A lyga: „Atlantas“ žengė žingsnį bronzos medalių link

Klaipėdiečiai nepralaimėjo aštuoniose rungtynėse iš eilės bei po ilgos pertraukos pakilo į trečiąją turnyro lentelės vietą. „SMScredit.lt A lygos“ XXXIV-ojo turo akistatoje Saulės mieste „Atlantas“ antrajame kėlinyje susitvarkė su „Šiauliais“ – 3:0 (0:0). Šiauliečiai šiame sezone patyrė 20-ąjį pralaimėjimą ir užleido 7-ąją vietą vakar pergalę iškovojusiam „Klaipėdos granitui“.
Rungtynių akimirka / atlantas.lt nuotr.

Kiek netikėtai dvikovos pradžioje aktyvesni buvo šiauliečiai. Vienos atakos metu po Edvino Jasaičio perdavimo Niko Tokičiui pritrūko nedaug, kad tinkamai pasiektų skersuotą kamuolį.

Atlantiečiai nepasimetė po šeimininkų surengto spurto ir 6-ąją minutę turėjo gerą progą išsiveržti į priekį. Perdavimo iš aikštės gilumos sulaukęs klaipėdietis įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau kelią varžovui pastojo jaunasis „Šiaulių“ vartininkas Edgaras Mikšėnas.

Svečiai kėlinio viduryje perėmė iniciatyvą ir pradėjo vis dažniau lankytis prie šiauliečių vartų. Aktyviai rungtyniavo Lukas Baranauskas, Ovidijus Verbickas bei Marius Papšys, tačiau atlantiečių smūgiuoti kamuoliai arba skriedavo pro šalį, arba tapdavo gana lengvu grobiu vartininkui.

Antrąją rungtynių pusę aktyviai pradėję „Atlanto“ futbolininkai gana greitai džiaugėsi pirmuoju įvarčiu. Atlikę porą netikslių tolimų smūgių, svečiai 50-ąją minutę surengė greitą ataką kairiuoju kraštu. Į baudos aikštelę įsiveržęs Donatas Kazlauskas atliko perdavimą O.Verbickui, saugo smūgį nuostabiai atrėmė E.Mikšėnas, tačiau kamuolys atšoko nuo šalia buvusio Justo Raziūno ir įkrito į vartus.

Po praleisto įvarčio šiauliečiai įgavo antrą kvėpavimą bei pradėjo kelti gaisrus svečių baudos aikštelėje. Pavojingiausias epizodas įvyko 69-ąją minutę, kai gynėjas Tamirlanas Kozubajevas nepasinaudojo dėkinga proga išlyginti rezultatą – kirgizui pritrūko puolėjo įgūdžių.

„Neįmuši tu – įmuša tau“ – ši taisyklė pasitvirtino po kelių akimirkų. 70-ąją minutę L.Baranauskas atitvėrė varžovą nuo kamuolio ir įsiveržęs į baudos aikštelę atliko perdavimą M.Papšiui – saugas stipriu smūgiu į artimąjį vartų kampą nepaliko vartininkui jokių vilčių.

Rungtynių pabaigoje komandos žaidė atvirą futbolą. Neblogą progą pasižymėti turėjo L.Baranauskas – klaipėdietis puikiai prasiveržė pro galinę liniją ir atliko smūgį su kuriuo sunkiai susitvarkė E.Mikšėnas.

Aktyviai žaidęs „Atlanto“ puolėjas paskutinėmis akimirkomis baudos aikštelėje išprovokavo varžovą ir uždirbo 11 metrų baudinį. Prie žymos 91-ąją minutę stojęs M.Papšys smūgiavo nepriekaištingai bei atliko dublį. Šiauliečiai visų rungtynių metu kovojo neblogai, tačiau neišnaudoję kelių dėkingų progų buvo nubausti labiau motyvuotų varžovų.