Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 9d. 14:21 , Atnaujinta: 2019 liepos 9d. 15:37

15min studijoje apsilankęs D.Šemberas – apie „Žalgirio“ startą Europos lygoje ir komandos aktualijas

Vilniaus „Žalgiris“ jau ketvirtadienį Vengrijoje pradės kovas Europos taurės atrankoje. Ten Lietuvos vicečempionų lauks paslaptingas Budapešto „Honved“ klubas. Apie būsimą iššūkį 15min studijoje kalbamėjomės su sostinės klubo sporto operacijų direktoriumi Deividu Šemberu.

Vilniaus „Žalgiris“ šiuo metu A lygoje užima antrąją vietą ir dviem taškais atsilieka nuo Marijampolės „Sūduvos“.

D.Šemberas į Vilniaus „Žalgirio“ klubą dirbti atėjo tik prieš šį sezoną ir ėmėsi komandos komplektacijos darbų.

Vilniaus ekipa jau atsisveikino su keletu futbolininkų, taip pat pasikvietė naujokų, tad Europos kovas ekipa pasitinka kiek pasikeitusi.

Pirmajame Europos lygos atrankos etape „Žalgiriui“ teko Vengrijos klubo Budapešto „Honved“ išbandymas.

Apie startą Europoje ir svarbiausius klausimus klubo viduje – pokalbis su D.Šemberu 15min studijoje.

– Burtai galėjo „Žalgirį“ suvesti su mažiau pajėgiomis komandomis. Kaip reagavote, kai gavote „Honved“?

– Kai vyksta burtai tikiesi silpnesnio priešininko, bet varžovo nepasirinksi. Tačiau mūsų tikslas yra praeiti šį varžovą. Visos mintys tik apie tai.

– Kiek teko domėtis apie „Honved“ komandą? Apie jų žaidžiamą futbolą?

– Vengrijos futbolas per pastarąjį dešimtmetį stipriai patobulėjo. Į šios šalies futbolą ateina didelės finansinės investicijos. Komanda stipri, gera, turinti ilga istoriją. Treneriai padarė gilią analizę, žinome oponento stiprias ir silpnesnes vietas. Jie mėgsta gynybinio plano futbolą, bet turi ir gerus žaidėjus atakoje. „Honved“ gerai subalansuota komanda, turinti ilgą atsarginių suolą. Varžovas toks, su kuriuo bus įdomu ir sunku žaisti, bet nuo to mūsų tikslas nesikeičia. Stengsimės nustebinti savo disciplina, aistra. Turime gerų žaidėjų bei esame stipresni komandine dvasia. Visgi viską reiks rodyti aikštėje.

– Ar treniruotėse jaučiasi, kad tai komandai – ypatingos savaitės?

– Kiekvienas futbolininkas, laukdamas Europos taurių rungtynių, supranta, kad tai ypatingas egzaminas. Visi puikiai supranta, kad tai yra labai gera galimybė pasirodyti. Tai jaučiasi ir treniruotėse, bet mes norime, kad vyrai išlaikytų šaltas galvas, negautų traumų. Prieš tokius testus reikia treniruotis labai atsargiai.

– Pačiam bus pirmas kartas europiniame turnyre operacijų direktoriaus pareigose. Kas bus kitaip? Gal jaudulys jaučiasi?

– Administracijai pasirengimas irgi ypatingas, daug administracinių reikalų. Pasirengimas visai kitoks nei A lygos kovoms. Kita vertus, reikia pripažinti, kad ir mums pasikviesti norimą žaidėją nėra taip lengva. Reikalų tikrai daug ir dirbti tokiomis aplinkybėmis nėra lengva.

– Vengrija, kaip kryptis, tikriausiai papildomų sunkumų klubui nesukėlė?

– Pasakysiu taip – geriau sunkesnis skrydis, bet lengvesnis varžovas aikštėje. Į Vengriją nuvykti nesunku, bet gavome tikrai stiprų varžovą, kurį turime nugalėti

– Komandą šį sezoną jau paliko Laurentiu Branescu, Sigitas Olberkis, Timūras Puchovas, Mevlanas Adili, sugrįžo Karolis Uzėla, atvyko Klemenas Bolha ir Martinas Berkovecas. Kodėl nusprendėte imtis šių permainų?

– Dėjome lūkesčius, kad L.Branescu bus pagrindinis vartininkas, bet Armantas Vitkauskas puikiai susitvarkė su konkurencija. Daugiau negalėjome rizikuoti ir suteikti jam laiko, kad ir koks turtingas CV bebūtų.

