvarčių pasaulio čempionatuose.

86 min. Fernando Gago pakeitė Enzo Perezą.

78 min. Rodrigo Palacio pakeitė G.Higuainą.

65 min. Geltona kortelė Sergio Aguero.

64 min. Geltona kortelė J.Mascherano, kuris stabdė M.Klose.

56 min. Skaudžiai susidūrė G.Higuainas ir M.Neueris. Abu kovojo dėl kamuolio, G.Higuainas reikalavo pražangos vokiečių vartininkui, kuris įsirėžė į jį keliu, tačiau teisėjas nusprendė, kad tai buvo žaidybinis epizodas.

47 min. Gerą progą pasižymėti turėjo Lionelis Messi. Po G.Higuaino perdavimo L.Messi atsidūrė arti vokiečių vartų ir siuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą, tačiau šis skriejo šalia vartų.

46 min. Sergio Aguero pakeitė Ezequielį Lavezzi.

Pirmasis kėlinys: Vokietija – Argentina 0:0

​45 min. Kėlinio pabaigoje vokiečiai pakėlė du kampinius. Po antrojo galva kamuolį į virpstą smūgiavo B.Howedesas, kamuolys atšoko T.Muelleriui, tačiau teisėjas fiksavo nuošalę.

43 min. Po M.Ozilo perdavimo iš eigos mušė T.Kroosas, tačiau ir jo spirtą kamuolį sugavo S.Romero.

36 min. Sergio Romero turėjo rimto darbo. Į Argentinos baudos aikštelę įsiveržusiam A.Schurrle kamuolį perdavė T.Muelleris ir vokietis jį stipriai siuntė į vartus, tačiau S.Romero žaidė patikimai.

34 min. Benediktas Höwedesas gavo geltoną kortelę už pavojingą žaidimą. Aukštai pakelta koja jis taikėsi į P.Zabaletą. Galėjo būti ir raudona kortelė.

32 min. Po nokauto aikštę visgi turėjo palikti trumpu debiutu pasidžiaugęs C.Krameris. Jį pakeitė Andre Schürrle.

30 min. G.Higuainas įmušė įvartį, tačiau teisėjai užfiksavo akivaizdžią nuošalę.

29 min. Pirmą geltoną kortelę šiose rungtynėse užsidirbo Bastianas Schweinsteigeris.

27 min. Nors Vokietija užvaldžiusi kamuolio kontrolę, daugiau pavojingų atakų surezgė Argentina.

21 min. Dar vienas pavojingas G.Higuaino bandymas. Po nevykusio T.Krooso smūgio galva atgal link savo vartų kamuolį pasigavo G.Higuainas, tačiau jam nepavyko tiksliai nusitaikyti į vartus. Trūko nedaug.

18 min. Po susidūrimo su E.Garay ant žemės atsidūrė S.Khedirą pakeitęs C.Krameris. Jis grįžo į aikštę.

14 min. Vokiečių baudos smūgį atliko Toni Kroosas, tačiau argentiniečiai lengvai apsigynė.

10 min. Pirmasis kampinis prie vokiečių vartų, tačiau argentiniečiai nieko nepešė.

9 min. Individualų reidą dešiniuoju kraštu surengė Lionelis Messi, tačiau jo perdavimą blokavo užtikrintai sužaidęs Bastianas Schweinsteigeris.

4 min. Pirmąjį pavojingą argentiniečių smūgį atliko Gonzalo Higuainas. Po vokiečių baudos smūgio, iš kurio šie nieko nepešė, argentiniečiai surengė pavojingą kontraataką ir savo šansą turėjo G.Higuainas, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

1 min. Prasidėjo 20-asis Pasaulio futbolo čempionato finalas.

Paskutinės minutės pokytis vokiečių rinktinėje – traumuotą Sami Khedirą pakeitė Christophas Krameris.

Prieš rungtynes čempionų taurę į stadioną įnešė buvęs Ispanijos rinktinės gynėjas Carlesas Puyolis ir sėkmingiausia pasaulio manekenė, brazilė Gisele Bundchen.

Iki rungtynių pradžios liko valanda.

Po 63 rungtynių tarp 32 komandų išliko tik dvi: Vokietija ir Argentina. Rio de Žaneiro „Maracana“ stadione jau įvyko uždarymo ceremonija. Beliko sulaukti paskutinės dvikovos ir sužinoti pasaulio čempionus.