S.Olberkis – jaunas, bet „Žalgirio“ lygio dar neatitinka. Jam reikia daug žaidybinio laiko, ateityje tai gali būti rinktinės žaidėjas.

T.Puchovas puikiai pasirodė debiutuodamas, bet gavo traumą ir po to nesugebėjo tinkamai įsitvirtinti trenerio schemose, kiti žaidėjai kraštuose atrodė solidžiau.

Į Mevlaną dėjome labai daug lūkesčių, bet su psichologiniu spaudimu jis nesusitvarkė. Su iššūkiais jis nesusitvarkė, o prabangos daryti tokias klaidas mes neturime.

K.Bolha – labai geras gynėjas, puikiai įsijungė į komandą, nors žaidė dar tik kelias rungtynes. Smagu, kad su juo turime sutartį dar ir kitam sezonui.

Į M.Berkovecą dedame nemažai vilčių. Jis puikiai žaidžia kojomis, yra stiprus išeidamas toliau nuo vartų. Manau, kad dabar turime tikrai stiprų vartininkų duetą.

Karolis sugrįžo į „Žalgirį“ taip pat toks, kokį mes ir norime jį matyti. Jis jaunas, bet jau dabar aišku, kad sudarys labai rimtą konkurenciją Domantui Šimkui ir Modestui Vorobjovui. Jis gali ir nusileisti kiek žemiau, pakeisti gynėjus. Šis žaidėjas turi tikrai labai didelį potencialą.

– Matas Vareika tapo sezono atradimu. Kaip šis žaidėjas atsirado „Žalgiryje“ ir ar tikėjotės tokio jo indėlio?

– Jis viršijo mūsų lūkesčius, nors žinojome, kad jo potencialas yra didžiulis. Visgi tokio staigaus progreso nesitikėjome. Nenoriu sureikšminti jo pasirodymo pastarosiose rungtynėse su „Trakais“, kur jis pelnė du įvarčius. Visa komanda tuose epizoduose sužaidė puikiai.

– Ar bus dar naujokų, nes atsarginių, kurie galėtų sustiprinti žaidimą praktiškai nėra?

– Nenorime prisirašyti žaidėjų vien tam, kad turėtume ilgą atsarginių žaidėjų. Norime pasipildyti tik tokiais žaidėjais, kurie galėtų patekti į startinę sudėtį. Todėl niekur neskubame ir renkamės atsakingai.

– Kodėl kas metai prieš Europos turnyrus pakeičiama beveik pusę komandos sudėties? Kelių iki tol buvusių metų praktika rodo, kad nieko gero iš to nesigauna. Tai daugiau komplektacijos klaidos, lėšų stygius ar kitos problemos?

– Šiemet į komandą įsiliejo tik du žaidėjai. Tai tikrai nėra pusė komandos, tad sunku ką nors šiuo klausimu pakomentuoti.

– Kokios yra perspektyvos padidinti biudžetą, prisivilioti aukštesnio lygio žaidėjų, patekti į grupę ateityje? Ar Lietuvos verslas domisi futbolu?

– Lietuvos verslas labai domisi futbolui, bet į jį neinvestuoja. Kiekvienas verslininkas nori matyti gražų savo verslą, o šiandien futbolo realybė yra visai kitokia. Bet kalbuosi su daug kuo.

– Šiuo metu nuo „Sūduvos“ A lygoje atsiliekate dviem taškais. Ko reikia, kad sezono pabaigoje „Žalgiris“ po dviejų metų pertraukos vėl keltų taurę į viršų?

– Prieš suvalkiečius dar turime trejas rungtynes. Reikia jas laimėti. Taip pat privalome neprarasti taškų tokiose rungtynėse kaip su „Stumbru“. Nenorime prarasti taškų prieš komandas, kurios potencialiai yra silpnesnės.

– Kovas Europoje pradės ir dar trys Lietuvos klubai. Kaip vertinate jų šansus?

– Linkiu visiems Lietuvos klubams sėkmės. Norėtųsi, kad visi įneštų taškų į mūsų taupyklę. Žinome, kad pastaraisiais metais klubiniame reitinge padarėme didelį šuolį. Norėtųsi to ir šiemet, juolab, kad neįveikiamų varžovų šioje stadijoje tikrai nėra. Net „Sūduvai“, kuri žais su tikrai labai geru varžovu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką